Wskazówki dotyczące baterii: w ten sposób Twój smartfon działa dłużej

Wskazówki dotyczące baterii: w ten sposób Twój smartfon działa dłużej

Philipp Lumetsberger 18 czerwca 2022 r.

Każdy użytkownik smartfona prawdopodobnie zna ten problem: bateria naszego ukochanego telefonu komórkowego jest zdecydowanie za krótka i zawsze rozładowuje się w najbardziej nieodpowiednich momentach. Ale są sposoby i sposoby, aby zapewnić Twojemu towarzyszowi więcej wytrzymałości.

Każdy, kto regularnie zajmuje się tematem smartfonów, zauważy, że wiele podzespołów było przez lata nieustannie rozwijane i stawały się coraz potężniejsze. Na przykład przy flagowych modelach największych producentów, takich jak Samsung, Apple czy Xiaomi, dość często zdarza się, że najnowsza generacja urządzeń radzi sobie wielokrotnie lepiej niż poprzednie modele w testach wydajności.

Sedno z rozwojem technicznym

Ale podczas gdy wyświetlacze stają się coraz bardziej wysokiej rozdzielczości i ostrzejsze, procesory są coraz mocniejsze, a sprzęt bogatszy, dalszy rozwój baterii odchodzi na dalszy plan. Chociaż nominalne pojemności urządzeń do magazynowania energii stale rosły w czasie, rozwój ten nie miał żadnego wpływu na efektywny czas pracy. Ponieważ plus w miliamperogodzinach jest zwykle zjadany w całości przez innowacje techniczne, takie jak rozdzielczość ekranu 4K czy częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Nawet jeśli pojemność baterii obecnych telefonów jest stagnacja, producenci pracują nad coraz szybszymi technologiami ładowania. I z sukcesem: pojemność ładowania wzrasta z każdą nową generacją urządzeń, zarówno do ładowania przewodowego, jak i indukcyjnego. Szybkie ładowanie z mocą 80 watów lub więcej jest obecnie całkiem możliwe. Samego czasu działania nie można zwiększyć, ale czas ładowania można znacznie skrócić. Wysokiej klasy smartfony z technologią szybkiego ładowania na pokładzie są w stanie w pełni naładować baterię w około godzinę.

Gdzie idziesz Akku?

Jest jednak iskierka nadziei: jeśli wierzyć doniesieniom krążącym w Internecie, prawdopodobnie jest to tylko kwestia czasu, zanim dokonamy przełomu w technologii baterii. Naukowcy na całym świecie starają się opracować lepsze i trwalsze baterie. Między innymi eksperymentują z różnymi materiałami i majstrują przy technologiach, które mają zastąpić stosowane wcześniej akumulatory litowo-jonowe w przyszłości.

Magazynowanie energii nowej generacji powinno nie tylko działać dłużej, ale także z biegiem lat tracić mniej energii. W najlepszym przypadku można je również ładować jeszcze szybciej. Dopóki nie nadejdzie czas, kiedy smartfony zostaną wyposażone w baterie przyszłości, my jako użytkownicy będziemy musieli zadowolić się obecną technologią.

I właśnie z tego powodu na następnej podwójnej stronie przedstawiamy praktyczne wskazówki i triki, dzięki którym bez większego wysiłku możesz wydłużyć czas pracy swojego codziennego towarzysza. Przedstawiamy również sześć gadżetów, które na pewno dobrze posłużą podczas ładowania smartfona.

Aplikacja na smartfona Power Eater: Te dziesięć aplikacji należy do najbardziej energochłonnych przedstawicieli tego rodzaju

Google Facebook Facebook Messenger WhatsApp Alexa Gmail Uber Taxi Waze Google Chrome YouTube

Strony: 1 2

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android