Właśnie wyciekły wszystkie nowe funkcje AI w iOS 18 dla nowej Siri

Właśnie wyciekły wszystkie nowe funkcje AI w iOS 18 dla nowej Siri

Edgar Cervantes / Android AuthoritySiri iconTL;DR Nowy wyciek ujawnia większość (jeśli nie wszystkie) nowych funkcji Siri opartych na sztucznej inteligencji, które spodziewamy się zobaczyć na WWDC 2024. Siri staje się coraz potężniejsza i lepiej radzi sobie z wykonywaniem złożonych zadań za pomocą języka naturalnego. Nie jest jasne, czy wszystkie te funkcje zostaną udostępnione jednocześnie, czy też będą wprowadzane stopniowo. Słyszeliśmy wiele plotek na temat rzekomych planów Apple dotyczących superzasilania swojego cyfrowego asystenta Siri podczas Światowej Konferencji Programistów 2024 (WWDC). Dziś za pośrednictwem Apple Insider mamy najbardziej kompleksowy wyciek w historii. Wyciek pochodzi od „osób zaznajomionych z inicjatywą Apple dotyczącą sztucznej inteligencji” i zawiera prawie wszystko, co Siri będzie w stanie zrobić w kilkunastu własnych aplikacjach na iPhone'a. Warto przyjrzeć się pełnemu wyciekowi, zwłaszcza jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a. Jednakże przedstawimy Ci ogólny zarys celów Apple związanych z „nową” Siri i podzielimy się kilkoma najważniejszymi informacjami, które naszym zdaniem będą miały największy wpływ na codzienne życie użytkowników iPhone'a.

Czego Apple chce od „nowej” Siri

Wydaje się, że ogólnym celem Siri jest zwiększenie jej wydajności i lepsze zrozumienie poleceń głosowych wydawanych w języku naturalnym. Z przecieku wynika, że ​​Apple rzekomo szkolił Siri w tym zakresie, zlecając technikom Apple celowo niejasne polecenia. Na przykład zamiast pytać: „Hej, Siri, pokaż mi zdjęcia mojego kota”, testuje bardziej niejasne polecenia, takie jak „Chcę założyć bloga” lub „W tej chwili czuję nostalgię”. Nie są to konkretne polecenia instruujące Siri, aby zrobiła jedną konkretną rzecz, ale zamiast tego polecenia, które Siri będzie musiała najpierw zinterpretować, a następnie zdecydować, w jaki sposób najlepiej dostarczyć to, czego według niej użytkownik może chcieć/potrzebować. Zaleta tego jest oczywista, a mianowicie szkolenie Siri aby było lepiej dla użytkowników, którzy nie znają (lub nie chcą używać) właściwej składni potrzebnej do wykonania polecenia. Na przykład użytkownik mówiący „Hej Siri, chcę kawy” może, ale nie musi, włączyć inteligentny ekspres do kawy, mówiąc jednocześnie „Hej Siri, włącz ekspres do kawy”, prawdopodobnie by to zrobił. To pierwsze jest stwierdzeniem naturalnym, drugie zaś jest bezpośrednim poleceniem. Apple chce, aby ta zamknięta składnia została zredukowana, co znacznie ułatwi korzystanie z Siri. Wyciek Apple Insider nie wspomina jednak, jak to działa. Na przykład, czy te funkcje Siri są obsługiwane przez „Ajax”, który jest kryptonimem wewnętrznego modelu dużego języka (LLM) firmy Apple? A może są one oparte na ChatGPT, ponieważ Apple rzekomo współpracował z OpenAI w przypadku niektórych swoich systemów opartych na sztucznej inteligencji? Być może będzie to po trochu jedno i drugie, ale nie jesteśmy jeszcze pewni.

Nowe funkcje Siri: lista najważniejszych informacji

Jak wspomniano, pełny wyciek jest wyczerpujący i obejmuje co najmniej 18 własnych aplikacji na iPhone'a oraz sposób, w jaki Siri będzie mogła współpracować z każdą z nich. Oto kilka, które naszym zdaniem są naprawdę interesujące:

Kamera: Siri będzie mogła sterować kamerą za pomocą poleceń głosowych. Będziesz mógł włączać i wyłączać nagrywanie wideo, otwierać aparat w określonym trybie (zdjęcie, portret, wideo itp.), a następnie uruchamiać timer migawki i przełączać się na aparat przedni lub tylny. Teoretycznie może to pozwolić na skonfigurowanie iPhone'a do zdjęcia grupowego, odejście, a następnie użycie poleceń głosowych do zdalnego zrobienia zdjęcia.
Poczta: Aplikacja Mail zostanie całkowicie przebudowana. Najwyraźniej będzie w stanie automatycznie klasyfikować wiadomości e-mail za pomocą uczenia maszynowego, z czym użytkownicy Gmaila prawdopodobnie już się zapoznali. Co więcej, Siri będzie mogła wykonywać szczegółowe funkcje wyłącznie za pomocą poleceń głosowych. Obejmuje to takie czynności, jak tworzenie wiadomości e-mail, wysyłanie jej, planowanie, oznaczanie wiadomości e-mail jako śmieci i ustawianie przypomnienia o przeczytaniu wiadomości e-mail w późniejszym czasie. Będzie także w stanie podsumowywać e-maile i tworzyć „inteligentne odpowiedzi”, co niewątpliwie przypomina Inteligentną odpowiedź na Androidzie i Pomóż mi pisać w Gmailu.
Zdjęcia: Apple prawdopodobnie wprowadzi wiele funkcji edycji zdjęć opartych na generatywnej sztucznej inteligencji. Użytkownicy Pixela prawdopodobnie rozpoznają wiele z nich, ponieważ do tej pory słyszeliśmy tylko o funkcjach, które można już wykonywać na Pixelach za pomocą Magic Editor i Zdjęć Google, takich jak przenoszenie/usuwanie obiektu ze zdjęcia i wypełnianie pustych miejsc za pomocą funkcji generatywnej AI, znajdź konkretne zdjęcia z konkretnymi ludźmi/zwierzętami i zastosuj generatywne filtry AI.
Safari: Przeglądarka internetowa Apple będzie używać Siri do podsumowań stron internetowych, co Google wprowadziło już na Androida za pośrednictwem Gemini. Safari będzie także mogło tworzyć nowe grupy kart lub otwierać nową kartę Prywatne za pomocą poleceń głosowych.
Notatki głosowe: Dzięki Siri będziesz mógł korzystać z notatek głosowych całkowicie bez użycia rąk. Możesz na przykład poprosić Siri o utworzenie nowego nagrania głosowego, a następnie zacząć mówić. Następnie możesz zatrzymać nagrywanie, zapisać je pod określoną nazwą, a nawet przenieść do określonego folderu – a wszystko to bez dotykania iPhone'a.

Kiedy te zostaną uruchomione?

Według Marka Gurmana, przeciekającego z Apple, przynajmniej niektóre funkcje Siri tak naprawdę nie wylądują na WWDC. Apple prawie na pewno ogłosi kilka z nich, ale nie wszystkie będą dostępne w 2024 r. Gurman zakłada, że ​​większość z tych funkcji pojawi się w 2025 r. w drodze aktualizacji oprogramowania. Oczywiście nie oznacza to, że Apple tego nie zrobi wdrożyć co najmniej kilka podczas lub w okolicach WWDC. Jednak prawdopodobnie najlepiej nie oczekiwać, że iOS 18 będzie zawierał wszystkie funkcje ujawnione w wycieku Siri, ponieważ jest znacznie bardziej prawdopodobne, że znikną one w nadchodzących miesiącach.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android