Właśnie dlatego kupiłem 4 zegarki Withings ScanWatches dla moich rodziców i teściów

Właśnie dlatego kupiłem 4 zegarki Withings ScanWatches dla moich rodziców i teściów

Rita El Khoury / Android Authority Nieco ponad rok temu najmłodszy kuzyn mojej mamy zmarł na zawał serca w wieku 55 lat. Przez kilka dni odczuwał lekki dyskomfort, ale zignorował go z kilkunastu powodów, do których zalicza się zbyt skomplikowane, aby się tu zagłębić. Kiedy siedziałem z rodzicami i przetwarzaliśmy wiadomości oraz ich smutek, wspomniałem, że nowoczesne smartwatche mogły go ostrzec, że coś jest naprawdę nie tak i że nie powinien był lekceważyć swoich uczuć jako chwilowego dyskomfortu. To zapoczątkowało rozmowę. między nami na temat inteligentnych zegarków, monitorowania zdrowia i jego ograniczeń, w czym nowoczesna technologia może pomóc i czy moja rodzina będzie w porządku, nosząc przez cały czas inteligentne urządzenie. Byli na to gotowi. Od tego czasu zastanawiałem się nad tym pomysłem, próbując wymyślić dla nich idealny zestaw. Wybór smartwatcha dla starszej osoby nie jest tak łatwy, jak zakup zegarka dla siebie lub znajomego technika. Po roku poszukiwań, testowania, zadawania pytań na forach i omawiania z nimi opcji wybraliśmy Withings, a konkretnie Withings ScanWatch. Dlatego.

Czy kiedykolwiek kupiłeś urządzenie do noszenia dla starszego krewnego?

39 głosówTak.26%Rozważam to.28%Nie.46%

Po co używać smartwatcha do monitorowania stanu zdrowia moich rodziców?

Withings Scanwatch z czujnikiem tętnaMoi rodzice są coraz starsi. Pomiędzy moją mamą, tatą, ciotką (w zasadzie moją drugą mamą) i teściową, patrzę na przedział od połowy lat 60. do połowy 70. Wszystkie są stosunkowo zdrowe, ale w tym wieku zdrowie szybko się pogarsza. Ja też mieszkam daleko od nich i nie mogę im pomagać tak jak kiedyś. 30 miesięcy temu przeprowadziłem się do Paryża, a lot z Paryża do Bejrutu zajmuje teraz cztery godziny, a nie 20 minut jazdy. W Libanie nie ma też rodzeństwa, które mogłoby im pomóc, gdy tego potrzebują. Jestem farmaceutą i znam się na technologiach medycznych. Jeśli jest coś, co mogę zrobić, aby zapobiec poważnym problemom moich rodziców, zrobię to. Dodajmy do tego sytuację finansową w Libanie, która uczyniła opiekę zdrowotną niezwykle kosztownym przywilejem. Opieka nad czterema starszymi osobami, z których trzy są wyłącznie moją odpowiedzialnością, nie jest ciężarem, jakiego nikomu nie życzę. Oprócz poczucia winy i odpowiedzialności, jest jeszcze moje wykształcenie medyczne. Jestem farmaceutą i znam się na technologiach, w szczególności na urządzeniach do noszenia, monitorach kondycji i technologiach związanych ze zdrowiem. Nie mogę z czystym sumieniem iść dalej, wiedząc, że istnieją narzędzia, które mogą pomóc najcenniejszym osobom w moim życiu zachować zdrowie bez ich używania. Poczułbym żal, gdyby coś się wydarzyło, a przynajmniej nie próbowałem tego wykryć wcześniej.

Nie każdy smartwatch jest dobry dla osób starszych

Ładowarka do Google Pixel Watch 2Kaitlyn Cimino / Android AuthorityW swoich badaniach od razu wyeliminowałam każdy smartwatch wymagający częstego ładowania. Zegarki Pixel Watch, Galaxy Watch i Apple Watch od razu odrzuciły ofertę. Już mam problem z nakłonieniem wszystkich do codziennego ładowania telefonu, szczególnie w przypadku zapominania i częstych lokalnych przerw w dostawie prądu; Nie jestem na tyle szalony, aby dodawać dodatkowe codzienne zmartwienia! Wyeliminowałem także wszelkie smartwatche, które robią o wiele więcej, niż potrzebują lub wymagają skomplikowanych interakcji. Z tego powodu Garmin wyszedł z domu. Jeśli masz aktywnych rodziców, którzy często biegają, jeżdżą na rowerze lub ćwiczą, zdecydowanie powinieneś rozważyć zegarki Garmin. Mój po prostu sporadycznie chodzi, więc Garmin to było za dużo. Wyeliminowałem każdy smartwatch, który wymaga częstego ładowania, koncentruje się na ćwiczeniach, wymaga subskrypcji lub ma funkcje z blokadą geograficzną. Musiałem też unikać miesięcznych subskrypcji, ponieważ skumulowana cena czterech subskrypcji sumowałaby się. Tak więc, mimo że uwielbiam prostotę mojego pierścionka Oura, nie wzięto go pod uwagę. Kolejną przyczyną zwolnienia są ograniczenia krajowe. Ponieważ potrzebowałem smartwatcha, który wykrywa Afib, wykonuje pomiary EKG i monitoruje SpO2, potrzebowałem ich wszystkich do pracy w Libanie. Wiem, że Fitbit — a w szczególności Google — ma ograniczenia dotyczące dostępności niektórych funkcji w danym kraju, więc musiałem odrzucić Fitbit Charge 6. Jest też coś, czego zapomną założyć. Chciałem, żeby spodobał im się design zegarka i chciał go nosić na co dzień.

Withings spełnił wszystkie wymagania moich rodziców

Withings Scanwatch rodzice 3Rita El Khoury / Android Authority Wszystko w Withings i ScanWatch było idealne dla naszych wspólnych potrzeb. Wygląda bardzo elegancko i prawie nie do odróżnienia od zwykłego zegarka. Pokazuje także godzinę, dzięki czemu można go traktować jak zwykły zegarek i nie myśleć o niczym innym, co robi w tle. Withings twierdzi, że jego zegarki hybrydowe działają na baterii przez 30 dni, ale z mojego doświadczenia z ScanWatch Light wynika, że okazało się, że trwało to około 20 dni. Mimo to trzy tygodnie na jednym ładowaniu to fantastyczny wynik dla nas wszystkich! Nie muszę mieć obsesji na punkcie ładowania zegarka codziennie lub dwa; Mogę po prostu ustawić przypomnienie co 15 dni (dla bezpieczeństwa) i kazać im naładować zegarek. Zegarki Withings wyglądają elegancko, zapewniają trzytygodniową żywotność baterii i można je skonfigurować jako część konta rodzinnego. Jednak dla mnie prawdziwym zwycięzcą było wsparcie Withings dla kont rodzinnych. Nie chcę obsesyjnie monitorować każdej aktywności, snu czy bicia serca, ale jeśli ktoś poczuje się źle, muszę mieć możliwość szybkiego włączenia się i zdalnego sprawdzenia jego statystyk, bez konieczności wylogowywania się lub logowania. Dzięki Withings mogę to zrobić utwórz dla każdego z nich osobne profile w ramach własnego konta, sparuj każdy zegarek z jednym profilem, a następnie przełączaj się między nimi jednym dotknięciem z własnego konta.
aplikacja withings utwórz nowy profilNowy profil Withingsaaplikacja withings ma wiele profiliPrzełączaj się pomiędzy profilamiaplikacja withings ekgDane EKG Withingsaaplikacja withings spo2Dane Withings SpO2 Kiedy już wiedziałem, że wybieram zegarek Withings, musiałem wybrać właściwy. Steel HR i nowy ScanWatch Light nie wykrywają Afib, nie wykonują badań EKG ani nie monitorują SpO2, więc ich nie było. Są dobrymi urządzeniami do noszenia dla młodszej grupy demograficznej, ale nie wtedy, gdy wskaźniki zdrowotne są ważniejsze niż aktywność i sen. Biorąc pod uwagę tętno, Afib, EKG, SpO2 i zaburzenia oddychania, Withings ScanWatch był idealny dla naszych potrzeb. Moim punktem wyjścia był ScanWatch pierwszej generacji, który przy zniżce od 300 do 200 euro w okolicach Czarnego Piątku okazał się łatwym zwycięzcą. Ominęłoby mnie śledzenie temperatury, zmienność tętna w nocy, pomiary częstości oddechów i śledzenie cyklu menstruacyjnego na zegarku w nowszych zegarkach ScanWatch 2 i ScanWatch Nova, ale nie są to istotne wskaźniki dla moich celów. Poza tym, przy cenie 350 euro za ScanWatch 2 i 600 euro za Novę, oba modele przekraczały budżet, zwłaszcza że musiałem kupić cztery.

Eksperyment z potencjalnymi przeszkodami

Withings Scanwatch rodzice 2Rita El Khoury / Android AuthorityNie mam złudzeń, że dzięki smartwatchowi moja rodzina będzie mogła prowadzić zdrowe życie przez wiele kolejnych dekad. Myślę jednak, że dzisiejsza technologia zdrowotna, którą można nosić na ciele, może pomóc uniknąć pewnych problemów, uniknąć niektórych katastrof przed ich wystąpieniem i monitorować zdrowie naszych bliskich, nawet zdalnie. Moi rodzice, ciocia i teściowa noszą swoje ScanWatches od Bożego Narodzenia. Oczywiście kilka tygodni to za mało, aby ocenić skuteczność tego eksperymentu, ale na razie właśnie to rozważam – eksperyment – ​​i to też im wyjaśniłem. Wszyscy wiemy, że na razie jest to eksperyment. Miałem krystaliczną jasność co do tego, co jestem w stanie sprawdzić na odległość, jak często będę to sprawdzał (w zasadzie na żądanie, jeśli nie będę się dobrze czuł), co zegarek jest w stanie monitorować i, co ważniejsze, co nie mogę pomóc. Nauczyłem ich także, jak ręcznie wykonywać EKG i mierzyć SpO2 (oba wymagają aktywnego uczestnictwa i 30 sekund bezruchu), ale mówiłem, żeby nie zawracali sobie nimi głowy i robili badania tylko wtedy, gdy mają niepokojące objawy. Do mnie też można zadzwonić, jeśli chcą coś jeszcze raz sprawdzić. Po kilku tygodniach widzę już wiele pomyślnych oznak, a także pewne przeszkody i rozczarowania. Ręczny pomiar EKG i SpO2 nie będzie łatwy dla mojej teściowej, która kilka lat temu przeszła udar i nie odzyskała jeszcze 100% ruchomości prawej ręki. Ale przeszkoliłam jej pomoc domową, aby też je brała. Martwię się także procesem ładowania, ponieważ krążek i jego wybredne szpilki/magnesy nie są zbyt mocne. Kiedy po raz pierwszy konfigurowałem zegarki, musiałem się upewnić, że ładowanie się rozpoczęło, w przeciwnym razie ScanWatch będzie stał na ładowarce przez godzinę i nie będzie prawidłowo doładowywany. Kolejnym potencjalnym problemem jest konieczność zsynchronizowania zegarka z telefonem. . Jasne, powinno się to dziać w tle bez żadnej interwencji, ale wygląda na to, że aplikacja Withings czasami zostaje wyrzucona z pamięci, a czasami zużywa zbyt dużo baterii telefonu, aby zachować synchronizację. Będę musiał odpowiednio dostosować niektóre ustawienia i dalej majstrować, aż znajdziemy zdrowy środek. Proces ładowania, łączność i synchronizacja aplikacji oraz niektóre ręczne środki to kilka wczesnych rozczarowań. A skoro mowa o rozładowywaniu baterii, miałem nadzieję wykorzystać funkcję dublowania powiadomień zegarka, aby wibrował on, gdy ktoś odbierze połączenie telefoniczne lub wiadomość WhatsApp (czasami nie słyszą swoich telefonów, przez co czekam i martwię się), ale ta funkcja wydaje się nie działać. zbyt mocno wyczerpuje baterię telefonu. Więc go wyłączyłem. I oczywiście wiąże się to z bólem wynikającym z posiadania czterech dodatkowych urządzeń, dla których można zapewnić zdalną pomoc techniczną — nigdy nie mówiłem, że wybrałem łatwą drogę! Mimo to, biorąc pod uwagę bilans dodatnich i ujemnych punktów, wydaje się to tak dla mnie dobry pomysł. Przynajmniej musiałem spróbować i zobaczyć. Biorąc pod uwagę wszystkie inne opcje dostępne na rynku, nadal jestem przekonany, że wybrałem właściwy zegarek. Mam tylko nadzieję, że przez wiele lat nie będą tego potrzebować. Zobacz cenę na AmazonZegarek Withings ScanWatchWithings ScanWatchPremium, klasyczny design
Długotrwała bateria
Klinicznie zatwierdzone czujniki zdrowia
Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android