WatchOS 10 zabił moje ulubione funkcje Apple Watch

WatchOS 10 zabił moje ulubione funkcje Apple Watch

Kaitlyn Cimino / Android Authority Najnowsza wersja systemu watchOS 10 to jedno z najważniejszych uaktualnień interfejsu użytkownika Apple Watch w historii. Aktualizacja dotyczy głównie nowego stosu widżetów, do którego można uzyskać dostęp, przesuwając palcem w górę od tarczy zegarka. Użytkownicy mogą następnie przewijać uruchomione aktywności lub dowolną inną aplikację, którą przypięli do stosu. W oczekiwaniu na Apple Watch 9 testowałem wersję beta systemu watchOS 10 przez ostatnie kilka tygodni i mogę potwierdzić, że widżety przyspieszają uzyskać dostęp do ulubionych aplikacji. Jednak te nowe dodatki kosztem dwóch istniejących funkcji, z których korzystam prawie codziennie. Nie da się ukryć, że jestem z tego powodu dość niezadowolony.

Jak często zmieniasz tarcze zegarka na swoim smartwatchu?

61 głosówDziennie.10%Kilka razy w tygodniu.23%Rzadko.36%Nigdy.31%

Natychmiastowa personalizacja przyciąga mnie do Apple Watch

Jednym z moich ulubionych aspektów każdego smartwatcha jest możliwość zmiany wyglądu i sposobu działania w mgnieniu oka. Chociaż uwielbiam moje zegarki analogowe, personalizacja ich ogranicza się zwykle do pasków do zegarków. Oczywiście nie w przypadku smartwatcha. Kilka razy dziennie przeglądam różne tarcze zegarków, aby dopasować je do nastroju lub okazji.Apple Watch Ultra przesuwający się po tarczach zegarkaDhruv Bhutani / Android Authority Mam ukierunkowaną na aktywność tarczę Apple Watch i drugą z niektórymi z moich ulubionych okładek albumów; Mam nawet tarczę zegarka z motywem Batmana i Robina. Wcześniej w systemie watchOS 9 mogłem przesuwać palcem po tarczy zegarka i przewijać opcje w nieskończoność, aż trafiłem na tę, którą chciałem uprawiać przez resztę dnia lub godziny. WatchOS 10 usuwa jednak tę możliwość. WatchOS 10 dodaje niepotrzebne utrudnienia do skądinąd łatwego procesu personalizacji. W rzeczywistości wspomniane przesunięcie zostało zastąpione bardziej uciążliwym procesem, który eliminuje tak lubianą płynność tarcz zegarka. Musisz teraz dotknąć i przytrzymać tarczę zegarka, aż dojdziesz do ekranu edycji twarzy. Dopiero wtedy będziesz mógł przesuwać palcem po opcjach. Poza tym nadal będziesz musiał aktywować nową tarczę zegarka, ponownie dotykając ekranu. To dodatkowe tarcie odbiera szybką i łatwą radość z personalizacji i sprawia, że ​​jest to proces bardziej zamierzony i zorientowany na cel. Moim zdaniem jest to ogromny krok wstecz dla kogoś takiego jak ja, który ma tendencję do umieszczania obok siebie formalnych i zabawnych tarcz zegarka, aby móc szybko zmienić zegarek w środku dnia.Apple Watch Ultra z tarczą Wayfinder na nadgarstkuDhruv Bhutani / Android AuthorityTo nie wszystko. Używam Apple Watch Ultra od jego premiery w zeszłym roku, a tarcza zegarka Wayfinder jest moim stałym elementem z jednego ważnego powodu. Obracanie Digital Crown pozwala mi przełączyć go na łatwiejszy do odczytania, czerwony -konfiguracja na czarnym. Pozornie zainspirowany zegarkiem Bell & Ross Red Radar, kilka razy dziennie przełączałem się między standardową konfiguracją biało-czarną a bardziej zabawną konfiguracją czerwono-czarną. Co więcej, w zależności od tego, jak bardzo obróciłem koronkę, mogłem dostosować jasność ekranu, aby wydłużyć nieco żywotność baterii.Apple Watch Ultra z trybem nocnym na tarczy zegarka WayfinderDhruv Bhutani / Android Authority Wszystko to zniknęło w systemie watchOS 10. Zamiast tego jedyną opcją jest włączenie, wyłączenie lub włączenie konfiguracji trybu nocnego, w którym do przełączania będzie używany czujnik światła otoczenia. Dlaczego? Ponieważ obracanie Digital Crown powoduje teraz wyświetlenie schowka z widżetami, podobnie jak przesunięcie w górę po tarczy zegarka.

Rozumowanie Apple może mieć sens, ale wolę większą elastyczność

Widzę uzasadnienie Apple stojące za zmianą funkcjonalności, aby wyprzedzić widżety. Zapewnienie użytkownikom dodatkowej możliwości przeglądania widżetów, na przykład w rękawiczkach, plasuje – logicznie rzecz biorąc – wyższą pozycję na liście priorytetów niż możliwość przełączenia tarczy zegarka na tryb nocny (zwłaszcza wiedząc, że tarcza Wayfindera jest dostępna wyłącznie w Apple Watch Ultra ). Nie zmienia to jednak faktu, że zasadniczo zmienia to funkcję, na którą mnie sprzedano, i ma to bezpośredni wpływ na sposób, w jaki korzystam z zegarka. Być może właściwym posunięciem byłby wybór dostosowywany przez użytkownika. Nierzadko marki wprowadzają gruntowne zmiany w interfejsie użytkownika, ale zawsze powinna istnieć opcja awaryjna. Nie trzeba szukać zbyt daleko, aby zauważyć, że nierzadko zdarza się, że firma wprowadza poważną zmianę w interfejsie użytkownika tylko dla samej zmiany. Nadchodząca wersja oprogramowania Apple WatchOS 10 dla Apple Watch nie jest jednym z takich przypadków. Jest to część trwającej zmiany interfejsu w ekosystemach iPhone’a, iPada, Apple Watch, a nawet MacBooka, mającej na celu budowanie spójności i udostępnianie funkcji, z których fani Androida korzystają od lat. Ale to nie znaczy, że musi to być sytuacja albo-albo. Minęło jeszcze kilka tygodni lub więcej od oficjalnej premiery watchOS 10, a moje doświadczenia z wersjami beta iOS pokazują, że Apple cały czas udoskonala tę formułę aż nadejdzie czas publicznego wydania. Mam nadzieję, że będzie lepsze rozwiązanie moich nieszczęść niż obecne podejście „bierz albo zostaw”. Do tego czasu, jeśli nadal korzystasz z systemu watchOS 9, możesz cieszyć się tymi funkcjami, póki je masz. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android