Ukryty wzrost cen w Aldi: to się zmienia w sklepie internetowym ze skutkiem natychmiastowym

Ukryty wzrost cen w Aldi: to się zmienia w sklepie internetowym ze skutkiem natychmiastowym

Aldi Nord i Aldi Süd nie są już tylko popularnymi dyskontami spożywczymi. Zwłaszcza w Internecie znajdziesz również wszelkiego rodzaju urządzenia, od domowych po technologie, takie jak telewizory i smartfony, po meble lub sprzęt do ogrodu. Dla klientów sklepu internetowego Aldi nastąpiła jednak teraz drastyczna zmiana: będzie drożej.

Aktualizacja z 4 października 2022 r.: Zgodnie z planem, Aldi aktywował teraz zmianę. Oznacza to, że czasy, w których Aldi uwzględniało koszty wysyłki w cenie zakupu, to już historia. Ale nie tylko to: Ściśle mówiąc Aldi wprowadza rodzaj ukrytej podwyżki cen na wszystkie produkty w asortymencie online. Jeśli dyskont wcześniej poniósł koszty dostawy, teraz są one rozliczane bezpośrednio z klientem. Standardowe elementy kosztują 4,95 euro w dostawie (za zamówienie), duże przedmioty 9,95 euro. Jeśli przedmioty są dostarczane przez spedytora, zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 29,95 euro:

Aldi wprowadziło koszty wysyłki w sklepie internetowym. (Źródło obrazu: GIGA)

W tym samym czasie to masz Ceny sprzedaży nie obniżone. Klienci online płacą zatem poprzednią cenę zakupu plus koszty dostawy. Sprawdziliśmy to losowo na pięciu przedmiotach, wszędzie obowiązuje ta sama cena zakupu co poprzednio, ale wszędzie trzeba zapłacić dodatkowe koszty dostawy. Według Aldi krok ten stał się konieczny ze względu na wzrost kosztów w obszarach płac, usług logistycznych, energii i papieru.

Oryginalny przedmiot:

Aldi wprowadza osobne koszty wysyłki w sklepie internetowym

Jeśli nie chcesz stać w kolejce po najnowsze okazje z Aldi lub jeśli nie zdążysz na czas, zanim wszystko zostanie ponownie wyprzedane, masz szansę przejść do sklepu internetowego. W Internecie nie ma już podziału na Aldi Nord i Aldi Süd. Prawie dokładnie rok do dnia po połączeniu teraz nastąpiła poważna zmiana.

Wpływa na nich Wysyłka. Jak poinformował nas Aldi, nie będą już wliczane w cenę zakupu w sklepie internetowym pokazane indywidualnie. Zamiast ceny całkowitej zobaczysz cenę zakupu powiększoną o koszty wysyłki dla odpowiednich artykułów i na fakturze – i będziesz musiał zapłacić. Zmiana ma wejść w życie 4 października 2022 r.

Dyskont ogłosił ponadto, że Koszty wysyłki mogą się w przyszłości różnić w zależności od przedmiotu i rodzaju dostawy. Należy więc oczekiwać, że większe urządzenia, takie jak telewizor, będą kosztować więcej niż mniejsze.

Prawdopodobnie nie znałeś tych faktów o Aldi:

W przyszłości z przyzwyczajenia nie należy polegać na tym, że cena zakupu w sklepie internetowym Aldi jest taka sama jak kwota faktury. Wraz ze zmianą te czasy minie za kilka dni.

Czy Aldi podnosi ceny wraz z kosztami wysyłki?

Czy zmiana też wpłynie na ceny jest nadal niejasne. Na przykład, jeśli koszt produktu przed zmianą jest taki sam, jak po zmianie, tylko wtedy pojawiają się dodatkowe koszty dostawy, co ostatecznie jest ukrytym wzrostem ceny. Za kilka dni dowiemy się, czy tak się stanie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android