Ubezpieczenie telefonu komórkowego w wielkim teście

Ubezpieczenie telefonu komórkowego w wielkim teście

Christoph Lumetzberger 6 października 2022 r.

SMARTPHONE określa najlepsze oferty ubezpieczeniowe dla Twojego mobilnego towarzysza

Wiesz to? Komórka wypada z ręki, ląduje nierówno na wyłożonej płytkami podłodze, a wyświetlacz pęka. Zdarza się to często nawet po nałożeniu folii lub zastosowaniu osłony ochronnej. Niegrzeczne przebudzenie zwykle następuje po wysłaniu urządzenia i podawaniu ceny naprawy. Bo taka rzecz często pożera kilkaset euro, co często nawet przekracza obecną wartość rynkową.

Możliwym rozwiązaniem tego problemu jest ubezpieczenie telefonu komórkowego, które nie tylko chroni codziennego towarzysza przed zepsutymi wyświetlaczami, ale także niezliczoną ilość innych nieprzejezdności, które mogą wystąpić w trakcie użytkowania urządzenia. Z reguły ubezpieczone są również uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, wnikanie cieczy i wady materiałowe, a także szkody spowodowane przez osoby trzecie, kradzież, a nawet ewentualne błędy w obsłudze.

Duży zakres ubezpieczenia zależy oczywiście od kilku czynników. Przede wszystkim cena. Przeglądając porównywarki i szukając najtańszego dostawcy, nie można zakładać, że ochrona ubezpieczeniowa jest wyjątkowo duża. Zabezpieczone są raczej tylko podstawowe elementy, takie jak pęknięcie wyświetlacza lub uszkodzenie przez ciecz. Ale minimalny okres obowiązywania umowy, wszelkie okresy wypowiedzenia, a przede wszystkim ewentualny udział własny w przypadku uszkodzenia również mają wpływ na zakres ubezpieczenia smartfona.

Testujemy najlepiej

Ponieważ istnieją tacy dostawcy, jak piasek nad morzem, przeszukaliśmy dla Ciebie niezliczone portale dostawców, sprawdziliśmy niezliczone arkusze informacyjne i przejrzeliśmy najbardziej różnorodne oferty. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na dziesięciu ubezpieczycieli, których przedstawimy i szczegółowo ocenimy na kolejnych stronach. Na pewno znajdziesz wybrane przez siebie ubezpieczenie, a przede wszystkim takie, które obejmuje dokładnie te obszary smartfona, które uważasz za ryzykowne i zagrożone.

Ponadto zbadaliśmy strony internetowe dostawców, a także oceniamy stronę internetową.

*jeśli ubezpieczenie zostanie wykupione w ciągu 7 dni od zakupu – w innym przypadku czas oczekiwania 4 tygodnie
**z chwilą ukończenia przez urządzenie 36 miesięcy – miesięcznie z czterotygodniowym okresem wypowiedzenia

Wniosek

Ubezpieczyciel gwarant ochrony wygrał test w naszym dużym teście porównawczym, uzyskując 95% ogólnej oceny i ocenę doskonałą. Nie możemy zidentyfikować usterki ani w kategorii treści umowy, ani w kategorii strony internetowej. Tylko w ramach kategorii ubezpieczenia nie ma możliwości ubezpieczenia telefonu przed cyberochroną. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Schutzgarantowi, na co zasłużenie.

Na drugim miejscu i tylko jeden punkt procentowy za nim Przyjaźń do celu. Małą wadą jest fakt, że ubezpieczenie można wykupić maksymalnie sześć miesięcy od zakupu. Hepster plasuje się na trzecim miejscu z 93%, ocena doskonała również jest tutaj bezwzględnie uzasadniona.

Ocena cena-wydajność dla urządzeń poniżej 500 euro otrzymuje Schutzgarant, ponad 500 wygrywa Schutzbrief24.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android