Tryb panoramy Pixela 7 Pro jest wciąż daleko w tyle za iPhonem

Tryb panoramy Pixela 7 Pro jest wciąż daleko w tyle za iPhonem

Rita El Khoury / Android Authority Dużo podróżuję i uwielbiam robić zdjęcia panoramiczne w malowniczych miejscach. To świetny sposób na uchwycenie ogromu Alp, spokoju słoweńskiego wybrzeża lub panoramy Toronto z wysp. Ale za każdym razem, gdy robię zdjęcie panoramiczne za pomocą Pixela 7 Pro, wynik jest rozczarowujący. To ma być jeden z najlepszych telefonów z aparatem na rynku, ale nie może połączyć kilku zdjęć, aby stworzyć przyzwoitą panoramę – jak to możliwe? Zignorowałem ten aspekt doświadczenia fotograficznego Pixela, dopóki nie poszedłem na podróż z kolegą, który nosi Apple iPhone 14. Wtedy (niechętnie) zauważyłem, że jego telefon robi dużo, dużo lepsze zdjęcia panoramiczne niż mój Pixel. Co więc daje? Wziąłem mojego starego iPhone’a 12 Pro Max, aby zbadać ten często zapominany aspekt fotografii mobilnej.

iPhone robi panoramy wszystkimi obiektywami

apple iphone 12 pro max vs google pixel 7 pro panoramaRita El Khoury / Android Authority Odrobina kopania ujawniła, że ​​istnieją dwie główne różnice w robieniu zdjęć panoramicznych między iPhonem Apple a Pixelem Google, a pierwsza z nich jest oczywista od momentu uruchomienia trybu w aplikacji aparatu.Zrzut ekranu trybu panoramy aplikacji aparatu Google Pixel 7 ProTryb panoramy Pixela 7 ProZrzut ekranu aplikacji aparatu Apple iPhone 12 Pro Max w trybie panoramyiPhone 12 Pro Max tryb panoramy Google nie daje mi żadnej kontroli nad panoramą. Mogę rozpocząć robienie zdjęć za pomocą głównego tylnego obiektywu telefonu i zatrzymać — to wszystko. Z kolei Apple pozwala mi robić panoramy wszystkimi obiektywami telefonu. Jako przykład używam mojego iPhone’a 12 Pro Max, więc mogę robić panoramy za pomocą głównego obiektywu, obiektywu ultraszerokokątnego i teleobiektywu 2,5x. To już duża zaleta. Uniwersalność powiększania i powiększania jest bardzo wygodna i pozwala mi kadrować ujęcie dokładnie tak, jak chcę. Poniższe zdjęcia przedstawiają to samo ujęcie z brzegu rzeki przy użyciu tych trzech obiektywów. Główny obiektyw spełnia swoje zadanie, ale mogę sobie wyobrazić, że ultraszerokokątny jest bardzo przydatny do rejestrowania bardziej majestatycznych krajobrazów, a zoom jest idealny do miejskich panoram. Niektóre z poniższych obrazów zostały przycięte w celu lepszego wyrównania, przekonwertowane z formatu HEIC na JPG i/lub skompresowane. Aby zobaczyć oryginalne próbki w pełnej rozdzielczości, sprawdź ten folder na Dysku Google.iPhone 12 pro max przykład panoramy poziomej 5 1xiPhone 12 Pro Max, panoramiczny, 1xiPhone 12 pro max panorama przykładowa krajobraz 5 ultraszerokiiPhone 12 Pro Max, panoramiczny, 0,5xiPhone 12 pro max przykład panoramy krajobraz 5 zoomiPhone 12 Pro Max, panoramiczny, 2,5x

iPhone vs panoramy Pixel: kwestia rozdzielczości i szczegółów

Druga różnica dotyczy końcowego obrazu. Pixel 7 Pro wykonuje panoramy o bardzo, bardzo niskiej rozdzielczości – a przynajmniej kompresuje je natychmiast po ich zrobieniu. Największe panoramy, które zapisałem, mają około 1600 pikseli szerokości i nie więcej niż 5 MP. Auć. W przypadku czujnika, który może rejestrować 50 MP i łączyć do 12 MP, 5 MP jest tak skromne. To era aparatów z końca lat 00. lub wczesnych 10. W rezultacie panoramy Pixel-shot są dobre, gdy patrzę na nie na ekranie mojego telefonu, ale nie wytrzymują testu ściśnięcia. Szczegóły nie istnieją. Główny powód korzystania z trybu panoramy, tj. możliwość uchwycenia większej ilości na jednym zdjęciu bez kłopotów z ręcznym łączeniem, jest całkowicie stracony, ponieważ kończę z mniejszą liczbą szczegółów i informacji, niż gdybym zrobił ultraszerokie ujęcie lub zrobił kilka zwykłych zdjęcia i później połączyłem je w Photoshopie.
google pixel 7 pro panorama przykładowy krajobraz 7Panorama Pixela 7 ProiPhone 12 pro max przykład panoramy poziomej 7 1xiPhone 12 Pro Max panorama Dla porównania, Apple rejestruje i zapisuje panoramy z maksymalną rozdzielczością każdego czujnika lub zbliżoną do niej. Powstały obraz to zdjęcie w wysokiej rozdzielczości z dużą ilością szczegółów; większość panoram, które zrobiłem, ma rozmiar większy niż 20 MP, a czasem nawet 60 MP. Różnica jest naprawdę nocą i dniem i mogę uszczypnąć się, aby ujawnić wiele. Oto kolejny kadr z kolejnego zdjęcia z brzegu rzeki. Widać, że w przeciwieństwie do Pixela, iPhone’owi udaje się uchwycić wiele szczegółów z budynków i drzew.

Panoramy Pixel 7 Pro mają odpowiedni HDR i kolory

Jednak Pixelowi wciąż udaje się zdobyć trochę punktów – przynajmniej w porównaniu do mojego starszego iPhone’a 12 Pro Max. Panoramy zrobione na moim Pixelu 7 Pro mają lepszy zakres dynamiczny niż te, które zrobiłem na moim iPhonie. Apple nie wydaje się używać tutaj żadnych korekt HDR: niektóre obszary są prześwietlone, inne niedoświetlone, a panoramy tego nie wybaczają. Już przesuwasz aparat swojego telefonu, mieszając wiele „mini” scen o różnej jasności i ekspozycji, a iPhone nie wyświadcza sobie żadnej przysługi, całkowicie unikając HDR. Wspominam jednak o tym z zastrzeżeniem, że używam starszego modelu, więc może nowszy iPhone 13 i 14 to naprawili.
google pixel 7 pro panorama przykładowy portret 2Pixela 7 ProiPhone 12 pro max panorama przykładowy portret 2 1x 1iPhone 12 Pro Max The Pixel zdobywa również kilka dodatkowych punktów za wyjątkowy tryb zdjęć sferycznych 360 i swobodę robienia panoram w dowolnym kierunku (tzn. robi tylko od lewej do prawej i od góry do dołu). Poza tym osobiście wolę naukę kolorów Google, nawet jeśli wydaje się, że jest przesycona. Uważam, że kolory Apple są zbyt fajne. Sam zobacz.
google pixel 7 pro panorama przykładowy krajobraz 3Panorama Pixela 7 ProiPhone 12 pro max przykład panoramy poziomej 3 1xPanoramy iPhone’a 12 Pro Maxgoogle pixel 7 pro panorama przykładowy krajobraz 4Panorama Pixela 7 ProiPhone 12 pro max przykład panoramy poziomej 4 1xPanoramy iPhone’a 12 Pro Max

Pixel 7 Pro kontra panorama iPhone’a: ​​„wyraźny” zwycięzca

Pomimo lepszego HDR i kolorów Pixela, muszę dać Apple zwycięstwo tutaj, choćby ze względu na zatrzaski w wyższej rozdzielczości. Zawsze możesz edytować i poprawiać kolory, ale nie możesz dodawać szczegółów. Kiedy robię panoramy, robię to, aby uzyskać więcej na zdjęciu — więcej szerokości lub wysokości, więcej szczegółów, ciekawsze obiekty — i móc zapamiętać ten moment w czasie później, jakbym znów widział to na własne oczy. Moje oczy nie widzą rozmytego bałaganu, widzą szczegóły, a Pixel 7 Pro niestety tego nie zapewnia. iPhone tak ma. A opcja przełączenia na obiektyw ultraszerokokątny lub obiektyw zmiennoogniskowy, aby kadrować rzeczy w inny sposób, to wisienka na torcie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android