Tinder dopiero na drugim miejscu: Niemcy wolą korzystać z tej aplikacji randkowej

Tinder dopiero na drugim miejscu: Niemcy wolą korzystać z tej aplikacji randkowej

Walentynki są tuż za rogiem, a wraz z nimi czas na randki. Ale który serwis randkowy jest do tego najbardziej opłacalny? Ankieta pokazuje, że Tinder jest daleko przed nami, ale wygrywa inna aplikacja randkowa.

Tinder, Parship and Co.: Ranking ujawnia najpopularniejszą aplikację randkową

Internetowy rynek randkowy jest pełen portal randkowy: Tinder, Bumble, ElitePartner, Parship i wiele innych. Wiele z nich istnieje już kilka, jeśli nie dekady – Bumble od 2014 r., Tinder od 2012 r., Elitepartner powstał w 2004 r., a Parship już w 2001 r. Przemawia za nimi fakt, że perony przetrwały do ​​dziś. Ale który serwis randkowy jest najczęściej używany w Niemczech?

Instytut badania rynku i opinii Statista ogłosił pod koniec 2022 r przegląd najpopularniejszych serwisów randkowych w Niemczech opublikowane z dodatkiem, że respondenci musieli wydać pieniądze na odpowiednią platformę (źródło: Statista). Jak można się spodziewać, Tinder jest bardzo daleko w tyle – 36 procent ankietowanych w wieku od 18 do 64 lat korzysta z aplikacji randkowej, katapultując ją na drugie miejsce w statystykach. Natomiast Lovoo jest na pierwszym miejscu z 37 proc. Ta aplikacja została uruchomiona rok przed Tinderem — 2011 — i zawiera funkcję radaru, która pozwala zobaczyć singli w pobliżu.

Zapytany o najpopularniejszą aplikację randkową, Tinder dopiero co zostaje wyprzedzony przez Lovoo – oba portale wyprzedzają z ponad 30 procentami (źródło zdjęcia: Statista 2022)

Oprócz Lovoo i Tindera na podium znalazł się Badoo z 30-procentowym wynikiem. Tuż za nimi uplasowały się płatne serwisy randkowe Parship i Elitepartner z odpowiednio 23 i 22 procentami. Aplikacja randkowa Bumble, która charakteryzuje się tym, że kobiety robią pierwszy krok, zajmuje szóste miejsce z wynikiem 16 procent. Ostatnie miejsce zajmuje aplikacja Happn, która wyróżnia się funkcją śledzenia: „Za każdym razem, gdy spotkasz innego członka happn w prawdziwym życiu, jego profil pojawi się na osi czasu. Aplikacja pozwala znaleźć poznane osoby, niezależnie od tego, czy je widziałeś, czy nie, w promieniu kilku kilometrów.” (Źródło: Happn)

W naszym filmie przedstawiamy różne aplikacje randkowe wraz z ich zaletami i wadami:

Pozew przeciwko Parship pokazuje: miej oko na koszty

Z aplikacji randkowych, takich jak Bumble, Tinder i Lovoo, można korzystać bezpłatnie. Niektóre funkcje, które przyciągają uwagę innych użytkowników lub subskrypcje premium ze specjalnymi korzyściami podlegają opłacie. w Parship i elitarni partnerzy z drugiej strony potrzebujesz jednego opłacony abonamentaby w ogóle móc kontaktować się z innymi ludźmi. Federalne Stowarzyszenie Konsumentów oskarżyło Parship o zbyt długie utrzymywanie użytkowników kosztownymi umowami.

Celem jest ułatwienie użytkownikom wyjścia z tych i zwrot niedopuszczalnych składek dostać. Jeśli korzystasz z portali randkowych, powinieneś uważać, aby nie wpaść w żadne pułapki kosztowe. Ponieważ niektóre z nich są dobrze ukryte.

Myślisz o znalezieniu miłości w Internecie? W takim razie mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android