TikTok: Kiedy powstał i kto jest jego właścicielem?

TikTok: Kiedy powstał i kto jest jego właścicielem?

Edgar Cervantes / Android AuthorityTiktok to jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych na świecie, z miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie od początku 2022 r. Krótkie filmy wideo oferują zabawne treści, które można przekąsić. Chociaż wszyscy uwielbiamy spędzać kilka minut (lub godzin) na przeglądaniu zabawnych filmów, większość ludzi tak naprawdę nie wie, skąd pochodzi TikTok. Pokażmy Ci, kto jest właścicielem TikTok, jego historię i dlaczego jest to tak kontrowersyjna platforma.
Przewodnik: Jak tworzyć filmy TikTok

Kto go stworzył i kiedy powstał TikTok?

TikTok zdjęcie stockowe 7Edgar Cervantes / Android AuthorityKrótka odpowiedź brzmi, że ByteDance stworzył Tiktok w Pekinie w Chinach. Jest znacznie dłuższa odpowiedź, która jest dość zawiła. Prawda jest taka, że ​​TikTok przeszedł wiele zmian nazwy i nadal ma chińską wersję, która działa osobno. Pierwszą wersją TikTok była A.me, a jej pierwsza premiera miała miejsce we wrześniu 2016 r. Następnie ByteDance zmienił nazwę aplikacji na Douyin, która oznacza „wibrujący dźwięk”. Stało się to zaledwie kilka miesięcy po premierze, w grudniu 2016 roku.TikTok po raz pierwszy pojawił się pod obecną nazwą we wrześniu 2017 roku, ale tylko na ograniczonej liczbie rynków. Stał się dostępny na całym świecie dopiero po połączeniu ByteDance z inną chińską siecią społecznościową, Musical.ly. Stało się to dopiero w sierpniu 2018 roku.

Kto jest właścicielem TikToka?

ByteDanceObecnie chińska firma ByteDance jest właścicielem TikTok. Właścicielem i założycielem jest Zhang Yiming. Chociaż był dyrektorem generalnym ByteDance do listopada 2021 r., firmą kieruje teraz Shou Zi Chew.
Również: Jak rozpocząć transmisję na żywo w TikTok

Dlaczego TikTok jest tak popularny?

TikTok pień fotografia 6Edgar Cervantes / Android AuthorityTikTok i jego chińska wersja to światowe hity. Douyin miał ponad 100 milionów użytkowników w ciągu roku i ponad miliard wyświetleń filmów dziennie. Szybko dotarł również na szczyty list w wielu krajach zaledwie kilka miesięcy po jego globalnym wydaniu. Co sprawiło, że TikTok odniósł taki sukces? Oprócz zabawnych filmów, tańców, synchronizacji ust i innych zabawnych klipów, TikTok miał kilka kluczowych katalizatorów. Połączenie z Musical.ly dało TikTok dobry impuls do przodu, dając mu bezpośredni dostęp do reszty świata i pomagając zdobyć już aktywną społeczność. Wszystkie konta Musical.ly i TikTok zostały połączone w jedną aplikację.Wkrótce po fuzji i globalnej ekspansji TikTok otrzymał szerokie wsparcie, w tym od takich gwiazd jak Jimmy Fallon, Tony Hawk, Will Smith, Justin Bieber, Jennifer Lopez i innych.TikTok jest po prostu fajna aplikacja z zabawnymi filmami, które są łatwe i szybkie w użyciu. To uzależniające i osobiste. Ludzie lubią dzielić się doświadczeniami, śledzić trendy i oglądać ekscytujące klipy.
Więcej: Jak zarabiać na TikTok

Dlaczego kraje zakazują TikTok?

Tiktok stock photo na smartfonie - Kto jest właścicielem TikTok?Edgar Cervantes / Android Authority Jeśli TikTok jest tak świetny, dlaczego niektóre kraje go zabraniają, a inne nadal próbują? Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Niektórzy uważają, że TikTok zawiera nagość, nieprzyzwoity język, obraźliwe treści i inne niemoralne elementy. Istnieją również obawy związane z uzależnieniami, ponieważ użytkownicy mają trudności z odłożeniem telefonu. Odkładając na bok wszystkie moralne agendy, głównym zmartwieniem (przynajmniej w USA) jest prywatność. Na żądanie ByteDance musi współpracować z władzami chińskimi. Może to zagrozić bezpieczeństwu narodowemu USA, ponieważ TikTok gromadzi dużą ilość informacji o swoich użytkownikach. Oto, co Departament Handlu USA miał do powiedzenia na temat TikTok: „Chociaż zagrożenia stwarzane przez WeChat i TikTok nie są identyczne, są podobne. Każda z nich gromadzi ogromne ilości danych od użytkowników, w tym aktywność w sieci, dane o lokalizacji oraz historię przeglądania i wyszukiwania. Każdy z nich jest aktywnym uczestnikiem fuzji cywilno-wojskowej Chin i podlega obowiązkowej współpracy ze służbami wywiadowczymi KPCh. Ta kombinacja powoduje, że korzystanie z WeChat i TikTok stwarza niedopuszczalne zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa narodowego”. Kto jest właścicielem TikTok? TikTok został stworzony przez ByteDance, obecnego właściciela aplikacji. Jaka jest chińska wersja TikTok? Oryginalną wersją TikTok jest Douyin. Jest to również aktualna chińska wersja aplikacji. Gdzie jest zbanowany TikTok? TikTok jest obecnie zabroniony w Chinach, Indiach, Bangladeszu i Pakistanie. Przeprowadzono również tymczasowe zakazy w Indonezji i USA. Dlaczego kraje zakazują TikTok? Głównie ze względów bezpieczeństwa, ponieważ aplikacja zbiera wiele danych osobowych od swoich użytkowników i jest zobowiązana do współpracy z chińskimi władzami na żądanie. Ponadto niektórzy ludzie mają moralne powody, by unikać TikTok. Obejmują one jego potencjał do tworzenia uzależnień, a także kontakt z nieodpowiednimi treściami. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android