Testowane przez Stiftung Warentest: czy warto ubezpieczyć telefon komórkowy?

Testowane przez Stiftung Warentest: czy warto ubezpieczyć telefon komórkowy?

Smartfon towarzyszy nam na co dzień i ratuje całe życie zdjęciami i filmami – w związku z tym nie jest niczym niezwykłym myśleć o ubezpieczeniu telefonu komórkowego. Ale czy warto?

Dzieje się to szybko: komórka wyślizguje się z ręki i spada na ulicę albo wkładasz ją do kieszeni marynarki, by za chwilę zorientować się, że została skradziona. To działa na wielu Smartfon nie tylko dostępności, ale także jako Album ze zdjęciami, monitor fitness, bilet, karta pieniężna, kluczyk do samochodu do car-sharingu i nie tylko. Jeśli ta aktywna część życia ustanie, nie tylko stresujesz się zablokowaniem karty SIM, kont internetowych itp., ale także opłakujesz wiele wspomnień.

Środek uspokajający może ubezpieczenie telefonu komórkowego być. Ale czy uzasadnione jest ubezpieczanie telefonu komórkowego lub nadmierny wydatek à la ochrona okna? the Stiftung Warentest (Wydanie 11/2022) przyjrzał się różnym polisom ubezpieczeniowym telefonu komórkowego i ocenił, czy inwestycja była opłacalna.

Czy ubezpieczenie telefonu komórkowego ma sens?

Zasadniczo klasyfikuje Stiftung Warentest Ubezpieczenie telefonu komórkowego nie tak pilne a. Jasne: jeśli wyświetlacz jest uszkodzony, jego naprawa może również kosztować dużo pieniędzy. Ale najważniejsze jest to, że koszty są bardziej przystępne niż znacznie wyższe wydatki w razie wypadków, które są pokrywane na przykład z prywatnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Stiftung Warentest opisuje raczej a Ubezpieczenie telefonu komórkowego jako produkt „feel good”.„.

Ponadto w określonych okolicznościach inne ubezpieczenia chwytać — np Ubezpieczenie gospodarstwa domowego. Jeśli włamano się do domu i skradziono smartfon, kradzież należy do tej kategorii, a ubezpieczyciel pokryje koszty wymiany. To samo dotyczy również pożaru w mieszkaniu. Ubezpieczenie telefonu komórkowego obejmuje natomiast przypadki uszkodzenia urządzenia z własnej winy.

Poza tym powinieneś Odpowiedzialność sprzedawcy i gwarancja producenta Pamiętaj: Jeżeli wada urządzenia zostanie stwierdzona w ciągu dwóch lat, odpowiedzialność ponosi sprzedawca. Masz wtedy prawo do naprawy lub wymiany urządzenia (źródło: § 437-439 niemieckiego kodeksu cywilnego). Jeśli producent udzieli Ci dodatkowej gwarancji, a smartfon w tym czasie wykaże usterkę, odpowiedzialność ponosi producent. Dopiero gdy te dwie opcje przestaną działać, ubezpieczenie telefonu komórkowego będzie interweniować.

W okresie gwarancji producent musi zapłacić za błędy w smartfonie (źródło zdjęcia: GIGA)

Koszty ubezpieczenia telefonu komórkowego

Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie telefonu komórkowego, ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej i porównać różnych dostawców. Stiftung Warentest stwierdza, że Cena za ubezpieczenie od 6 do 20 procent ceny zakupu smartfona brzmi: „Ubezpieczenie smartfona za 1300 euro na dwa lata kosztuje 127 euro u najtańszego dostawcy w naszym teście i 312 euro u najdroższego ubezpieczyciela”.

Ubezpieczyciele często kuszą cię jednym (podobno) niska cena miesięczna, która w skali roku nie jest już taka tania. Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie telefonu komórkowego, przyjrzyj się uważnie – także jakie usługi są objęte ubezpieczeniem.

W związku z tym pytanie, czy a Ochrona przed kradzieżą Warto było. Według instytutu badawczego to, co na pierwszy rzut oka brzmi kusząco, niekoniecznie jest zalecane. Z jednej strony ta dodatkowa usługa często powoduje, że opłata za ubezpieczenie jest nieco droższa. Z drugiej strony istnieje za dużo szarych strefktóre sytuacje dokładnie zaliczają się do kradzieży. Na przykład, jeśli Twój telefon komórkowy zostanie skradziony, gdy jesteś w szatni, ubezpieczyciel niekoniecznie musi za to zapłacić. Podobnie jak siedzisz w tramwaju i wyciągasz telefon z kieszeni.

Twój smartfon został skradziony? Oto jak możesz go zlokalizować:

Ostatecznie ubezpieczyciel musi działać tylko wtedy, gdy zgubisz telefon komórkowy podczas kradzieży noszony blisko ciała lub bezpośrednio widoczny miał – zdarza się stosunkowo niewiele kradzieży. A jeśli twoja komórka zostanie brutalnie wyrwana, to zwykle ona przychodzi Ubezpieczenie gospodarstwa domowego na.

Najlepsze ubezpieczenie telefonu komórkowego

Najlepsza ochrona: Samsung Care+ i Apple Care+

Jeśli kupujesz nowy smartfon od Samsunga lub Apple, producenci oferują Ci ochronę ubezpieczeniową Samsung Care+ (do witryny firmy Samsung) lub Apple Care+ (na stronie Apple). Chronione są między innymi uszkodzenia, takie jak pęknięcie wyświetlacza i wnikanie płynów. Ochrona obejmuje również problemy ze sprzętem i oprogramowaniem i możesz zgłosić 4 roszczenia w ciągu 2 lat lub 2 roszczenia w ciągu jednego roku.

Stiftung Warentest to chwali Tablety mogą być również ubezpieczone i można zarezerwować ochronę przed kradzieżą – za odpowiednią dopłatą. Jeśli Twój smartfon został skradziony (na przykład w wyniku włamania), otrzymasz urządzenie zastępcze od producenta. Nie ma jednak rekompensaty pieniężnej.

Ważne, aby wiedzieć: Możesz kupić Samsung Care+ lub Apple Care+ bezpośrednio z nowym urządzeniem nie później niż 60 dni później. Ceny serii Galaxy A i M zaczynają się od 2,59 euro lub 3,59 euro z zabezpieczeniem przed kradzieżą miesięcznie (zgodnie z cennikiem Samsung Care+). Ubezpieczenie iPhone’a 14 z “zwykłym” AppleCare+ to 8,99 euro, a z ochroną przed kradzieżą 11,99 euro.

Smartfon Samsung Galaxy S22 stoi na stole i jest oświetlony żółtym światłem.Możesz ubezpieczyć swój nowy smartfon podczas zakupu (źródło zdjęcia: GIGA)

Ubezpieczenie bez ochrony przed kradzieżą

Kupujesz nowy smartfon? Amazonka, możesz wykupić ubezpieczenie bezpośrednio u dealera. w tym jest brak możliwości zabezpieczenia przed kradzieżą w zestawie. Tak więc składka ubezpieczeniowa jest również dość niska. Za smartfon za około 600 euro płacisz 40 euro rocznie, a za urządzenie za 1300 euro niecałe 60 euro.

Tablet można również ubezpieczyć, a ochrona ubezpieczeniowa również obowiązuje Uszkodzenie cieczy. W przypadku szkody całkowitej otrzymasz od ubezpieczyciela urządzenie zastępcze – tutaj też nie ma zwrotu pieniędzy. Ważny: Ubezpieczenie należy wykupić podczas zakupu, nie można go wykupić później.

Inne ubezpieczenia, które warto sprawdzić:

Bawarski: Ubezpieczenie neocyfrowe (możliwe z udziałem własnym lub bez udziału własnego)Ergo bezpośrednio Ubezpieczenie telefonu komórkowego (gwarancja stała): Dotyczy uszkodzeń spowodowanych przez płyn, zużycie baterii i urządzeniaHepster: z odliczeniem lub bez, dotyczy szkody spowodowanej cieczą

Wokół baterii do telefonów komórkowych narosło wiele mitów. Możesz dowiedzieć się, które z nich są prawdziwe w naszym filmie:

Co zrobić, jeśli dostaniesz zły stopień?

Jeśli kupisz nowy telefon komórkowy, może się zdarzyć, że masz go mniej lub więcej pchnięty przez dealera miał również wykupić ubezpieczenie telefonu komórkowego. Ale nie martw się, możesz się z tego stosunkowo szybko wydostać.

Ogólnie po wykupieniu ubezpieczenia (czyli po posiadaniu odpowiednich dokumentów) 14 Dachy czas podpisać umowę odwołać na piśmie. Pamiętaj, aby nie wysyłać odwołania do sprzedawcy, od którego kupiłeś smartfon, ale do firmy ubezpieczeniowej, która jest również określona w dokumentach.

Chcesz pozbyć się starego smartfona? W takim razie mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android