Test słuchawek Bluetooth 2022 – zwycięzcy testu i rekomendacje

Test słuchawek Bluetooth 2022 – zwycięzcy testu i rekomendacje

Nauszne, douszne, sportowe, z aktywną redukcją szumów lub bez – GIGA audio expert Stefan prezentuje swój wybór najlepszych modeli słuchawek z bezprzewodowym połączeniem przez Bluetooth.

Słuchawki Bluetooth 2022: Wszyscy zwycięzcy testów i rekomendacje na pierwszy rzut oka

Zwycięzca Stiftung Warentest 2021 (douszny prawdziwy bezprzewodowy) Zwycięzca Stiftung Warentest 2021 (nauszny) Końcówka cenowa GIGA (douszna z pałąkiem na szyję) Dźwięk końcówki GIGA (nauszny) Bas końcówki GIGA (nauszny) GIGA tip sport (prawdziwy bezprzewodowy z ANC) Dźwięk końcówki GIGA (prawdziwy bezprzewodowy douszny z ANC) Konstrukcja końcówki GIGA (prawdziwy bezprzewodowy z ANC) Indywidualny model końcówki GIGA (prawdziwy bezprzewodowy z ANC)
Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
Apple AirPods Max
Bije Flex
Beyerdynamic Amiron Wireless
Kruszarka Skullcandy Evo
Beats Fit Pro
Sony WF-1000XM4
Nic Ucho (1)
Nura Nuratrue

Cena (przybliżona) 140 euro 450 euro 50 euro 540 euro 125 euro 230 euro 240 euro 100 euro 230 euro Korzyść Dobry chwyt Zrównoważona jakość dźwięku Niedrogi i stabilny Najwyższa jakość dźwięku Niezwykle silny efekt basów (regulowany) Bezpieczne dopasowanie Dobry dźwięk i skuteczna redukcja szumów Unikalna konstrukcja Indywidualny profil dźwięku według pomiarów Wada przeciętnej żywotności baterii Drogie i głównie dla użytkowników Apple Dźwięk nieco ubogi w szczegóły Trudny kontroler basów należy ponownie wyregulować na utwór Więcej na iOS niż na Androida Komfort noszenia przeciętny Tylko przeciętny dźwięk Aplikacja na telefon komórkowy z obowiązkowym logowaniem Oferta MediaMarkt Otto Saturn Beyerdynamic Amazon Amazon MediaMarkt Amazon Cyberport Porównanie cen idealo idealo idealo idealo idealo idealo idealo idealo idealo

Kup słuchawki Bluetooth: najważniejsze pytania

Co oznacza jakość dźwięku?

Budowa prawdziwych słuchawek bezprzewodowych na przykładzie WF-1000XM4 (Zdj.: Sony)

O Klang dużo się pisze i dyskutuje, także tutaj w GIGA. Niemniej jednak trzeba mieć świadomość, że jest to indywidualna percepcja sensoryczna dzieje. Jeden słuchacz lubi dźwięk neutralny (proste pasmo przenoszenia), inny uważa go za sterylny i nudny. Miłośnik muzyki klasycznej ma inne wymagania od słuchawek niż ktoś, kto lubi tech house. Trend jest taki, że wysokiej jakości słuchawki są szczególnie dobre w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami i rodzajami Wszechstronne narzędzie być. Z drugiej strony, źle brzmiące słuchawki nie da się uratować nawet za pomocą korektorów programowych za pośrednictwem aplikacji.

Dlaczego siedzenie jest tak ważne?

Słuchawki to coś, co nosisz bezpośrednio na ciele („do noszenia”). To znaczy dobre dopasowanie kluczowe jest. Aby uniknąć drogich, złych zakupów i denerwujących zwrotów, powinieneś wcześniej wypróbować model, który chcesz – niezależnie od tego, czy jest wypożyczony od znajomego, czy w sklepie (gdzie, szczerze mówiąc, możesz od razu kupić odpowiedni przedmiot).

Zapasowy adapter do słuchawek dousznych Comply Foam (Zdjęcie: Comply)

W przypadku modeli dousznych zależy to od złączki silikonowe czy dopasowanie w przewodzie słuchowym jest prawidłowe. Tylko dobra izolacja zapewnia bogaty dźwięk: jeśli obudowa jest zbyt luźna w uszach, basy zostaną utracone. Jeśli są zbyt ciasne, prowadzi to do nieprzyjemnego uczucia ucisku, a nawet bólu w ciągu kilku minut. Zalecane są elastyczne adaptery z pianki zapamiętującej kształt. Przy obchodzeniu się z uszami należy również zwrócić uwagę na higienę (czyste ręce) – w końcu przykładasz przedmiot do błony bębenkowej.

Czy słuchawki Bluetooth są szkodliwe dla zdrowia?

Jeśli chodzi o zdrowie, istnieją również pojedyncze obawy dotyczące narażenie na promieniowaniektóry emanuje przez urządzenia Bluetooth. Chociaż pola elektromagnetyczne można wyraźnie zmierzyć, nie są one łatwe do interpretacji nawet dla naukowców. „Zgodnie z obecnym stanem wiedzy (…) promieniowanie o wysokiej częstotliwości generowane przez sieci Bluetooth jest zbyt słabe, aby (…) wywołać ostre skutki zdrowotne”, zgodnie z arkuszem informacyjnym Szwajcarskiego Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (PDF). Niemiecki Federalny Urząd Ochrony przed Promieniowaniem (BfS) generalnie zaleca minimalizację narażenia na promieniowanie w celu utrzymania na niskim poziomie możliwego, ale „nierozpoznanego zagrożenia dla zdrowia” (arkusz informacyjny w formacie PDF). Więcej informacji można znaleźć w artykule GIGA: „Czy Bluetooth jest szkodliwy czy nieszkodliwy? Łatwo wyjaśnić.”

Bluetooth Multipoint: Dlaczego jest to ważne w przypadku korzystania z wielu odtwarzaczy?

Bezprzewodowe słuchawki z obsługą wielu punktów pozostają połączone z wieloma sparowanymi urządzeniami jednocześnie. Oznacza to, że możesz łatwo przełączać się między różnymi odtwarzaczami (np. smartfonem, tabletem) podczas odtwarzania muzyki bez konieczności ich ponownego parowania za każdym razem.

A co z aplikacjami mobilnymi, a co z prywatnością?

Sony WH-1000XM4 i aplikacja Sony Headphones Connect na Samsung Galaxy Note 9 (Zdj .: GIGA)

W zasadzie każdy, kto kupuje nowoczesne słuchawki Bluetooth, płaci nie tylko za same słuchawki (sprzęt), ale także za oprogramowanie i towarzyszącą im aplikację (oprogramowanie). Niektóre słuchawki mogą być używane bez Aplikacja na smartfony nie używaj go w pełnym zakresie – to staje się widoczne, gdy zaczynasz korzystać z aplikacji Zaloguj sie musi stworzyć, na zakręcie informacje zebrane i przekazane do producenta. Każdy, kto przywiązuje dużą wagę do ochrony danych, powinien wziąć ten aspekt pod uwagę i wcześniej dowiedzieć się, jak producent wyobrażał sobie zastosowanie.

Redukcja szumów (ANC) w słuchawkach: co robi ta technologia?

Temat Redukcja szumów w ostatnich latach coraz bardziej przenika do konsumentów. Aktywna redukcja hałasu zewnętrznego poprzez tłumienie hałasu może faktycznie zapewnić przyjemny odpoczynek, w szczególności blokując źródła zakłóceń o niskiej częstotliwości i monotonne (szum silnika, hałas klimatyzacji). Należy jednak mieć świadomość, że niektóre obietnice reklamowe składane przez producentów przesadny jest. Nawet najlepsze słuchawki ANC nie mogą osiągnąć absolutnej ciszy, jak w pokoju bezechowym, co jest technicznie (jeszcze) niewykonalne. Jednak słuchanie muzyki podczas podróży samolotem lub pociągiem jest znacznie przyjemniejsze. Czasami użytkownicy zadają sobie również pytanie, czy redukcja hałasu jest szkodliwa dla ich zdrowia: odpowiedź brzmi „nie”, co potwierdził nam na życzenie ekspert laryngolog z Uniwersytetu w Dreźnie.

Najlepsze słuchawki Bluetooth: tak je przetestowaliśmy i wybraliśmy

Jak testujemy w GIGA i dlaczego? zaufaj naszemu osądowi wyjaśniliśmy tutaj:

Pasjonuję się słuchawkami od ponad 20 lat i sam wypróbowałem prawie wszystkie omawiane tutaj słuchawki Bluetooth. W przypadku niektórych produktów znajdziesz również szczegółowe raporty z testów GIGA, które są powiązane z odpowiednim modelem. Próbki testowe zostały nam udostępnione przez producentów. Prezentowane są tu również aktualne i popularne modele słuchawek, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android