Ten inteligentny system przeciw komarom współpracuje z Alexą Amazona i Asystentem Google, aby trzymać na dystans gryzące robaki

Ten inteligentny system przeciw komarom współpracuje z Alexą Amazona i Asystentem Google, aby trzymać na dystans gryzące robaki

Kiedy śnieg topnieje i kwiaty zaczynają kwitnąć, znikąd pojawiają się gryzące, bzyczące komary. Zwalczanie tych krwiopijców nie jest łatwym zadaniem. Chociaż zakrywanie i oblewanie się sprayem na owady lub okrywanie ogrodu pestycydami może działać, nie zawsze jest to najprzyjemniejsze doświadczenie ani najbardziej przyjazne dla środowiska. Thermacell, producenci środka odstraszającego komary, który tworzy wokół ciebie strefę ochrony, zamiast zakrywać każdy centymetr skóry, ma intrygujące rozwiązanie: Liv Smart Mosquito Repellent System. Wprowadzony dzisiaj na rynek Liv jest pierwszym połączonym, dostępnym na żądanie systemem odstraszającym komary firmy Thermacell dla domu. Według Thermacell, począwszy od 699 USD za zestaw z trzema odrzutnikami i piastą, kontrolowany przez aplikację system powinien chronić około 945 stóp kwadratowych. System jest również sprzedawany jako czteropak za 799 USD na 1260 stóp kwadratowych lub pięciopak za 899 USD na prawie 1600 stóp kwadratowych. Firma wyprodukowała wiele przenośnych wersji swojego systemu odstraszającego komary dla ponad dwie dekady. Są one przeznaczone do użytku podczas biwakowania, spędzania czasu na świeżym powietrzu lub po prostu siedzenia na tarasie. Do tej pory były to ręcznie sterowane, łatwe w przenoszeniu systemy. Liv to pierwsze rozwiązanie firmy, które jest instalowane na stałe i zasilane. Używałem wielu produktów Thermacell od czasu przeprowadzki do Karoliny Południowej (której nieoficjalnym ptakiem stanu jest komar) i stwierdziłem, że są one o wiele bardziej skuteczne i mniej śmierdzące niż inne rozwiązania. To przejście do inteligentnego domu z połączonym rozwiązaniem powinno usunąć jeden z bolączek obecnych produktów — konieczność ich ręcznej aktywacji. Dodatkowo brak jakichkolwiek szkodliwych chemikaliów, takich jak Deet, sprawia, że ​​korzystanie z nich jest bardziej komfortowe. Substancją czynną jest 5,5 procent metoflutryny, syntetycznej cząsteczki zarejestrowanej przez EPA, wzorowanej na naturalnie występującym repelencie występującym w kwiatach chryzantemy (których komary nie lubią).

Trzypakowy system LIV. Zdjęcie: System Liv Thermacell działa poprzez rozgrzanie wkładu środka odstraszającego ciecze wewnątrz każdego odstraszacza odpornego na warunki atmosferyczne, który rozprasza go w powietrze, tworząc wokół ciebie niewidzialną, bezwonną chmurę, przez którą przedostanie się niewiele komarów (Thermacell twierdzi, że jest to 93 procent efektywny). System jest obsługiwany przez koncentrator, który podłącza się do zewnętrznego gniazdka i zasila do pięciu zewnętrznych odstraszaczy. Jest on następnie kontrolowany za pośrednictwem aplikacji przez połączenie Wi-Fi, gdzie użytkownik może włączać i wyłączać system na żądanie, a także ustalać harmonogramy i monitorować poziomy odstraszania. To nie jest zawsze aktywne rozwiązanie; firma zaleca włączenie go od 15 do 30 minut, zanim planujesz spędzić czas na świeżym powietrzu. Liv współpracuje zarówno z inteligentnymi głośnikami Amazon Alexa, jak i Google Nest do sterowania głosowego, a każdy wkład odstraszający działa przez około 40 godzin. Wkłady kosztują 120 USD za sześciopak.

System odstraszający komary Liv jest kontrolowany przez aplikację na smartfona i współpracuje z poleceniami głosowymi Alexa i Google Assistant. Zdjęcie: Thermacell Nie jest to niedrogi produkt, ale alternatywą dla tego typu ochrony całego podwórka jest system oprysku chemicznego, który zwykle wiąże się z płaceniem firmie za wyjście raz w miesiącu lub zainstalowaniem systemu zraszającego w celu wypompowania pestycydów. Oba te rozwiązania są drogie i mogą zaszkodzić innym owadom poza komarami. Thermacell powiedział The Verge, że nie ma dowodów na to, że jego środek odstraszający nie wpływa na owady podobnej wielkości. Ale ponieważ używasz go tylko na żądanie i w skoncentrowanym obszarze, a nie w sposób ciągły i przykrywasz swoją nieruchomość, jakikolwiek wpływ powinien być mniejszy w porównaniu z innymi rozwiązaniami, powiedziała firma.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android