Te rzeczy zostały zhakowane – ze śmiertelnymi konsekwencjami

Te rzeczy zostały zhakowane – ze śmiertelnymi konsekwencjami

1. Termometr akwariowy

Przypadek kasyna w Ameryce Północnej pokazuje, że inteligentne termometry do monitorowania wody w akwariach nie są odporne na cyberataki. Przestępcy uzyskali dostęp do sieci kasyn za pośrednictwem termometru akwariowego. Znaleźli bazę danych zawierającą informacje o najlepiej płacących gościach i skopiowali ją do chmury.

2. Babyfon

Inteligentne elektroniczne nianie są coraz częściej używane do monitorowania noworodków. Jednak para rodziców z Teksasu nie miała z tym dobrych doświadczeń. Hakerowi udało się włamać do bezprzewodowego systemu elektronicznej niani i wykrzyczeć wiele przekleństw pod adresem czteromiesięcznego malucha.

Nowoczesne, Bezpieczeństwo, CCTV, Kamera I Monitor, Z Obrazem Dziecka, Na

3. Zabawki dla dzieci

Czujniki, mikrofony lub kamery są obecnie coraz częściej instalowane w zabawkach dla dzieci. To również czyni je potencjalnymi celami dla cyberprzestępców. W tym kraju nawet inteligentna lalka, My Friend Cayla, została zakazana, ponieważ można ją zhakować przez połączenie Bluetooth. Federalna Agencja Sieci sklasyfikowała ich jako „nielegalny aparat szpiegowski”.

Shutterstock_2119188737

4. Zabawki erotyczne

Nawet intymne chwile w sypialni mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje dla uczestników. Na przykład zabawkę o nazwie Panty Buster, która została opracowana dla kobiet i którą można sterować za pomocą aplikacji, można zhakować bez większego wysiłku. Linki generowane przez aplikację są stosunkowo łatwe do odgadnięcia, dzięki czemu każdy w sieci może przejąć kontrolę nad zabawką.

5. Rozrusznik serca

Naukowcy z firmy WhiteScope zajmującej się cyberbezpieczeństwem odkryli, że niektóre rozruszniki serca na rynku mają wiele luk, które hakerzy mogą wykorzystać do złych celów.

Shutterstock_1455333089

Na przykład, jeśli przestępcy przejmą kontrolę nad tymi wrażliwymi urządzeniami, mogą powstrzymać wstrząsy elektryczne, gdy pacjent ich potrzebuje.

6. Tornado-Sirenen

W amerykańskich miastach DeSoto i Lancaster cyberprzestępcom udało się przejąć kontrolę nad tamtejszymi systemami ostrzegania przed tornadem. W środku nocy przed zapowiadaną burzą ponad 30 razy uruchomili syreny, wywołując panikę wśród ludności. Z powodu tego incydentu systemy zostały ostatecznie wyłączone tuż przed burzą. Na szczęście nie były potrzebne podczas tej burzy.

Shutterstock_626537093

7. Robot próżniowy

Naukowcom z National University of Singapore i University of Maryland udało się uzyskać dostęp do robota odkurzającego i przekształcić go w mobilne urządzenie podsłuchowe.

Ciekawostka: Odkurzacz nie miał wbudowanego mikrofonu. Zamiast tego używają wbudowanego czujnika LiDAR do rekonstrukcji hałasu otoczenia.

Roboty, Czyszczenie, W, Drewniane, Podłoga, Z, Kobieta, W

8. Inteligentne systemy grzewcze

W Lappeenranta (Finlandia) ukierunkowany cyberatak spowodował awarię ogrzewania w dwóch blokach mieszkalnych. W odpowiedzi na atak inteligentne systemy grzewcze zostały wyłączone i uruchomione ponownie. Niestety spowodowało to, że grzałki utknęły w cyklu powtarzających się restartów. Ostatecznie mieszkańcy musieli przez tydzień zamarznąć.

Kobieta, Używanie, Inteligentny, Ściana, Dom, Kontrola, System

9. Telewizory

Telewizory Smart TV coraz częściej podbijają domowe salony. Ale nawet one nie są odporne na ataki cyberprzestępców. Hakerzy mogą na przykład użyć urządzenia, aby uzyskać dostęp do routera, a następnie do innych urządzeń w gospodarstwie domowym. Ponadto istnieje ryzyko, że właściciele zostaną podsłuchani przez wbudowany mikrofon.

Ręka, Trzymając, Telewizor, Pilot, Sterowanie, Z, Inteligentny, Telewizor

10. Autowaschanlage

W ramach eksperymentu naukowcom udało się przejąć kontrolę nad automatyczną myjnią samochodową. Natknęli się na kilka zdalnie sterowanych funkcji, których niewłaściwe użycie może być dość niebezpieczne. Na przykład w tym eksperymencie wyłączono sygnały bezpieczeństwa, a strumienie wody skierowano w różnych kierunkach.

myjnia samochodowa, woda piana myjni, Myjnia automatyczna w akcji

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android