Te aplikacje pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze

Te aplikacje pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze

Andreas Sturm 25 stycznia 2023 r

Wiadomo, że aplikacje to dziesiątki groszy. Istnieje wiele przydatnych i równie wiele bezużytecznych, niektóre używane tylko dla zabawy, a inne do oszczędzania pieniędzy. Te ostatnie są bardzo przydatne w dzisiejszym świecie w obliczu szybko rosnących cen energii i utrzymującej się inflacji.

Aby jednak móc korzystać z aplikacji oszczędnościowych, zwykle trzeba płacić za zniżki i specjalne warunki danymi osobowymi. Tutaj zawsze zalecana jest ostrożność. W żadnym wypadku nie należy bezkrytycznie instalować nowych aplikacji. Przed podaniem wrażliwych danych, takich jak dane bankowe, warto dowiedzieć się więcej o producencie aplikacji i, jeśli to możliwe, przeczytać opinie klientów, aby dowiedzieć się o ewentualnych problemach. Zaleca się ostrożność, gdy aplikacja żąda dostępu do wszystkich informacji kontaktowych. Może to oznaczać, że znajomi wkrótce otrzymają ładne komunikaty reklamowe, których w ogóle nie chcą.

Zebraliśmy 15 aplikacji, które mogą pomóc Ci dużo zaoszczędzić i często są bardzo zrównoważone.

Oszczędzanie jest głównym celem tych aplikacji

Mydealz | Ocena: doskonała

Jeśli szukasz najnowszych okazji, dzięki „mydealz” jesteś zawsze w dobrych rękach. Około 500 000 zarejestrowanych użytkowników regularnie dostarcza platformie szczególnie korzystne oferty od dużych sprzedawców internetowych, a także od regionalnych dostawców. Znajdziesz tu wiele ofert – od w pełni automatycznych ekspresów do kawy, przez okazyjne kremy orzechowe, po coraz popularniejsze elektrownie balkonowe. Różne kategorie, takie jak „Najpopularniejsze” lub „Nowe”, powinny ułatwić przeglądanie. Oczywiście istnieje również funkcja wyszukiwania ukierunkowanego. Zarejestrowani użytkownicy mogą również otrzymywać powiadomienia bezpośrednio na swoje telefony komórkowe. Nie musisz być zarejestrowany, aby korzystać z aplikacji.

mydealz – kupony, oferty

Barco | Ocena: bardzo dobra

Aplikacja „barcoo” pomaga szybko dowiedzieć się, jakie substancje znajdują się w produkcie, który chcesz kupić podczas zakupów. Aparat w smartfonie może wykorzystywać aplikację do przechwytywania dowolnego kodu QR, kodu kreskowego, matrycy danych, numeru EAN lub ISBN. Daje to szybką informację o wszystkich składnikach i zrównoważonym rozwoju producenta. Jednak Barcoo wskazuje również, czy produkt jest jeszcze tańszy na innym rynku. Możesz także użyć aplikacji, aby znaleźć najnowsze broszury dyskontów i supermarketów. Aplikacja umożliwia również zarejestrowanym użytkownikom otrzymywanie informacji o nowych ofertach Aldi, Media Markt lub innych dostawców.

barcoo - skaner QR i kodów kreskowych

barcoo - skaner QR i kodów kreskowych

Szmagle | Ocena: dobra

Ceny żywności od miesięcy mają tylko jeden kierunek: w górę. Dzięki aplikacji „smhaggle” możesz znaleźć najlepsze ceny w dyskontach lub supermarketach w okolicy. Oprócz obszernego przeglądu ofert, możesz także wyszukiwać według konkretnych kategorii. Po założeniu darmowego konta możesz stworzyć indywidualną listę zakupów. Zaletą jest to, że aplikacja wysyła informacje na telefon komórkowy, gdy na wymienione produkty są dostępne specjalne oferty. Aby jednak móc skorzystać z funkcji cashback, należy zeskanować paragony. Aplikacja wykorzystuje dane osobowe do tworzenia profilu zakupowego użytkownika. W ten sposób dostawca może śledzić, kiedy, gdzie i za jaką cenę produkty zostały zakupione.

smhaggle: oszczędzaj w supermarkecie

smhaggle: oszczędzaj w supermarkecie

Sprytny czołg | Ocena: bardzo dobra

Aplikacja „clever-tanken” istnieje już od jakiegoś czasu, ale jest bardzo skuteczna w oszczędzaniu pieniędzy, ponieważ pokazuje, która stacja benzynowa w okolicy oferuje obecnie najtańsze paliwo. Aplikacja rozpoznaje lokalizację na smartfonie i teraz wystarczy wpisać żądany rodzaj paliwa. Najtańsze stacje benzynowe w wybranym obszarze są już wyświetlane. Jednym kliknięciem można wyświetlić szczegóły stacji benzynowej, takie jak godziny otwarcia, trendy cenowe w ciągu ostatnich 24 godzin czy specjalne metody płatności, takie jak sprytna płatność. Z aplikacji można korzystać bezpłatnie, ale reklamy są wielokrotnie wyświetlane. Jeśli ci się nie podoba, możesz go wyłączyć za 1,99 EUR rocznie.

sprytny-tanken.de

sprytny-tanken.de

Sprawdź24 | Ocena: doskonała

Po wygaśnięciu starej umowy zwykle potrzebujesz ponownie nowego partnera. Podczas wyszukiwania „check24” oferuje obszerne porównania. Zakres różnych kategorii jest duży. Tutaj możesz porównać wszystko, od elektryczności i gazu po taryfy DSL i telefonii komórkowej, ubezpieczenia, loty, hotele i samochody do wynajęcia. Po znalezieniu pożądanej oferty nową umowę lub pożyczkę można również zarezerwować bezpośrednio za pośrednictwem platformy. Za udane polecenia użytkownik otrzymuje punkty na swoje konto Check24. Może to następnie wykorzystać ponownie, na przykład podczas rezerwacji wycieczek. Jeśli pojawią się pytania lub problemy, użytkownik może szybko uzyskać pomoc na różne sposoby.

porównania CHECK24

porównania CHECK24

Aboalarm | Ocena: dobra

Aplikacja „aboalarm” oferuje klientom możliwość bardzo skutecznego anulowania własnych subskrypcji i umów. Aby to zrobić, usługa przechowywała dane od ponad 25 000 dostawców, od kont bankowych, przez dostawców energii elektrycznej, po subskrypcje gazet. Użytkownik musi tylko wprowadzić swoje dane, takie jak imię i nazwisko, adres lub numer klienta. Następnie za pośrednictwem aplikacji tworzone jest prawnie obowiązujące pismo o wypowiedzeniu. Po wypełnieniu wszystkich danych dostawca aplikacji wysyła wypowiedzenie faksem lub, w niektórych przypadkach, pocztą. Użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail jako potwierdzenie. W przypadku problemów aplikacja oferuje pomoc.

Alert dotyczący subskrypcji — po prostu anuluj.

Alert dotyczący subskrypcji — po prostu anuluj.

BlaBlaCar | Ocena: bardzo dobra

Aplikacja „blablacar” jest idealna dla każdego, kto dużo podróżuje. Aplikacja pośredniczy kierowców i pasażerów. Obaj muszą być zarejestrowanymi członkami. Możesz użyć funkcji wyszukiwania, aby znaleźć oferty wspólnych przejazdów. Ci, którzy jeżdżą sami, publikują swoją trasę i mogą w ten sposób zdobyć swoich pasażerów. Koszty podróży są niskie. Np. ok. 14 euro za przejazd z Hamburga do Berlina lub 28 euro za przejazd z Kolonii do Monachium. Ponieważ BlaBlaCar oferuje również własne autobusy, rozkłady jazdy są również włączone do aplikacji i można od razu rezerwować. Tutaj wycieczki są możliwe już od 3,99 euro.

BlaBlaCar: wspólne korzystanie z autobusów i przejazdów

BlaBlaCar: wspólne korzystanie z autobusów i przejazdów

Ogłoszenia eBay | Ocena: doskonała

Największym dostawcą ogłoszeń online w Niemczech jest ogłoszenia eBay. Na portalu sprzedaży można wyszukiwać specjalne okazje zarówno w całych Niemczech, jak i lokalnie w wielu różnych kategoriach. Obejmuje to całe nieruchomości, samochody, dzieła sztuki i antyki, a także usługi. Użytkownicy mogą nawet znaleźć oferty pracy w „ogłoszeniach eBay”. Darmowa rejestracja jest możliwa tylko poprzez potwierdzenie własnego adresu e-mail. Nie ma prowizji od sprzedaży dla sprzedawców prywatnych lub komercyjnych. Jako opcje dodatkowe, które są płatne, ogłoszenie może być jeszcze lepiej zareklamowane lub ulepszone. Każdy, kto jest zainteresowany produktem, może w łatwy sposób powiadomić o tym sprzedawcę za pośrednictwem portalu.

Ogłoszenia eBay: Rynek

Ogłoszenia eBay: Rynek

Menedżer pieniędzy | Ocena: dobra

Dzięki bezpłatnej aplikacji „menedżer pieniędzy” możesz mieć oko na swoje dochody i wydatki. Aby to zrobić, konieczne jest dokładne i szczegółowe zapisanie wszystkich osobistych dochodów i wydatków. Metoda płatności, data, opis, kwota, kategoria i opcjonalnie uwaga są zapisywane dla każdego wpisu. Kategorie nadal można dostosować. Miesięczne wydatki, takie jak czynsz, mogą być powtarzane automatycznie. Im dokładniejsze są informacje, tym bardziej szczegółowa może być ocena statystyk. Użytkownik może szybko zobaczyć, ile pieniędzy na co wydał i czy na koniec miesiąca jest jeszcze nadwyżka, czy może wpadł w deficyt z powodu zwiększonych wydatków.

Książka budżetowa: Menedżer pieniędzy

Książka budżetowa: Menedżer pieniędzy

kanapka | Ocena: dobra

Aplikacja „scondoo” obejmuje liczne kampanie cashback, w ramach których kupujący mogą odzyskać część lub nawet całość ceny zakupu za pośrednictwem aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić zdjęcie paragonu i przesłać je. Ale są też atrakcyjne oferty online i kampanie bonusowe. Jako zarejestrowany użytkownik zwrot gotówki jest dodawany do Twojego konta. Następnie możesz po prostu wypłacić to na własne konto bankowe. Użytkownicy są zawsze informowani o wszystkich aktualnych promocjach lub bezpłatnych testach produktów za pośrednictwem newslettera. W aplikacji możesz również przeglądać aktualne gazetki dyskontów, supermarketów, drogerii, ale także centrów budowlanych i ogrodniczych.

scondoo — Cashback

scondoo — Cashback

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android