Szykuję się do przeprowadzki, a mój inteligentny dom staje na przeszkodzie

Szykuję się do przeprowadzki, a mój inteligentny dom staje na przeszkodzie

Roger Fingas / Android Authority Przeprowadzka zawsze była moim najbardziej przerażającym obowiązkiem, a przeprowadzka, którą w tym roku rozpoczynamy z żoną, synem, będzie prawdopodobnie największym w naszym życiu. Przeprowadzamy się z USA do mojej rodzinnej Kanady ― i jakby imigracja, sprzedaż domu i pakowanie zwykłych rzeczy nie wystarczyły, mamy też do czynienia z ogromną liczbą akcesoriów do inteligentnego domu, które zgromadziłem przez lata dziennikarstwa technicznego. To sprawiło, że na pierwszy plan wysunął się powracający problem. Wygląda na to, że twórcy akcesoriów opierają się na założeniu, że będziesz żyć w tej samej przestrzeni na zawsze: niewiele jest wzmianek o poruszaniu się w ich marketingu i prawie nie myśli o tym w ich projektach. Pozwól, że wyjaśnię niektóre problemy, z którymi możesz się spotkać, a także kilka sposobów na złagodzenie bólu.
Zobacz też: Najlepsze inteligentne urządzenia domowe, jakie możesz kupić

Wiele akcesoriów jest czasochłonnych do usunięcia

Podstawa dzwonka wideo Eufy i tył dzwonkaChociaż pakowanie takich rzeczy jak żarówki, wtyczki, inteligentne głośniki i wyświetlacze jest stosunkowo łatwe, inne akcesoria mogą być wymagające. Rozważ inteligentny dzwonek do drzwi — nawet po zresetowaniu oprogramowania nadal należy go fizycznie wyjąć z drzwi wejściowych, odłączyć od przewodów, jeśli nie jest to model zasilany bateryjnie, i zastąpić „głupim” dzwonkiem do drzwi, jeśli jeden z głowy. Produkty takie jak zamki, termostaty i zewnętrzne kamery bezpieczeństwa mają podobne przeszkody. Jeśli sprzedajesz dom, bardziej sensowne może być pozostawienie niektórych rzeczy jako wartości dodanej, niż marnowanie czasu na zabieranie ich ze sobą. Im więcej masz mocnych produktów, tym większe jest Twoje obciążenie. Jeśli sprzedajesz dom, bardziej sensowne może być pozostawienie niektórych rzeczy jako wartości dodanej, niż marnowanie czasu na zabieranie ich ze sobą. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku bardzo dużych i/lub niestandardowych akcesoriów, takich jak inteligentne rolety.

Nie ma łatwego sposobu na przeniesienie własności

Ecobee SmartTermostat i czujnikTechnicznie rzecz biorąc, nie ma powodu, dla którego dostawcy tacy jak Amazon, Google, Ecobee, Philips itd. nie mogliby oferować prostych opcji przenoszenia własności w swoim oprogramowaniu, zachowując jednocześnie prywatność. Ale tak się nie dzieje, więc ludzie są zwykle zmuszani do przywracania ustawień fabrycznych wszystkiego, czego nie zabierają ze sobą. Wątpię, aby wiele osób po raz pierwszy szczęśliwie kupowało termostat Ecobee, wyobrażając sobie, że musi wymyślić procedury resetowania kilka lat później. Szczególnie uciążliwą platformą w tym zakresie jest Apple HomeKit. Większość akcesoriów HomeKit opiera się na kodach parowania i chociaż producenci stali się lepsi w drukowaniu tych kodów bezpośrednio na swoich produktach, nie masz szczęścia, jeśli kod został wydrukowany osobno i tracisz go. Miałem dokładnie taki problem ze starszymi żarówkami Lifx.

Kłopoty nie kończą się po przyjeździe

Widok wnętrza sierpniowego inteligentnego zamka Wi-FiKiedy w końcu wprowadzisz się do nowego domu, następnym krokiem jest ponowna instalacja wszystkich przywiezionych ze sobą akcesoriów do inteligentnego domu, poświęcając dodatkowy czas na wszystko, co trzeba zamontować lub okablować. To trochę za dużo po przewożeniu pudeł, bagażu i mebli. Potem oczywiście musisz skonfigurować akcesoria, aby pasowały do ​​nowej przestrzeni. Oznacza to ponowne podłączenie ich do Wi-Fi, przypisanie im odpowiednich przydziałów pomieszczeń i dostosowanie ustawień, aby odzwierciedlić nowe środowisko. Grupy i automatyzacja też mogą się zmienić — na przykład pomieszczenie z dużą ilością naturalnego światła nie potrzebuje inteligentnych żarówek włączanych o 7 rano. Jeśli zostawiłeś jakieś akcesoria, może to spowodować znaczne luki w twoim ekosystemie. Wybór polega na tym, aby albo żyć z tymi lukami, albo wydać na nowy sprzęt, co może być zaporowe, biorąc pod uwagę inne wydatki związane z przeprowadzką, takie jak wysyłka, podróże i nowe meble. Prawdopodobnie będę debatował nad moim nowym kierunkiem przez cały dzień przeprowadzki.

Sposoby na złagodzenie bólu

Panele Nanoleaf Shapes w sypialniJedną z najprostszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić przenoszenie, jest zabranie ze sobą istniejącego routera Wi-Fi. Podłącz go do nowego modemu, a wszystkie akcesoria powinny wrócić do trybu online, gdy tylko je ponownie zainstalujesz. Upewnij się, że zachowujesz ten sam identyfikator SSID (nazwę sieci) i nie resetuj żadnych akcesoriów, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli nie możesz zabrać ze sobą istniejącego routera, możesz skonfigurować nowy z tym samym identyfikatorem SSID i hasłem, co technicznie powinno załatwić sprawę. Za każdym razem, gdy kupujesz inteligentny zamek, dzwonek do drzwi lub termostat, dobrą zasadą jest przechowywanie „głupich” akcesoriów, które wymieniasz, w dedykowanym pudełku. Za każdym razem, gdy kupujesz inteligentny zamek, dzwonek do drzwi lub termostat, dobrze jest zapisać „głupi” akcesorium, które wymieniasz, w dedykowanym pudełku wraz ze specjalnymi narzędziami, częściami lub instrukcjami potrzebnymi do jego ponownego założenia. Używam pudełka z inteligentnym akcesorium, aby jeszcze bardziej uprościć ten proces — na przykład moja stara gałka zasuwki jest przechowywana w pudełku mojego inteligentnego zamka August. najmniejsza możliwość pomyłki. Jeśli masz na przykład tuzin żarówek Philips Hue, pamiętanie, które z nich pasują do którego pokoju, może być trudne lub niemożliwe. Weź Sharpie, taśmę maskującą i idź do miasta. W ten sposób nie musisz zmieniać nazw żarówek i pomieszczeń w nowym miejscu.
Związane z: Przewodnik, jak zacząć korzystać z Philips HueW podobny sposób, gdy po raz pierwszy instalujesz produkty inteligentnego domu, zrób zdjęcia wszelkich kodów parowania lub skomplikowanych szczegółów instalacji, takich jak okablowanie termostatu. Zapisz te obrazy w dobrze zorganizowanych notatkach w chmurze, które w razie potrzeby możesz udostępnić innym.

Czy musiałeś wykonać jakiś ruch z inteligentnym sprzętem domowym? Jak było ciężko?

95 głosówTak, a to było żmudne/trudne31%Tak, ale było wystarczająco łatwo20%Nie32%Nie mam żadnych urządzeń smart home (nawet inteligentnych głośników/wyświetlaczy)18%

Końcowe przemyślenia

Kamera Google Nest z zainstalowanym FloodlightC. Scott Brown / Android Authority Oczywiście zdaję sobie sprawę, że producenci akcesoriów mogą zrobić tylko tyle, aby poprawić montaż i okablowanie. Nie mają kontroli nad tym, jak budowane są mieszkania i domy, a w przypadku akcesoriów outdoorowych nie chciałbyś, aby sprawy były zbyt proste. Złodzieje czasami atakują dzwonki do drzwi i kamery bezpieczeństwa, a nawet odrywają je w ciągu kilku sekund, gdy są zamontowane słabo. Niezależnie od tego, przeprowadzka powinna być czymś, co firmy inteligentnego domu uwzględniają w procesie projektowania, zwłaszcza jeśli chodzi o oprogramowanie. Wydaje się szalone, że nie mogę wejść do aplikacji i szybko przenieść jednego lub więcej akcesoriów do kogoś, kto ma konto na tej samej platformie. Czasami nowy właściciel będzie musiał pobrać aplikację i utworzyć konto, ale i tak musiałby to zrobić, a to przyspieszy i uprości proces przekazania. to wykracza poza przywracanie ustawień fabrycznych. W prawdziwym świecie ludzie często muszą się przeprowadzać co kilka lat i nie zawsze są skłonni lub mogą kupować nowe akcesoria do inteligentnego domu, gdy robią ten skok.
Kontynuuj czytanie: Te pięć postępów obiecuje „naprawić” inteligentny dom Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android