Sztuczki są martwe — po prostu stwórz dobry telefon

Sztuczki są martwe — po prostu stwórz dobry telefon

Robert Triggs / Android Authority Dziesięć lat temu Samsung Galaxy S4 z 2013 roku był technologicznym cudem. W tym momencie telefony z Androidem istniały dopiero od kilku lat, a Galaxy S4 wydawało się, że może zrobić tak wiele pomimo swoich niewielkich rozmiarów. Jako konsumenci byliśmy zachwyceni. Do tego stopnia, że ​​Galaxy S4 pozostaje do dziś najlepiej sprzedającym się telefonem z Androidem wszechczasów, z ponad 80 milionami sprzedanych egzemplarzy. Jednak to było dziesięć lat temu — wieczność w świecie technologii. Od tego czasu sytuacja znacznie się zmieniła. Sztuczki ze smartfonami, które widzieliśmy w Galaxy S4 – takie jak Smart Scroll, który pozwalał przewijać zawartość ekranu poprzez poruszanie głową w górę lub w dół – byłyby wręcz absurdalne w telefonie z 2023 roku. Dziś smartfony są wszechobecnymi narzędziami a nie cuda techniki. Konsumenci używają swoich telefonów bardziej niż kiedykolwiek, to prawda, ale spowodowało to, że połysk się zmniejszył. Współczesny nabywca smartfona nie chce sztuczek; chcą telefonu, który opanowałby podstawy i zniknie w tle. W 2023 roku, jeśli producent smartfonów pomyśli, że jakaś fajna nowa sztuczka będzie podstawą sprzedaży jego telefonów, czeka go wielkie rozczarowanie. Konsumentów nie tylko to nie będzie obchodzić, ale inwestowanie w badania i rozwój tego chwytu może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jakie są gadżety na smartfony?

Długoterminowa recenzja Google Pixel 4 XL 2Oliver Cragg / Android Authority Termin „sztuczka” może być używany dość szeroko. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o smartfony, myślimy o sztuczkach, które mają zastosowanie tylko w bardzo konkretnych sytuacjach, przemawiają do ograniczonej grupy użytkowników lub nie oferują żadnej prawdziwej wartości (lub ich kombinacji). Jeden z najbardziej rażących historycznych przykładów sztuczkami smartfonów był system radarowy Soli w Google Pixel 4 i Pixel 4 XL. Soli to zestaw skierowanych do przodu czujników radarowych, które mogły śledzić ruchy dłoni. Pozwalały robić takie rzeczy, jak wstrzymywanie muzyki, po prostu machając ręką w pobliżu wyświetlacza. Podczas gdy Soli działał zgodnie z reklamą, konsumentów po prostu to nie obchodziło, a seria Pixel 4 była największą klapą w historii Pixels. Jeśli funkcja gwiazdki Twojego telefonu przemawia tylko do garstki osób, prawdopodobnie jest to chwyt. Nowszy przykład pochodzi z zeszłorocznego OnePlus 10 Pro. Ten telefon miał ultraszeroki aparat z polem widzenia 150 stopni. Zasadniczo był to obiektyw typu rybie oko, tworzący bardzo wypaczone obrazy, które wyglądały nierealnie. Chociaż sztuczki programowe pomogły naprawić zdjęcia w obróbce końcowej, zarówno krytycy, jak i konsumenci nie widzieli potrzeby stosowania tak dziwacznego obiektywu. OnePlus wyrzucił obiektyw w OnePlus 10T i tegorocznym OnePlus 11. Oto kilka innych sztuczek na smartfony, które widzieliśmy:

Dziwne materiały: OnePlus niedawno ogłosił edycję OnePlus 11 Jupiter Rock. Ma tył wykonany z zasadniczo rocka. Kto o to prosił?
Obiektywy makro: Chociaż wspaniały obiektyw makro może być interesującym dodatkiem do solidnego zestawu obiektywów, w większości przypadków tak nie jest. Często producenci OEM wrzucają tanie obiektywy makro 2 MP, aby wyglądało na to, że telefon jest bardziej premium niż jest. Innymi słowy, proces myślowy polega na tym, że więcej obiektywów = lepsze aparaty, na które konsumenci nie dają się już nabrać.
Ultraszybkie ładowanie: Chociaż to dość szalone, aby zobaczyć prędkość ładowania 240 W na smartfonie (to wystarczająco szybko, aby naładować od pustego do pełnego w około dziesięć minut), kto naprawdę tego potrzebuje? Te prędkości są podobno szkodliwe dla zdrowia baterii, skracając żywotność telefonu.
Systemy chłodzenia: Lenovo Legion Duel 2 — telefon do gier — miał wbudowany wentylator chłodzący. Chociaż jest to praktyczne w przypadku telefonu przeznaczonego dla graczy, sprawiało, że telefon był nieporęczny, uniemożliwiał ocenę IP i uniemożliwiał ładowanie bezprzewodowe. Rozwiązał jeden problem kosztem podstawowych funkcji smartfona. Podobnie najnowszy telefon koncepcyjny OnePlus ma system chłodzenia cieczą, który nawet nie działał. Te sztuczki nie pomagają sprzedawać telefonów, ponieważ nie dają nam tego, czego naprawdę chcemy: wspaniałego wszechstronnego doświadczenia.Ale co z telefonami w określonych niszach, takich jak wytrzymałe telefony? Czy wytrzymały telefon to gadżet? Twierdzę, że tak nie jest, ale nie sprzedają się też w liczbach, które widzimy w przypadku czegoś takiego jak seria Galaxy S. Te telefony istnieją do określonych celów dla konkretnego konsumenta, więc otrzymują specjalną przepustkę.

Aktualne sukcesy smartfonów są tego dowodem

Obudowa aparatu Google Pixel 7 ProRobert Triggs / Android AuthorityWiemy, dlaczego producenci smartfonów inwestują w tego typu sztuczki. Oczywiście myślą, że pomogą sprzedawać telefony lub przynajmniej pomogą wyróżnić ich produkty z tłumu. To dziwna strategia, ponieważ najbardziej udane telefony są raczej pozbawione sztuczek. Tutaj, w Stanach Zjednoczonych, iPhone jest zdecydowanie najpopularniejszym smartfonem. Po raz pierwszy Apple posiada ponad 50% rynku w USA, pozostawiając drugą połowę producentom OEM Androida (głównie Samsungowi). iPhone nie ma wielu sztuczek. Można argumentować, że Dynamic Island to sztuczka, ale wydaje się, że konsumenci lubią ją, więc tak naprawdę się nie liczy. Nic dziwnego, że najbardziej udane telefony są również jednymi z najbardziej pozbawionych sztuczek. Na drugim miejscu seria Galaxy S Samsunga wyróżnia się również jako pozbawiona sztuczek. Rysik S Pen w Galaxy S23 Ultra może być dla niektórych nieco sztuczny. Mimo to jest również niezwykle popularny i jest wizytówką premium Galaxy, więc z radością odpuścimy. Galaxy S23 i Galaxy S23 Plus są jednak nudne na granicy praktyczności i rozsądku. I zgadnij co? Linia Galaxy S23 sprzedaje się lepiej niż linia Galaxy S22. Oczywiście nie możemy zapomnieć o linii Google Pixels. Google Pixel 7 Pro nie ma żadnych dziwacznych sztuczek i został uznany za najlepszy telefon z Androidem 2022 roku zarówno przez Android Authority, jak i naszych czytelników. To dość interesujące, że kiedy Google porzuciło sztuczki, sprzedało więcej telefonów niż kiedykolwiek. Najwyraźniej telefony mogą być hitami wśród konsumentów bez sztuczek. Jednak Dynamic Island i rysik S Pen pokazują, że wciąż jest miejsce na zabawę i robienie rzeczy inaczej.

Jednak telefony nadal mogą być zabawne

nic telefon 1 glif z tyłuOliver Cragg / Android Authority Omówiliśmy już wiele przykładów głupich sztuczek ze smartfonami, które przeszkadzają w dobrych wrażeniach. Jednak niektóre sztuczki działają. Weźmy na przykład telefon Nothing 1. Światła z tyłu urządzenia – oficjalnie znane jako The Glyph – wydają się być głupim chwytem. Jednak po skorzystaniu z telefonu zdajesz sobie sprawę, że jest to naprawdę solidny smartfon z Androidem z dodatkiem dziwnego pokazu świetlnego. Innymi słowy, Glyph można zignorować, a nadal będziesz mieć świetne wrażenia z Androida przy bardzo uczciwym stosunku kosztów do wartości. Nie jestem przeciwny sztuczkom. Jest dużo miejsca na zabawne funkcje. To doskonały przykład tego, jak dobre sztuczki mogą być korzystne. Nic nie wpychało się w The Glyph kosztem ładowania bezprzewodowego, wrażenia premium lub przyzwoitego systemu kamer. Wykorzystał lekki chwyt jak dodatek do satysfakcjonującego posiłku. To miły szczegół, który podkreśla i tak już dobre danie. Magiczna gumka Google to kolejny przykład skutecznej sztuczki. Ponieważ doświadczenie aparatu Pixel jest już jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) dostępnym aparatem telefonicznym, funkcja Magic Eraser istnieje jako przydatne narzędzie dla osób, które chcą naprawić świetne zdjęcia. ty nie potrzebować Magiczna gumka, ale jest praktyczna i zabawna, kiedy chcesz. To wszystko mówi, że smartfony nie muszą być nudne. Jest mnóstwo miejsca na zabawne sztuczki, fajną estetykę i skłaniające do myślenia zwroty akcji. Ale sztuczki nie mogą być zaletą telefonu. Muszą być graczami pobocznymi.

Producenci OEM będą musieli zmienić punkt ciężkości — lub utonąć

Lenovo Legion Pojedynek 2 1Luke Pollack / Android Authority Pamiętacie Lenovo Legion Duel 2, telefon z wbudowanym systemem chłodzenia? Niestety, ten chwyt nie zadziałał zbyt dobrze dla Lenovo. Niedawno firma potwierdziła Android Authority, że zamknęła smartfonowe ramię Legionu. Kilkakrotnie wspominaliśmy też o OnePlus w tym artykule. Ta firma też sobie nie radzi. Krążą pogłoski, że on i jego siostrzana marka OPPO mogą wycofać się z rynku europejskiego w tym roku lub w 2024. OnePlus stracił wszystkie partnerstwa z operatorami w Stanach Zjednoczonych, a jego najnowszy flagowiec — OnePlus 11 — nie zyskuje na sile Opinie. Po raz kolejny wydaje się, że sztuczki nie pomogły.

Jakie jest Twoje zdanie na temat gadżetów ze smartfonów?

201 głosów Sztuczki są fajne, telefony powinny mieć więcej.16%Dobry sposób, aby zostać zauważonym, ale nie sprawia, że ​​chcę go kupić.64%Nigdy nie kupiłbym telefonu z sztuczką.20% To wszystko potwierdza mój główny argument : sztuczki nie sprzedają telefonów. Zdecydowaliśmy się na telefony, które wyróżniają się podstawami: żywotnością baterii, aparatem, wyświetlaczem, łatwością obsługi, wydajnością itp. Mógłbym również argumentować, że projekt jest tutaj równie ważny, chociaż jest to bardziej subiektywne niż coś takiego jak żywotność baterii. To, co nie ma znaczenia, to zbędne obiektywy, systemy radarowe, wentylatory chłodzące, tylne panele wykonane z kamienia i wszystkie inne sztuczki, które widzieliśmy. Firmy, które wciąż tkwią w 2013 roku, myśląc, że fajne sztuczki sprzedają dużo telefonów trzeba obudzić się z tego snu raczej wcześniej niż później. Apple i Samsung jedzą twój lunch i robią to bez polegania na sztuczkach. Spraw, by Twoje telefony były świetne w konkurencyjnej cenie, a my je kupimy. To takie proste. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android