Spotify twierdzi, że planuje dodać AirPlay 2 do swojej aplikacji na iOS – ostatecznie

Spotify twierdzi, że planuje dodać AirPlay 2 do swojej aplikacji na iOS – ostatecznie

Spotify nadal nie dodał obsługi AirPlay 2 do swojej aplikacji na iOS – ale pomimo opóźnienia nadal „pracuje, aby [it] rzeczywistością”, mówi firma The Verge. Pewne wątpliwości wzbudziło włączenie AirPlay 2, gdy MacRumors zauważył post na forum, w którym moderator forum Spotify twierdził, że „problemy ze zgodnością sterowników audio” mogą oznaczać, że funkcja nie zostanie dodana w przewidywalnej przyszłości. Spotify twierdzi teraz, że to źle. The Verge otrzymał następujące oświadczenie od Spotify dotyczące AirPlay 2:

Post na jednej ze stron społeczności Spotify zawierał niekompletne informacje dotyczące naszych planów dotyczących AirPlay2. Spotify będzie obsługiwać AirPlay2 i pracujemy, aby to urzeczywistnić.

AirPlay 2, dodany w ramach aktualizacji iOS 11, wprowadził dźwięk multiroom, sterowanie głosowe Siri i dość szerokie wsparcie w szerokim zakresie głośników, telewizorów i usług przesyłania strumieniowego. To była prawdziwa pierwsza funkcja „przesyłania” firmy Apple, która wcześniej była nieco słabo obsługiwana poza własnymi urządzeniami Apple. Nie będę nazywać tego małostkowym, ale… Spotify ma swój własny sposób na przesyłanie dźwięku ze swojej usługi do innych urządzeń w postaci Spotify Connect, ale biorąc pod uwagę, że Spotify obsługuje już Google Cast, wydaje się, że pomija się najnowszy protokół strumieniowania Apple jak dziwne pominięcie. Jak zauważa MacRumors, Apple zapewnia pozornie prosty czteroetapowy dokument programisty wyjaśniający, jak włączyć tę funkcję. Jednakże, programista Marco Armment punkty okazuje się, że czwarty krok (przyjęcie nowego interfejsu API, który obsługuje ulepszone buforowanie) jest większą przeszkodą, niż się wydaje.

Dodaj jednak, że Spotify ma niezbyt przyjazną relację z Apple, posuwając się nawet do złożenia skargi antymonopolowej i publicznego nazwania jej łobuzem, a wybór, aby nie traktować priorytetowo włączania AirPlay 2, ma jeszcze większy sens. Dobrze, że nadal się to dzieje, ale każdemu subskrybentowi Spotify na iOS trudno nie poczuć się, jakbyś znalazł się w ogniu krzyżowym między dwoma gigantami technologicznymi na zewnątrz.
Aktualizacja 6 sierpnia, 18:47 ET: Zmieniono nagłówek i dodano oświadczenie od Spotify potwierdzające, że pracuje nad obsługą AirPlay2.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android