Społeczności WhatsApp: wszystko, co musisz wiedzieć

Społeczności WhatsApp: wszystko, co musisz wiedzieć

WhatsApp kontynuuje wdrażanie swojej najnowszej funkcji na całym świecie i jest to duża aktualizacja, która łączy wszystkich. Społeczności to nowy sposób organizowania grup WhatsApp pod jednym parasolem i łączenia wszystkich członków podgrup, co może być bardzo pomocne w przypadku większych organizacji. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o społecznościach WhatsApp i o tym, jak korzystać z nowej funkcji, gdy będzie dostępna.
Czytaj więcej: Jak dodawać, zarządzać i usuwać kogoś z grupy WhatsApp

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Społeczności WhatsApp umożliwiają użytkownikom organizowanie i konsolidowanie grup w jednym miejscu. Trzyosobowa ikona reprezentuje nową kartę Społeczności. Będąc w społeczności, możesz przełączać się między wszystkimi dostępnymi grupami za pomocą przełącznika podgrup, a administratorzy mogą wysyłać aktualizacje do wszystkich członków społeczności.


KLUCZOWE SEKCJE

Czym są społeczności WhatsApp?

Społeczności WhatsApp to nowy sposób organizowania grup WhatsApp. Możesz myśleć o społecznościach jako o dużej grupie czatów grupowych WhatsApp. Podczas gdy grupa to czat współdzielony z wieloma osobami, społeczność może zawierać różne grupy i wszystkich członków podgrupy. Społeczności pozwalają WhatsApp konkurować z programami takimi jak Slack lub Teams. Większe organizacje używają tych programów do łączenia wszystkich swoich działów podrzędnych i zapewnienia, że ​​wszyscy są na tej samej stronie. W ten sam sposób administratorzy społeczności mogą docierać do wszystkich członków z ważnymi aktualizacjami, wysyłając ogłoszenia, a członkowie społeczności mogą pozostawać w kontakcie, przeglądając i rozmawiając w grupach, które są dla nich ważne. Zaletą, którą twierdzi WhatsApp, jest zapewnienie bezpieczeństwa zapewniane przez szyfrowanie typu end-to-end.

Jak działają społeczności WhatsApp?

Społeczności WhatsApp składają się z administratorów i członków grup. Administratorzy mogą utworzyć społeczność z maksymalnie 50 grupami, które mogą mieć do 5000 członków. Tylko administratorzy mogą wysyłać wiadomości w grupie ogłoszeń, aby powiadomić wszystkich członków zespołu. Zarówno administratorzy, jak i członkowie zespołu mogą uczestniczyć w ukierunkowanych czatach na różne tematy. Każdy w społeczności może przełączać się między czatami grupowymi za pomocą przełącznika podgrup obok nazwy czatu. WhatsApp chroni wszystkie wiadomości za pomocą kompleksowego szyfrowania, dzięki czemu tylko członkowie odpowiednich grup mogą je zobaczyć i nikt inny. To zabezpieczenie chroni poufne rozmowy między organizacjami, miejscami pracy i grupami prywatnymi. Ponadto numery telefonów członków są ukryte przed całą społecznością i widoczne tylko dla administratorów społeczności i innych osób w tej samej grupie.

Jak otworzyć społeczność WhatsApp

Aby rozpocząć, dotknij nowej karty społeczności u góry czatów na Androidzie. Na iOS będzie na dole. Następnie możesz wprowadzić nazwę społeczności, opis i zdjęcie profilowe.
Ikona społeczności WhatsAppUtwórz społeczność WhatsApp
Kolejnym krokiem będzie dodanie grup. Możesz Utwórz nową grupę lub Dodaj istniejącą grupę. Pamiętaj, że jako administrator społeczności możesz dodawać tylko utworzone przez siebie grupy, a nie grupy, których jesteś tylko członkiem. Możesz utworzyć do dziesięciu nowych grup, każda z własną nazwą i opisem.Dodaj grupę społeczności WhatsAppAdam Birney / Android Authority Po zakończeniu dodawania lub tworzenia grup kliknij ikonę zielonego znacznika wyboru, aby utworzyć społeczność. Możesz teraz zaprosić nowych członków, dodać więcej grup lub opublikować swoje pierwsze ogłoszenie witające wszystkich w nowej społeczności.


Czytaj więcej: Co to jest WhatsApp Business?

Często zadawane pytania

Kiedy będą dostępne społeczności WhatsApp? Społeczności wciąż są rozwijane i są obecnie dostępne w niektórych krajach. Upewnij się, że WhatsApp jest aktualny i sprawdź ponownie, kiedy ta funkcja będzie dostępna w Twojej okolicy. Jak utworzyć łącze społecznościowe dla grupy WhatsApp Po utworzeniu społeczności administrator może wybrać opcję Zaproś członków, aby wysłać im unikalny link zapraszający do dołączenia do społeczności. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android