Sonos Era 100 vs. Sonos One (SL): Porównanie głośników WLAN

Sonos Era 100 vs. Sonos One (SL): Porównanie głośników WLAN

Który głośnik Sonos powinienem kupić? W skrócie pokazujemy różnice i podobieństwa między modelami Era 100 i One (SL).

Porównanie Sonos Era 100, One i One SL

W marcu 2023 roku Sonos wprowadził na rynek Era 100 zaprezentowała nowy kompaktowy głośnik, który można zintegrować z systemem multiroom Sono. Era 100 podąża śladami Sonos One. Będzie to sprzedawane tylko do wyczerpania zapasów.

Sonos Era 100 (po lewej) i jego poprzednik, Sonos One (źródło zdjęcia: GIGA)

Ceny

Nowy model, wyższa cena: Za 279 euro (sugerowana cena detaliczna) Sonos Era 100 jest o całe 50 euro wyższy niż Sonos One, za który producent żąda 229 euro. Dodatkowo w sklepach zawsze można znaleźć atrakcyjne rabaty dla starszego. Z nową Erą 100 rzadko spotyka się porównywalne oferty.

Sonos Era 100

Sonos Era 100 około 279,00 €

Sonos One (2. generacji)

Sonos One (2. generacji) około 217,00 €

Sonos One SL

Sonos One SL od 193,15 €Dostępne wAmazon279,00€MediaMarkt279,99€Otto279,00€Cyberport217,00€Saturn194,99€MediaMarkt194,99€Amazon193,15€Cyberport183,90€Saturn179,99€

Specyfikacja techniczna

Sonos Era 100 jest nowy rozwój. Obudowa i technologia wyraźnie różnią się od Sonos One i One SL, które trudno odróżnić od siebie na pierwszy rzut oka. One SL jako jedyny z trzech głośników nie ma mikrofonu i dlatego nie obsługuje sterowania głosowego. Na razie nie wiadomo, czy w przyszłości pojawi się wersja Era 100 bez mikrofonu – czyli odpowiadająca One SL.

Era 100One (2nd gen.)One SLRRok wydania20232019Wymiary (wys.×szer.×gł.) 182,5 × 120 × 130,5 mm 162 × 120 × 120 mmKolory Czarny lub białyPołączeniaUSB-C, zasilanie Ethernet, wejście zasilania (AUX)Tak (wymagany adapter wejścia liniowego )NieWLANZgodny z Wi-Fi 6. (802.11a/b/g/n/ac/ax; 2,4 + 5 GHz)802.11a/b/g/n; 2,4 + 5 GHz Bluetooth do strumieniowego przesyłania muzykiTakNieApple AirPlay 2TakDolby AtmosNieSterowanie głosem Sterowanie głosowe Sonos, Amazon Alexa Sterowanie głosowe Sonos, Amazon Alexa, Asystent Google –Audio 2 głośniki wysokotonowe, 1 głośnik niskotonowy (stereo) 1 głośnik wysokotonowy, 1 głośnik niskotonowy (mono)Konfiguracja pomieszczenia Szybkie lub zaawansowane strojenie tylko zaawansowane strojenie

Połączenia w porównaniu

Sonos Era 100 i One SL (źródło zdjęcia: GIGA)

Gniazdo Ethernet znajduje się z tyłu Sonos One (SL), dzięki czemu głośnik można podłączyć bezpośrednio do routera – pozwala to uniknąć problemów z odbiorem w sieci WLAN. Z drugiej strony z Era 100 Sonos dotyka USB typu C, co jest bardziej elastyczne, ale wymaga adapterów w zależności od wymagań i prowadzi do dodatkowych kosztów. Adapter wejścia AUX (gniazdo 3,5 mm na USB-C) kosztuje 25 euro. Łączony adapter (z gniazdem 3,5 mm i Ethernetem) kosztuje 45 euro.

Operacja: Sprytne szczegóły w Era 100

Interfejs użytkownika Sonos Era 100 (źródło obrazu: GIGA)

Zarówno Era 100, jak i One (SL) wylądowały obsługa dotykowa. Głośność Ery 100 można jednak regulować poprzez lekkie wcięcie w obudowie – łatwo wyczuwalne np. w ciemności.

Korzystanie z Bluetooth: różnice między Era 100 a One (SL)

Muzyka z telefonu komórkowego lub laptopa Bluetooth grać – tylko nowy może to zrobić Sonos Era 100. Ale: Era 100 musi najpierw zostać skonfigurowany przez WLAN za pomocą aplikacji Sonos (S2), zanim będzie można go połączyć z odtwarzaczem przez Bluetooth. Dwa głośniki, One i One SL, z drugiej strony polegają wyłącznie na WLAN do transmisji muzyki.

Sonos Trueplay: co oznacza szybkie lub zaawansowane strojenie?

Nigdy nie powinieneś umierać akustyka pomieszczenia nie doceniać: Czy w pomieszczeniu występuje raczej pogłos (podłoga wyłożona kafelkami, szkło) lub mocno wytłumiony (zasłony, dywany)? Ma to ogromny wpływ na dźwięk. Nowoczesne głośniki biorą to pod uwagę, dostosowując swój dźwięk do okoliczności. Ale musisz tylko jeden pomiar być wykonane. Sonos odnosi się do pomiaru pomieszczenia jako „Sonos Trueplay”. Można to zrobić na dwa sposoby: „szybkie strojenie” i „dostrajanie rozszerzone”. Do znalezienia w aplikacji Sonos System > Trueplay > Trueplay Tuning

Szybkie strojenie: Głośnik odtwarza sygnał testowy i automatycznie dostosowuje się do swojego położenia za pomocą wbudowanych mikrofonów. Opanował tę metodę tylko epoka 100ale nie Jedyny (SL).Zaawansowane strojenie: Ten nieco bardziej złożony proces zajmuje około 3 minut i zapewnia lepsze wyniki. Wymagany jest jeden urządzenie z systemem iOS (np. Apple iPhone) i aplikacji Sonos. Urządzenie porusza się w powietrzu w górę iw dół podczas chodzenia po pokoju. Głośnik rejestruje sygnał testowy, który następnie jest analizowany. Jeśli wszystko poszło dobrze, głośnik powinien grać jeszcze lepiej niż w momencie opuszczenia fabryki.

Jakość dźwięku: Era 100 jest lepsza niż One (SL)

Nic dziwnego, że nowszy i nieco większy Sonos Era 100 bije One (SL) pod względem dźwięku. The Era 100 brzmi nieco wyraźniej a także ma do zaoferowania lepszy bas. Ponadto dzięki dwóm głośnikom wysokotonowym tworzy pewien efekt stereo, który rozprowadza dźwięk dalej w pomieszczeniu. W sumie jednak tylko niewielkie zwycięstwo, bo One (SL) od lat jest liderem w swojej klasie wielkości Doskonały przykład udanego strojenia dźwięku. Bez bezpośredniego porównania z One (SL) prawie niczego nie przegapisz. Jedno powinno być jasne: ani Era 100, ani One (SL) nie są „głośnikami imprezowymi”. Poza nieco większym wolumenem pomieszczenia – jak wszystkim kolumnom tej wielkości – brakuje im tchu.

Jeśli chcesz wypełnić duży pokój mocnym dźwiękiem, powinieneś użyć Kombinacja stereo złożony z dwóch Era 100 (lub One), razem z jednym Sonos Sub Mini rozważać. Może to z łatwością zastąpić starszy system stereo. Nie można utworzyć pary stereo Era 100 i One (SL), musi to być dwa razy ten sam głośnik.

2 x Sonos Era 100 + Sub Mini (zestaw stereo)

2 x Sonos Era 100 + Sub Mini (zestaw stereo)

Teraz cena może być wyższa. Cena od 4.04.2023 15:30

Dolby Atmos: dźwięk 3D z Sonos

Ani Era 100, ani One (SL) nie opanowały samodzielnie formatu obiektowego Dolby Atmos dla dźwięku 3D. Obsługują go tylko soundbary Sonos Arc, Arc SL, Beam (Gen. 2) i nowa Era 300 (patrz Sonos) Odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos.

Sterowanie głosowe: Alexa, Sonos czy Google?

The Sonos Era 100 obsługuje Amazon Alexa i wewnętrzne sterowanie głosowe Sonos. Asystent Google nie jest (obecnie) obsługiwany Sonos One obsługuje Sonos Voice Control, Amazon Alexa i Google Assistant.Im Sonos One SL w ogóle nie są zainstalowane żadne mikrofony, więc nie można nim sterować za pomocą poleceń głosowych.

Decyzja o zakupie: Sonos Era 100 czy One (SL)?

Sonos Era 100, One SL i Roam (źródło zdjęcia: GIGA)

Który głośnik kupić? Sonos Era 100, One (SL) – czy coś zupełnie innego?

Jeśli chodzi o najlepszy dźwięk i najlepszą technologię (Bluetooth, szybkie strojenie), to Era 100 Zwycięzca. To udany dalszy rozwój Sonos One. Jednak Era 100 jest też droższa Sonos One jest szczególnie interesująca jako oferta sprzedaży. Rekomendacja: Zestaw stereo z dwoma Jedynkami (spójrz na Tink) – dostajesz solidne wykonanie pod względem dźwięku.Cena jeszcze bardziej atrakcyjna Sonos One SLktóry jednak nie posiada sterowania głosowego.

Oczywiście Sonos ma w swoim asortymencie jeszcze więcej modeli, które również można rozważyć w zależności od zamierzonego zastosowania. Tak Sonos Roam (SL) (Zobacz w MediaMarkt), który jest szczególnie kompaktowy i może być również używany jako przenośny głośnik dzięki zintegrowanej baterii i Bluetooth. Waży nieco mniej tonalnie niż One (SL), ale może być używany o wiele bardziej elastycznie.

Ogólne informacje o Sonos w filmie:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android