Sonos Ace: świetne źródło dźwięku

Sonos Ace: świetne źródło dźwięku

Philipp Lumetsberger 5. czerwca 2024

Marka Sonos, znana z głośników Bluetooth, wkracza na nowe terytoria i po raz pierwszy opracowała słuchawki nauszne Ace i wprowadziła je na rynek. Powinny one zyskać uznanie kupujących przede wszystkim wyjątkowym dźwiękiem, długim czasem pracy baterii i innowacyjnymi funkcjami. Aby przekonać się, czy rzeczywiście tak jest, Sonos udostępnił nam słuchawki Ace do obszernego testu przed oficjalną premierą rynkową.

Zaraz po rozpakowaniu wzrok od razu przyciąga przypominająca filc torba transportowa, która w 75% składa się z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Wewnątrz znajdują się słuchawki, które również są częściowo wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zarówno pałąk, jak i nauszniki są przyjemnie miękko wyściełane. Te ostatnie wykonane są ze sztucznej skóry i w razie potrzeby można je również wymienić. Dzięki miękkiej wyściółce Sonos Ace można nosić wygodnie przez wiele godzin, bez uczucia ucisku.

Znakomity dźwięk z redukcją szumów

Wstępna konfiguracja i parowanie ze smartfonem zajmuje tylko kilka minut. Jeśli chodzi o dźwięk, dozownik dźwięku nie wykazuje żadnych słabych punktów. Zarówno głosy, jak i instrumenty są odtwarzane wyraźnie i wyraźnie. Ale bas jest również mocny i zrównoważony – bez przytłaczania muzyki. Aktywna redukcja szumów bardzo dobrze blokuje przeszkadzające dźwięki otoczenia. Alternatywnie istnieje również tryb świadomy, w którym część hałasu nie jest filtrowana. W naszym teście wykrywanie zużycia okazało się szczególnie praktyczne i niezawodne. Czujniki wykrywają, czy słuchawki są noszone. Jeśli zostanie to usunięte, odtwarzanie muzyki zatrzyma się automatycznie. Po ponownym założeniu odtwarzanie rozpoczyna się od nowa, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności przez użytkownika. Taka funkcja jest bardzo rzadka, zwłaszcza w przypadku słuchawek nausznych.

Jeśli chodzi o sterowanie, Sonos nie stosuje szczególnie skomplikowanego podejścia. Jednokrotne naciśnięcie przycisku wielofunkcyjnego zatrzymuje lub kontynuuje odtwarzanie, dwukrotne naciśnięcie powoduje przejście do kolejnego utworu muzycznego, a trzykrotne naciśnięcie powoduje przejście do poprzedniego utworu. Głośność zmienia się przesuwając w górę lub w dół.

Innowacyjna funkcja w połączeniu z Sonos Arc

Właściciele soundbara Sonos Arc mogą spodziewać się także kolejnej, bardzo przydatnej funkcji. Po naciśnięciu przycisku dźwięk Arc można przesyłać strumieniowo do słuchawek za pośrednictwem aplikacji. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie chcesz przeszkadzać bliskim podczas oglądania telewizji po pracy. Dynamiczne śledzenie głowy zapewnia, że ​​Ace wykrywa nawet najmniejsze ruchy i automatycznie dostosowuje dźwięk w celu uzyskania optymalnych wrażeń dźwiękowych. Na przykład, jeśli odwrócisz głowę w bok, dźwięk będzie odtwarzany głośniej na słuchawce skierowanej w stronę telewizora niż na drugiej. Pomimo początkowego sceptycyzmu, byliśmy zaskoczeni, jak dobrze działa ta automatyczna regulacja dźwięku. Zdaniem Sonos w dającej się przewidzieć przyszłości funkcja ta powinna być dostępna także z innymi soundbarami kina domowego, takimi jak Beam.

Długotrwała bateria

Jeśli chodzi o czas pracy baterii, Sonos obiecuje 30 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu baterii. W naszym teście nie udało nam się osiągnąć tej wartości, ale bateria wytrzymywała około 25 godzin. Jednak słuchawek używaliśmy kilka razy w połączeniu z Sonos Arc i trwałą redukcją szumów. Ładowanie akumulatora o pojemności 1060 mAh trwa około trzech godzin.

Wniosek:

Dzięki Ace Sonos z sukcesem wszedł na rynek słuchawek. Zarówno dźwięk, jak i redukcja szumów oraz wykrywanie zużycia działają doskonale. Poza tym są wygodne w noszeniu, a bateria okazuje się zaskakująco wytrzymała. Wszechstronny, udany pakiet ogólny.

Cena: 499 EUR / Masa masy: 191 x 160 x 85 mm / 312 g / Żywotność baterii: do 30 godzin / Czas ładowania: ok. 3 godziny / Łączność: Bluetooth, USB typu C / Cechy: aktywna redukcja szumów, wykrywanie zużycia, zamiana dźwięku telewizora, dynamiczne śledzenie głowy

Ocena: Doskonała (95%)

bit.ly/sm-sonosace

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android