Smartfony na mrozie: tak iPhone i spółka pakują się na zimę

Smartfony na mrozie: tak iPhone i spółka pakują się na zimę

Jak powszechnie wiadomo, zimna pora roku przynosi nam spadki temperatur, więc znów ubieramy się cieplej. Ale to też nie jest dobry czas dla naszych smartfonów. iPhone i Co. muszą być przygotowane na zimę bez zbędnych ceregieli. Jest to możliwe dzięki naszym krótkim wskazówkom – ogólnie zrozumiałym i łatwym do wdrożenia.

Nawet jeśli nowoczesne smartfony są zwykle lepiej chronione, a niektóre nawet certyfikowane zgodnie z IP68, lepiej zwrócić uwagę na kilka rzeczy, zwłaszcza zimą.

3 wskazówki dotyczące smartfonów w zimnych porach roku

Generalnie droga elektronika nie lubi być narażona na ekstremalne temperatury. Dotyczy to zarówno upałów, jak i mroźnej zimy. Jeśli na przykład występują duże skoki temperatury, tj. szybka zmiana z zimnego na ciepły, wówczas wzrasta ryzyko kondensacji. Mogłoby to uszkodzić technikę. Dlatego smartfon powinien być dobrze chroniony nawet na mrozie. Ergo…

Wskazówka 1: Noś blisko ciała: Zima nie jest idealną porą na swobodne noszenie smartfona na łańcuszku przez grubą kurtkę. Telefon komórkowy lepiej trzymać blisko ciała pod spodem. Zalecana jest również kieszeń w spodniach lub marynarce. Najważniejsze, aby nasz organizm ogrzał dobry kawałek i nie pozwolił mu zamarznąć na śmierć.

Pomocne jest również etui ochronne. Raczej niepraktyczne latem, filcowe rękawy doskonale sprawdzają się zimą (patrz Amazon). To, co jest dobre dla naszych stóp w postaci butów, nie szkodzi też naszym smartfonom.

Wskazówka 2: Nawet zimą smartfon chce być czule głaskany i dotykany, tego wymaga ekran dotykowy. Jednak gołymi palcami robi się naprawdę zimno. Nie można jednak używać zwykłych rękawiczek. Na szczęście wybór tzw. rękawiczek dotykowych jest obecnie bardzo duży (zobacz na Amazonie). Takie modele możemy dostać już za kilka euro. Zapewnia ciepło i ciepło, a mimo to bez problemu możemy go używać do obsługi iPhone’a i innych.

Możesz przeczytać te i inne porady i wskazówki dotyczące „smartfonowej zimy” tutaj:

Mała skaza: czujnik odcisków palców (zwany Touch ID w Apple) zawodzi ze zrozumiałych powodów. Musisz albo zdjąć na chwilę rękawiczki i wpisać hasło w ten sposób, albo całkowicie zdać się na ewentualne rozpoznawanie twarzy (Face ID).

Wskazówka 3: Oczywiście Twoje małe palce są najcieplejsze w kieszeni spodni lub płaszcza. Możesz tam pozostać, nawet jeśli do nawiązania połączenia używasz zestawu słuchawkowego Bluetooth. Dobrze, Obecnie ludzie częściej używają odpowiednich słuchawek Bluetooth TWS, takich jak AirPods firmy Apple (zobacz na Amazonie). Ręce i smartfon zawsze pozostają ciepłe, a mimo to możemy naprawdę długo rozmawiać na świeżym powietrzu lub słuchać muzyki.

Jeśli nic nie widzisz z powodu śniegu, Mapy Google pomogą Ci znaleźć drogę:

Jeśli ma być mokro

Przy okazji: Na koniec dodatkowa wskazówka. Jeśli smartfon stał się wilgotny i mokry z powodu zbyt dużej ilości śniegu, ważne jest, aby nie używać siły do ​​suszenia urządzenia. Dlatego lepiej zrezygnować z pomocy takich jak suszarka do włosów czy ogrzewanie, zamiast tego powoli i delikatnie „rozmrażać” telefon komórkowy w temperaturze pokojowej i odpowiednio go wyłączać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android