Seria Galaxy A i Pixel zapoczątkowała złoty wiek budżetowych telefonów

Seria Galaxy A i Pixel zapoczątkowała złoty wiek budżetowych telefonów

Jimmy Westenberg / Android Authority Wspomnij mnie, jeśli wolisz, nie tak dawno temu. Czas, zanim seria Samsung Galaxy A rozkwitła tak jak teraz. Czas, zanim Google zorientował się, jak wydestylować swoje doświadczenie Pixela w pakiecie przyjaznym dla portfela. Epoka, w której niedrogie telefony nie były warte drugiego spojrzenia. Były zawyżone, za słabe, przepełnione dodatkowymi aplikacjami, rzadko aktualizowane — wybieraj problemy. Teraz żyjemy w innym czasie, złotym wieku budżetowych telefonów.
Zobacz też: Najlepsze tanie telefony, jakie możesz kupić. Oczywiście, nadal znajdziesz ograniczenia. Smartfon o wartości poniżej 500 USD w żaden sposób nie zapewni flagowego modelu za 1000 USD za swoje pieniądze w dziale kamer. Jednak za niewiele dolców dostajemy coraz więcej i jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że nadszedł czas.

Gdy sprzęt spełnia oprogramowanie

Budżetowe telefony Galaxy A32Ryan Haines / Android Authority W przypadku wszystkich korzyści, jakie widzieliśmy we flagowych urządzeniach, widzieliśmy również, jak porzucają ulubione funkcje fanów. Zamiast tego będziesz musiał zwrócić uwagę na jeden z wielu budżetowych telefonów, aby znaleźć niegdyś standardowe funkcje, takie jak gniazdo słuchawkowe. Wciąż jest w domu na Samsungu Galaxy A32, jak widać powyżej, a także w Google Pixel 5a, ale nie znajdziesz go w ich wyższej klasie Galaxy S22 lub Pixel 6. Ten sam Galaxy A32 nadal oferuje wbudowane gniazdo microSD, aby zwiększyć pojemność pamięci – po raz kolejny brakuje w błyszczących flagowcach Samsunga.
Wybierz mądrze: Przewodnik dla nabywców serii Samsung Galaxy AOczywiście rozmowa o nowym sprzęcie w telefonach budżetowych nie polega tylko na wymienieniu funkcji, które pozostawiają flagowce. Zamiast tego ważne jest, aby wziąć pod uwagę funkcje, które pojawiły się na wyższych szczeblach projektowania smartfonów. Nasz własny Hadlee Simons spędził ostatnio czas z Poco X4 Pro, niedrogim telefonem z wyświetlaczem OLED 120 Hz i głównym aparatem 108 MP. Obie funkcje zadebiutowały na flagowcach, ale możesz je schować do kieszeni za 300 euro lub mniej. Możesz nawet doświadczyć błyskawicznego ładowania przewodowego o mocy 67 W bez rozbijania banku. Wracając do Pixela 5a, a nawet Pixela 4a 5G, łatwo zrozumieć, co mamy na myśli. Oba modele oferują te same wysokiej klasy wrażenia z aparatu, których oczekujesz od flagowców Google, ale bez flagowej ceny. Dostępność Pixela 5a może być huśtawką i chybieniem, ale stopień ochrony IP67, masywna (jak na Pixel) bateria i solidna jakość wykonania wystarczą, aby spojrzeć dwa razy, zanim sięgniesz prosto po flagowiec. Nawet Pixel 4a 5G ma stosunkowo nowoczesny wygląd – przynajmniej w porównaniu do iPhone’a SE (2022), który wciąż żyje w obudowie iPhone’a 8. Budżetowe telefony nie tylko zbierają to, co pozostawiają flagowce, ale dodają wcześniej nieosiągalne funkcje za mniej niż 450 USD. Widzieliśmy również, że telefony budżetowe wykorzystują ulepszenia oprogramowania swoich flagowych odpowiedników. Wersja One UI, którą widzisz na Galaxy S22, to to samo oprogramowanie, które dostaniesz aż do Galaxy A13, nawet jeśli aktualizacje mogą nie być tak szybkie. Ruch Google Material You w Androidzie 12 również nie zatrzymał się na Pixel 6. Pixel 5a otrzymał swoje oprogramowanie na czas z innymi urządzeniami Google i będzie to robić przez jakiś czas.
Związane z: Najlepsze aplikacje Material You na Androida 12Google i Samsunga mogą przewodzić renesansowi budżetowych telefonów w Stanach Zjednoczonych, ale globalny rynek rysuje szerszy obraz. Hadlee X4 Pro to kolejny świetny przykład — samo Poco wystartowało dopiero w 2018 roku jako sub-marka Xiaomi, zanim przekształciło się we własną jednostkę. Realme znajduje się na bardzo tej samej łodzi, która ożyła w tym samym roku pod parasolem Oppo. Czasami ta bliska relacja skutkuje tym, że sub-marka ponownie wykorzystuje projekty swojej firmy macierzystej po niższych cenach, jak widzieliśmy w przypadku Poco F3. To globalna wersja rynkowa Redmi K40, który z kolei jest tym samym modelem, co Xiaomi Mi 11i. Nie wszystkie budżetowe telefony nauczyły się jeszcze samodzielnie stać, ale oddzielenie Poco od Xiaomi może być dobrym wskaźnikiem tego, co ma nadejść.

Pozostało trochę dystansu do pokonania

Budżetowe telefony Realme 8 ProDhruv Bhutani / Android Authority Rzucanie nowych czapek na ring i udostępnianie budżetowym telefonom zaktualizowanego sprzętu idzie tylko do tej pory. Wciąż widzieliśmy telefony z budżetem, które uderzają w przeszkody, często w przypadkach, gdy wrażenia z ręki nie pasują do oferty papierowej. Dhruv Bhutani sprowadził Realme 8 Pro do „skoku w tyle za konkurencją”, pomimo jego głównego aparatu 108 MP. Nie wystarczyło zrekompensować 60 Hz wyświetlacza lub słabego czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu (mimo że ten ostatni jest obecnie popularną funkcją flagową). niedrogie skórki na Androida. Podczas gdy Google i Samsung podjęły kroki w celu udoskonalenia swojego oprogramowania, Realme, Poco i inne firmy nadal wypuszczają oprogramowanie z reklamami, które wciąż wymaga udoskonalenia. Widzieliśmy jednak, jak Samsung zmienił się z TouchWiz na One UI, więc nie ma powodu, aby oczekiwać, że najmłodsi gracze smartfonów nie mogą zrobić tego samego. Samsung ewoluował od TouchWiz do One UI, a inni budżetowi producenci OEM powinni pójść w jego ślady. Co więcej, firmy takie jak Poco mają tendencję do odkładania swoich zasad aktualizacji na dalszy plan. Prawdopodobnie otrzymasz dwie standardowe główne aktualizacje, ale nie ma gwarancji, jak szybko trafią na Twój telefon. Poco X4 Pro został uruchomiony z Androidem 11 ponad sześć miesięcy po debiucie Androida 12, a my jeszcze nie widzieliśmy pełnej aktualizacji wersji. Najważniejszym pytaniem jest, jak długo może potrwać ta rewolucja oprogramowania i czy telefony z budżetem z najlepszym sprzętem wkrótce przegapią swoje okno. Odkładając na bok cały ten sceptycyzm wobec innych graczy, nie można zaprzeczyć, że Samsung i Google podniosły poprzeczkę dla budżetu i krajobrazu smartfonów średniej klasy i zapoczątkowały złoty wiek, w którym płacą mniej nie musi oznaczać kompromisu w zakresie jakości lub doświadczenia użytkownika. Zarówno seria Pixel a, jak i Galaxy A oferują solidniejszy wybór w bardziej przystępnych cenach, a użytkownicy mają dzięki nim lepszą sytuację.

Czy rozważyłbyś zakup taniego telefonu? (około 300-450 USD)

20 głosówTak!70%Nie.10%To zależy od telefonu.20%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android