Saturn Insider: Dzięki tym tajnym kodom cenowym możesz dużo zaoszczędzić

Saturn Insider: Dzięki tym tajnym kodom cenowym możesz dużo zaoszczędzić

19,99 euro, 249,98 euro, 1597 euro – nieparzyste ceny to częsty widok. Ale co się za tym kryje? Domniemany były pracownik Saturna ujawnia wskazówki, jak naprawdę uzyskać coś z ceny – jeśli wiesz, jak to zrobić.

Znane są psychologiczne sztuczki stojące za ceną detaliczną nowego smartfona wynoszącą na przykład 249,99 euro. 249 euro wydaje się po prostu tańsze niż 250 euro, chociaż w kasie sprzedawcy praktycznie nie ma to żadnego znaczenia. Ale za krzywymi cenami jest oczywiście więcej.

Pracownicy Saturn: metki z cenami sugerują okazje

Były pracownik działu sprzedaży Saturna, o którym mówi, teraz to wyjaśnia. W AMA (Zapytaj mnie o cokolwiek) użytkownik Reddit CharmingBoar podaje informacje na temat tajny kod za systemem cen. Wątek nie jest weryfikowany, dlatego wypowiedzi należy traktować z ostrożnością. Ale wskazówki są wiarygodne i w końcu możesz spróbować.

Uważni klienci powinni być w stanie dostrzec duże szanse na okazje, jeśli przyjrzymy się bliżej ostatniej cyfrze cen interesujących produktów (źródło: Reddit): „7” na ostatniej pozycji – czy w euro, czy w centach nie jest decydujące – oznacza „stare towary”. Może być „teoretycznie starszy niż 3 miesiące, realnie starszy niż 6 miesięcy”, więc z punktu widzenia sprzedawcy jest na dobrej drodze, by stać się wolnym sprzedawcą.

Jeśli znajdziesz tu coś odpowiedniego, możesz pozwolić jej lub jego umiejętnościom negocjacyjnym zagrać. Ponieważ handlowcy chcą się pozbyć towaru – “naprawdę można negocjować”, to jest ocena. Z „8” na końcu Saturn miałby dużą marżę, ale także dużą szansę na sprzedaż bez rabatu. Szansa na wytargowanie ceny jest tutaj niewielka.

Tutaj możesz zobaczyć, jak możesz zaoszczędzić podczas zakupów online:

Z drugiej strony prawdopodobnie najczęściej widzimy ceny kończące się cyfrą „9”. Są to standardowe przedmioty, a sukces w targowaniu się jest praktycznie niemożliwy. Kolejne spostrzeżenie: według CharmingBoar Saturn jest Największy margines na akcesoria, takie jak kable do ładowania. W związku z tym możliwość uzyskania dobrej oferty jest tutaj lepsza niż gdziekolwiek indziej.

Smartfony też miałyby spory margines. Jednak dobre oferty byłyby zwykle oferowane w umowie. Przy urządzeniach technicznych w ogóle, czyli większości asortymentu Saturn, możliwość obniżenia ceny jest mniejsza. ten Najlepsze oferty są ogólnie dostępne w Czarny piątek.

Uwaga: nie ma gwarancji sukcesu podczas targowania się

Ale uwaga: wątek Reddit podkreśla również, że nie każdy rynek działa w ten sam sposób. Więc nawet jeśli natkniesz się na cenę, która pasuje do schematu, zależy to również od twoich umiejętności negocjacyjnych, czy nadal możesz coś z nią zrobić. Jeśli chcesz tego spróbować, powinieneś również zaopatrzyć się w Poświęć trochę czasu, aby zatrzymać się w sklepie w ciągu tygodnia. Jeśli jest szczególnie tłoczno w soboty lub tuż przed końcem dnia, już wystarczająco trudno – nawet pracownikom – znaleźć czas na rozmowę z Tobą.

Skontaktowaliśmy się z Saturnem w celu uzyskania komentarzy na temat informacji o cenach i zaktualizujemy je tutaj, gdy tylko będą dostępne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android