Samsung Galaxy Z Fold 4 jest świetny, ale jego Android 12L naprawdę kocham

Samsung Galaxy Z Fold 4 jest świetny, ale jego Android 12L naprawdę kocham

Ryan Haines / Android AuthoritySamsung Galaxy Z Fold 4 Samsung Galaxy Z Fold 4 tak naprawdę nie jest telefonem. To też nie jest tablet. Ma duży wyświetlacz podobny do tabletu i aparaty fotograficzne klasy telefonu, ale nie angażuje się w pełni w obie strony. W związku z tym potrzebował oprogramowania, które porusza się między telefonami a tabletami bez upadku w jedną lub drugą stronę. W tym miejscu pojawia się Android 12L. To strzał w ramię, którego potrzebował składany w stylu książki Samsunga, i wyznacza nowy standard dla wyselekcjonowanego oprogramowania.
Zobacz też: Recenzja Samsunga Galaxy Z Fold 4

Ceń pasek zadań

Interfejs aparatu Samsung Galaxy Z Fold 4 w systemie Android 12LRyan Haines / Android AuthorityAndroid 12L na Galaxy Z Fold 4 żyje i umiera przy pasku zadań na dolnej krawędzi. W porządku, może nie jest to aż tak dramatyczne, ale znacznie ułatwia zarządzanie wyświetlaczem o przekątnej 7,6 cala. Wypełnia rolę podobną do paska zadań na komputerze Mac lub PC, oszczędzając ci jogi kciuka, zamiast dać odpocząć wskaźnikowi myszy. Pasek zadań jest nie tylko łatwo dostępny, ale praktycznie błaga o wielozadaniowość. Zestawia kilka niezbędnych aplikacji do codziennego użytku obok niektórych osobistych ulubionych, ułatwiając przechodzenie od jednego tematu do drugiego. Gdy wejdziesz w chwasty wielozadaniowości, zobaczysz również niektóre kombinacje, które pojawiają się po prawej stronie paska zadań. Jednym z moich jest połączenie Chrome i Google Maps — idealna mieszanka do jednoczesnego nawigowania do restauracji i czytania menu. Pasek zadań Android 12L daje więcej na wyciągnięcie ręki i oferuje przerwę od bolesnej jogi kciuka. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz, pozostałe aplikacje są dostępne za dotknięciem lewego kciuka. Zajęło mi chwilę, zanim zorientowałem się, że ikona z dziewięcioma kropkami jest skrótem do szuflady aplikacji, ale teraz prawie nie używam niczego innego. Szuflada aplikacji w aplikacji jest nieco skondensowana w porównaniu z wersją pełnoekranową i nie wymaga powrotu do ekranu głównego, aby się tam dostać. I tak, równie łatwo jest otworzyć drugą aplikację i wykonywać wiele zadań jednocześnie.Zrzut ekranu 20220916 073010 YouTubeDostęp do szuflady Ryan Haines / Android AuthorityApp z paska zadań Być może najbardziej pomysłową częścią paska zadań Androida 12L jest wiedza, kiedy je przytrzymać, a kiedy złożyć (gra słów zamierzona). Znika, gdy zamkniesz główny ekran i za każdym razem, gdy zanurzysz się w pełnoekranowym wideo lub w grze, takiej jak Asphalt 9. Nawet jeśli go nie widzisz, pasek zadań jest po prostu przesuń palcem w górę — po prostu nie zaczynaj od samego dołu ekranu lub wrócisz do ekranu głównego.
Ucz się więcej: Oto najlepsze składane telefony, jakie możesz teraz kupić

Układy, układy, układy

samsung galaxy z fold 4 wielozadaniowość youtubeRyan Haines / Android AuthorityUruchamianie dwóch aplikacji jednocześnie nie jest niczym nowym — przynajmniej na Androidzie. Jednak rzadko jest tak intuicyjny, jak w Galaxy Z Fold 4. Podzielenie ogromnego wyświetlacza na dwa lub trzy czyste bloki znacznie wyprzedza podział kolejnego największego wyświetlacza Samsunga, Galaxy S22 Ultra, na pół. Podczas pracy wielozadaniowej w systemie Android 12L , masz też pełną kontrolę nad tym, czy Twoje aplikacje są dzielone w pionie czy w poziomie. Wolę mieć okna jeden na drugim, ponieważ łatwiej jest przewijać oba jednocześnie, ale wybór należy wyłącznie do Ciebie. Dwie aplikacje, trzy aplikacje, pionowa, pozioma, układy nie mają (prawie) żadnych ograniczeń. Własne aplikacje Samsunga również korzystają ze zdrowej dawki miłości do układu. Na przykład aplikacja aparatu wygląda niemal komicznie, gdy weźmie się pod uwagę cały ekran wizjera. Oferuje jednak opcjonalne ulepszenia, takie jak tryb galerii i podgląd ekranu okładki, aby zoptymalizować pod kątem składania. Tryb galerii otwiera panel w lewej połowie wewnętrznego wyświetlacza, aby pokazać kilka ostatnich zrobionych zdjęć i filmów, podczas gdy podgląd ekranu okładki robi dokładnie to, co mówi na zewnętrznym wyświetlaczu.
Zrzut ekranu 20220916 073902 SlackZrzut ekranu 20220916 073448 Telefon
Natywna aplikacja do wybierania numeru również daje radę, przyjmując coś w rodzaju układu książki telefonicznej. Karta Kontakty wyświetla całą listę kontaktów po lewej stronie zagięcia i otwiera szczegółowe informacje po prawej stronie za każdym dotknięciem nazwy. Karta Ostatnie ma podobną strukturę, chociaż klawiatura to tylko gigantyczna klawiatura. YouTube to jedna z niewielu aplikacji innych firm, która obsługuje całkowicie spersonalizowany układ, ale wciąż trwają prace nad tym, co wyjaśnię poniżej. Nie każda aplikacja Samsunga jest zgodna z wysoce konfigurowalnym trendem Androida 12L, a kilka pomija wiele obsługa okien w ogóle. Na przykład portfel Samsung to wszystko albo nic, jeśli chodzi o dostęp do ekranu. To prawdopodobnie w porządku, jeśli używasz aplikacji tylko do dokonywania płatności mobilnych, ale nie jest tak wygodne, jeśli chcesz mieć oko na swoje finanse podczas zakupów online.
Czytaj więcej: Z Androidem 12L Google powinien dawać przykład

Pozostało kilka zagnieceń do wygładzenia

Youtube na Samsung Galaxy Z Fold 4 Android 12LRyan Haines / Android AuthorityAndroid 12L nigdy nie był idealny od razu po wyjęciu z bramy. Jako rozwiązanie programowe dla tabletów, Chromebooków i składanych, miał już górę do pokonania. Trzy typy urządzeń różnią się bardzo rozmiarem, kształtem i sposobem użytkowania, więc optymalizacja aplikacji na tablet to nie to samo, co optymalizacja dla Galaxy Z Fold 4. Na przykład otwarcie filmu na YouTube może przybrać dowolną liczbę układów. Działa dobrze z całkowicie otwartym Galaxy Z Fold 4, zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej, na pełnym ekranie lub nie. Jednak w chwili, gdy spróbujesz obejrzeć film na pełnym ekranie z częściowo złożonym wyświetlaczem, zobaczysz przerażenie powyżej. Zamiast zmniejszać film i przesuwać go powyżej lub poniżej zakładki, pozostaje w środku, gdzie możesz zobaczyć tylko połowę tego, co oglądasz. Mniejsza o grube czarne paski — choć są one bardziej ze względu na kwadratowe proporcje niż Android 12L. Google może być mózgiem Androida 12L, ale jego optymalizacja YouTube jest czasami drapieżna. Innym problemem jest to, że niektóre aplikacje całkowicie pomijają optymalizację dla Androida 12L. Instagram to świetny worek treningowy na urządzenia z dużym ekranem po prostu dlatego, że nie chce grać w tę grę. Nie istnieje dla iPada ani Galaxy Tab, a jego podejście do Galaxy Z Fold 4 jest czymś w rodzaju „oto normalna aplikacja na smartfona, sobie z tym poradzić”. Instagram nawet nie zawraca sobie głowy wypełnianiem ekranu na wysokiej jakości składanej obudowie Samsunga, wyświetla się jako okno, które można przesunąć w lewo lub w prawo, aby ułatwić przewijanie. Ponownie, nie jest to wina Androida 12L, ale problemy z układem stają się bólem głowy, zwłaszcza gdy programiści nie będą próbować się dostosowywać. Pomimo dziwacznych układów, Android 12L jest największym krokiem Galaxy Z Fold 4 we właściwym kierunku. Na szczęście Google obiecało rozwijać oprogramowanie tak długo, jak Samsung będzie naciskał na składanie, więc wciąż jest nadzieja, że ​​niektóre wady zostaną usunięte. W końcu oprogramowanie sprawia, że ​​wracam do telefonu, w którym każde włókno mojej istoty chce wierzyć, że jest zbyt duże. Moje włókna nie są złe. To behemot, ale behemot, który udowadnia swoją wartość w moje najbardziej pracowite dni. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android