Samsung Galaxy Z Flip 4: Co chcemy zobaczyć

Samsung Galaxy Z Flip 4: Co chcemy zobaczyć

Eric Zeman / Android Authority Samsung Galaxy Z Flip 3 był fantastycznym dodatkiem do rodziny składanych telefonów firmy. Chociaż nie jest tak potężny jak większy Z Fold 3, jest to znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika sprzęt, który jest również dostępny dla szerszego grona ludzi. Naprawdę podobała nam się wzmocniona obudowa, ulepszony wyświetlacz i przyjemny design Z Flip 3. Co więcej, Bespoke Edition umożliwiła ludziom zbudowanie własnego, aby zapewnić najwyższą personalizację. To powiedziawszy, Z Flip trzeciej generacji miał garść niedociągnięć, które naszym zdaniem można naprawić. Oto jak Samsung może ulepszyć Galaxy Z Flip 4.

Główny cel: dłuższa żywotność baterii

Samsung Galaxy Flip 3 z przodu i z tyłu z widocznym zawiasemEric Zeman / Android AuthorityNajwiększą wadą Galaxy Z Flip 3 była żywotność baterii. Telefon ma maleńką baterię o pojemności 3300 mAh, znacznie poniżej baterii od 4000 mAh do 5000 mAh dostępnych w flagowych modelach o podobnej cenie — choć nie można ich składać. W naszej recenzji stwierdziliśmy, że czas wyświetlania ekranu trwa nieco ponad cztery godziny, znacznie za sześć lub więcej godzin, do których się przyzwyczailiśmy. Chociaż rozumiemy ograniczenia związane ze składanym kształtem, który znacznie zmniejsza wewnętrzną przestrzeń dostępną dla baterii, uważamy, że Samsung może lepiej radzić sobie z Galaxy Z Flip 4.
Zobacz też: Zwyczaje ładowania w celu maksymalizacji żywotności bateriiI nie chodzi tylko o żywotność baterii. Można również poprawić moc ładowania. Z Flip 3 obsługuje tylko 15 W do ładowania przewodowego i 10 W do ładowania bezprzewodowego. Samsung mógłby z łatwością zwiększyć te liczby do co najmniej 25 W dla sieci przewodowej i 15 W dla sieci bezprzewodowej. Te specyfikacje wciąż szłyby w ślad za konkurencją, ale byłyby ulepszeniem.

Wyostrzona ostrość: Wyraźniejsze aparaty

Złożone tylne profile Samsung Galaxy Flip 3, pokazujące aparaty — Galaxy Z Flip 4, co chcemy zobaczyćEric Zeman / Urząd Androida Oprócz żywotności baterii największym wpadką Z Flip 3 był zestaw aparatów. Samsung przeniósł konfigurację z dwoma kamerami ze starszego Z Flip 5G. Oznaczało to parę starzejących się strzelanek 12 MP, w tym jeden standardowy i jeden ultraszeroki czujnik. Aparaty te spisywały się zadowalająco, ale nie wyjątkowo. Zdjęcia w dzień wypadły całkiem nieźle, ale zdjęcia w słabym świetle były mieszaną torbą. Widzieliśmy mnóstwo szumów na obrazach na całej tablicy, a ostrość nie zawsze była najczystsza, jaka mogła być. Inne telefony w tym samym przedziale cenowym często przewyższały system kamer Z Flip 3 z dużym marginesem. Samsung dobrze by zrobił, gdyby porzucił 12-megapikselowe czujniki i wybrał najnowszy fotograficzny krzem, jaki może dla Z Flip 4.
Sprawdzić: Samsung Galaxy Z Fold 3 kontra Z Flip 3 — strzelanina z aparatu Oprócz ulepszonych, nowoczesnych sensorów, najważniejszym ulepszeniem, jakie Samsung może dać Galaxy Z Flip 4, jest teleobiektyw. Większość najlepszych telefonów Samsunga, w tym seria Galaxy S22, zawiera aparaty standardowe, ultrawide i teleobiektywy. Dodatkowa elastyczność tego układu obiektywów naprawdę otwiera drzwi, jeśli chodzi o fotografię mobilną, umożliwiając uchwycenie obiektów z większej odległości. Proszę, Samsung, zrób Z Flip 4 solidnie i celuj w zabójcze aparaty.

Dotknij tutaj: mocniejszy ekran okładki

Wyświetlacz zewnętrzny Samsung Galaxy Flip 3 Eric Zeman / Android AuthoritySamsung znacznie podniósł stawkę między ekranem okładki Z Flip 5G a Z Flip 3, ale uważamy, że Samsung może pójść jeszcze dalej. Ekran okładki Z Flip 3 był 1,9-calowym panelem Super AMOLED, który działał jako zawsze włączony wyświetlacz (AOD) dzięki temu, jak pokazywał zegar i powiadomienia. Wprowadzono także kilka widżetów, w tym alarm, kalendarz, muzykę, timer, pogodę i Samsung Health. Widżety miały ograniczoną funkcjonalność, ale umożliwiały wykonanie kilku kluczowych czynności bez otwierania telefonu.
Nasze myśli: Znalazłem idealne zastosowanie dla Wear OS, ale to nie zegarek. Naszym marzeniem byłby znacznie większy ekran okładkowy, który zawiera podstawowe funkcje systemu operacyjnego Android, takie jak panel zewnętrzny Z Fold 3 — co oznacza, że ​​można umieścić na ekranie rzeczywiste ikony aplikacji i otwierać/uruchamiać pełne aplikacje na Androida, nawet jeśli były to małe wersje lub wersje Wear OS. To prawdopodobnie zwiększyłoby cenę Z Flip 4, więc zadowolilibyśmy się czymś pośrednim, takim jak większy ekran okładki z większą kolekcją w pełni zrealizowanych widżetów.

Złóż to: pozbądź się zagnieceń

Samsung Galaxy Z Flip 3 rozłożony na kanapie — Galaxy Z Flip 4, co chcemy zobaczyćEric Zeman / Android Authority Z całym szacunkiem dla skomplikowanej technologii, która służy do tworzenia giętego kawałka szkła, nieestetyczne zagłębienie na środku wyświetlacza Z Flip 3 musi zniknąć. Zwróciliśmy się z taką samą prośbą do Samsunga w naszym podejściu do Z Fold 4. Zagięcie było akceptowalne – nawet oczekiwane – na pierwszych kilku generacjach składanych wyświetlaczy, ale konkurencja dogoniła, a ich projekty są (prawie) bez zagnieceń.
Zobacz też: Najlepsze składane telefony, jakie możesz teraz dostać. W ostatnich miesiącach zarówno Oppo Find N, jak i Honor Magic V zostały wprowadzone na rynek z ekranami, które rozkładają się na płasko i są czyste. Nie ma widocznego zagniecenia ani takiego, które można znaleźć na wyczucie. Dzięki Z Flip 3 możesz łatwo zobaczyć i poczuć zagniecenie. Być może nie jest uczciwe żądanie całkowitego zniknięcia zagnieceń, ale spodziewamy się, że Z Flip 4 poczyni znaczne postępy w zmniejszaniu widoczności składanej środkowej części wyświetlacza.

Pióro do szkła: obsługa rysika S Pen

Samsung Galaxy S22 Ultra S Pen w dłoniEric Zeman / Android AuthoritySamsung zmienił historię dotyczącą swojego rysika S Pen i urządzeń obsługujących narzędzie do usuwania notatek. Przez wiele lat tylko seria Galaxy Note zawierała rysik S Pen i pakowane oprogramowanie specyficzne dla rysika. S Pen ostatecznie rozszerzył się na Galaxy Z Fold 3 i S22 Ultra (który zastąpił Galaxy Note pod każdym względem). Chociaż jest to prawdopodobnie wielka prośba, chcielibyśmy, aby obsługa S Pen trafiła na Z Flip 4. Jest kilka powodów.
Czytać: Najlepszy przewodnik po Samsungu S PenFirst, wyświetlacz Z Flip 4 będzie miał niezbędną powierzchnię. S Pen tradycyjnie udostępniano na największych ekranach Samsunga, a Z Flip 3 (i przypuszczalnie Z Flip 4) ma bardzo duży wyświetlacz. Dodanie obsługi rysika jeszcze bardziej ułatwiłoby wielozadaniowość na smartfonie. Po drugie, może to pomóc zwiększyć wiarygodność Z Flip 4 jako urządzenia zwiększającego produktywność. Co więcej, technologia jest prawie tam. Samsung był w stanie wprowadzić obsługę rysika do składanego panelu Z Fold 3, więc dlaczego nie dodać go do Z Flip 4? Z pewnością dział marketingu Samsunga mógłby wymyślić tutaj dobrą historię dotyczącą obsługi rysika S Pen. Co do tego, gdzie przechowywać S Pen, cóż, to już inna historia.

Wymagające czasy: Podrasowana trwałość

Samsung Galaxy Z Flip 3 po złożeniu dolnej krawędzi — Galaxy Z Flip 4, co chcemy zobaczyćEric Zeman / Android AuthorityTo była wielka niespodzianka, gdy Samsung ogłosił, że Z Flip 3 i Z Fold 3 trafią na rynek z oceną IPX8. Certyfikat IPX8 pozwolił na zanurzenie obu telefonów w wodzie do 1,5 m na maksymalnie 30 minut. Innymi słowy, Samsung radykalnie poprawił potencjalną żywotność obu urządzeń, dając im szansę na przetrwanie wpadek po drodze. Samsung dodał także hartowane szkło Gorilla Glass Victus i Armor Aluminium. Podsumowując, środki te naprawdę pomagają składanym urządzeniom. Samsung może pójść o krok dalej. Na początek może dodać obsługę ochrony przed brudem i kurzem. To jest sprzęgło. Skomplikowany mechanizm zawiasów Z Flip 3 to cud, ale jest podatny na kurz i brud. Małe granulki mogą się tam dostać, zakleić dostrojoną przekładnię i spowodować uszkodzenia. Uszczelnienie mechanizmu zawiasu przed wnikającymi cząsteczkami byłoby fantastycznym dodatkiem do Z Flip 4.
Więcej: Najlepsze wodoodporne telefony, jakie możesz kupić Chcielibyśmy również zobaczyć mocniejsze szkło wyświetlacza. Sama natura wyginających się wyświetlaczy sprawia, że ​​są to delikatne rzeczy, które należy traktować z ostrożnością. Wzmocnienie szkła wyświetlacza Z Flip 4 (co Samsung musiałby zrobić, aby dodać obsługę S Pen) może jeszcze bardziej wydłużyć żywotność Z Flip 4.

Co najbardziej chcesz zobaczyć w Samsung Galaxy Z Flip 4?

11 głosów Lepsza żywotność baterii55%Ulepszone aparaty9% Mocniejszy wyświetlacz okładki9%Mniej zagnieceń na wyświetlaczu18%Obsługa pióra S0%Bardziej wytrzymała szyba wyświetlacza i odporność na kurz9%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android