Samsung Galaxy Z Flip 3 w teście: Działa całkiem nieźle

Samsung Galaxy Z Flip 3 w teście: Działa całkiem nieźle

Nie może być bardziej kompaktowy: wraz z Galaxy Z Flip 3 Samsung wypuścił mały, składany zasilacz, który jest również znacznie tańszy niż jego poprzednik. Mogliśmy przyjrzeć się bliżej Galaxy Z Flip 3 w teście przez kilka tygodni.

Samsung Galaxy Z Flip 3 w teście: wniosek

Ocena GIGA: 8/10
Mocne strony Galaxy Z Flip 3 są oczywiste. A raczej „w dłoni”, dzięki kompaktowym wymiarom można go nie tylko swobodnie schować w dłoni, ale również z łatwością schować w najmniejszej kieszeni.

Składany wyświetlacz AMOLED przyciąga wzrok dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz . Załamanie techniczne jest jednak zauważalne i nieco psuje przyjemność ze zdjęć i filmów.

Aparat zostawia klapsa. Selfie wyglądają blado, w przypadku innych ujęć kontrast jest wyraźnie zbyt wysoki. To szybko sprawia, że zdjęcia wydają się sztuczne. Brak teleobiektywu sprawia, że jest tylko zoom cyfrowy, który szybko osiąga swoje granice. Ogólnie nagrania są raczej przeciętne. Nie byłoby tak źle, gdyby Galaxy Z Flip 3 z sugerowaną ceną detaliczną 1049 euro nie znajdował się w flagowych regionach cenowych, w których można uzyskać znacznie lepsze telefony z aparatem.

Żywotność baterii również mogła być lepsza. Flip 3 nie będzie musiał codziennie przeładowywać.

Za:

Stylowe urządzenie Kompaktowe wymiary Wyświetlacz z częstotliwością odświeżania do 120 Hz Snapdragon 888: Najwyższa wydajność i obsługa 5G Wodoodporność IPX8 Obsługa dwóch kart SIM (SIM + eSIM)

Cons:

Żywotność baterii Średnia pamięć aparatu bez możliwości rozbudowy

Dobrze wiedzieć:

Nie można / tylko z trudem otworzyć jedną ręką

Samsung Galaxy Z Flip 3: design i styl

Design Galaxy Z Flip 3 jest wyjątkowy wśród obecnych smartfonów. W przeciwieństwie do swojego większego siostrzanego modelu, Galaxy Z Fold 3, Flip 3 wykorzystuje tylko mały „okładkowy wyświetlacz” z przodu, w którym jest miejsce na widżety czasu, pogody lub aktualnej muzyki. Jeśli chcesz korzystać ze smartfona więcej, otwierasz go i widzisz 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED.

Flip 3 również dobrze radzi sobie w dłoni: rama i przód Flip 3 są absolutnie wysokiej jakości. Czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania jest łatwo dostępny i umożliwia szybkie i niezawodne odblokowanie smartfona.

A wszystko inne idzie szybko ze sceny: Snapdragon 888 został wbudowany w Z Flip 3, co już zapewnia najwyższą wydajność w innych smartfonach.

Również ważne w życiu codziennym: w tej generacji składane urządzenia Samsung po raz pierwszy są wodoodporne do IPX8.

Jeśli tylko częściowo otworzysz smartfon, pojawiają się nawet zupełnie nowe możliwości użytkowania. W szczególności wideokonferencje na smartfonie mogą na tym skorzystać: po prostu połóż klapkę na stole i przechyl wyświetlacz tak, aby przednia kamera była skierowana na Ciebie. Lub: odtwarzaj filmy z YouTube w górnej połowie ekranu, gdy smartfon leży na stole. To prawdziwa wartość dodana, której w tej formie nie może zaoferować żaden inny smartfon.

Samsung Galaxy Z Flip 3: wyświetlacz

Po rozłożeniu pojawia się 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED o proporcjach 22:9. Panel wygląda świetnie, jak przyzwyczailiście się do flagowców Samsunga. Wyświetlacz jest dość jasny nawet w świetle dziennym, oferuje wysoki kontrast i naprawdę bogatą kolorystykę.

Format 22: 9 oznacza przede wszystkim, że smartfon jest stosunkowo wąski po rozłożeniu i dlatego można go łatwo chwycić i obsługiwać jedną ręką. Jednak każdy, kto często korzysta z mediów, ma do czynienia z niezwykłą sytuacją. Wyświetlacz jest zbyt szeroki w formacie poziomym dla większości aktualnie produkowanych treści.

Jeśli chcesz oglądać filmy, możesz wybrać czarne paski lub mocno przyciętą sekcję obrazu.

Choć wyświetlacz wygląda dobrze, główny mankament technologii składania jest już widoczny na pierwszy rzut oka: składana krawędź na środku wyświetlacza.

Możesz spróbować to zignorować, ale nie zawsze działa to prawidłowo. W wielu codziennych sytuacjach zagniecenie nie stanowi problemu lub nie jest zauważalne, ale zdarzają się momenty, w których krawędź jest denerwująca – na przykład z powodu niewielkich zniekształceń podczas przewijania tekstu lub odbić światła.

Samsung Galaxy Z Flip 3: Wyświetlacz na okładce

Sekretną gwiazdą Galaxy Z Flip 3 jest wyświetlacz okładki. Na pierwszy rzut oka 1,9-calowy wyświetlacz AMOLED wygląda jak sztuczka, ale oferuje kilka przydatnych funkcji. Oprócz oczywistych funkcji, takich jak wyświetlanie czasu, powiadomień czy poziomu baterii, z tego wyświetlacza można również sterować aktualnie odtwarzaną muzyką.

Nie musisz więc koniecznie otwierać smartfona, aby wykonać niektóre czynności.

Kolejna sztuczka: wyświetlacz może być również używany jako monitor podglądu dla znajdującej się obok aparatu. Jest to przydatne, gdy chcesz zrobić selfie tylnym aparatem. Ale kiedy tego chcesz?

Samsung Galaxy Z Flip 3: Aparaty

Z tyłu znajdują się dwa aparaty o rozdzielczości 12 megapikseli każdy. Każdy, kto podejrzewa teleobiektyw w tym segmencie cenowym, będzie zawiedziony. Zainstalowano podwójny aparat z szerokokątnym aparatem głównym i szerokokątną matrycą Ua.

Zdjęcia są w rzeczywistości w porządku, ale oprogramowanie ma tendencję do niepotrzebnego zwiększania kontrastów i kolorów. Trawnik jest bardziej zielony, niebo bardziej niebieskie, a róże bardziej czerwone. Musisz to lubić.

Tryb nocny, który ma czas naświetlania wynoszący pięć sekund, bardzo wyostrza obiekty, ale ogólnie może przekonać.

Ze względu na brak teleobiektywu z możliwości zoomu należy korzystać tylko w dawkach homeopatycznych. Nawet przy podwójnym powiększeniu, twarze mogą stracić wiele szczegółów, ten poziom powiększenia nadal może być używany do zdjęć architektury. Ale nie powinieneś wychodzić poza to.

Selfie są kręcone 10-megapikselowym szerokokątnym aparatem przednim w otworze. Zdjęcia są w porządku, ale – zwłaszcza w bezpośrednim porównaniu z obróbką innych zdjęć – wydają się blade i niezbyt żywe.

Filmy można nagrywać w rozdzielczości do 4K przy 60 klatkach na sekundę. Jeśli chcesz skorzystać z najlepszej możliwej stabilizacji obrazu, smartfon automatycznie redukuje nagranie do 1080p przy 30 kl./s.

Samsung Galaxy Z Flip 3: oprogramowanie

Jak przyzwyczaiłeś się do Samsunga, Flip 3 opiera się również na Androidzie z własnym interfejsem użytkownika Samsung, One UI, tutaj w wersji 3.1.1. Każdy, kto miał już w rękach inne smartfony Samsunga, od razu odnajdzie się w projektowaniu i doborze aplikacji.

Niemniej jednak istnieje jedna specjalna funkcja, którą ma Flip: tryb „Flex Panel”.
Jeśli tylko częściowo otworzysz Galaxy Z Flip 3, zmieni się układ niektórych aplikacji.

Na przykład w aplikacji aparatu: obraz podglądu znajduje się teraz w górnej połowie wyświetlacza, a wszystkie ustawienia aparatu znajdują się poniżej. Nawet aplikacja YouTube została do tego dostosowana. Pokazuje wideo w górnej połowie ekranu, podczas gdy możesz przewijać komentarze lub rekomendacje w dolnej połowie ekranu.

„Flex Panel” jest niezwykle praktyczny, ale nie obsługuje go wystarczająca liczba aplikacji.

Samsung Galaxy Z Flip 3: żywotność baterii

Flip 3 można dość szybko naładować dzięki mocy 15 watów. Całkowite naładowanie od 0 do 100 trwa około półtorej do dwóch godzin.Po dniu bateria, która ma zaledwie 3300 mAh, również jest dość rozładowana, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zawsze włączony wyświetlacz.

Nie obejdziesz się z codziennym przeładowywaniem, ale Flip 3 poradzi sobie z dniem roboczym z kilkoma rozmowami wideo.

Dobrze wiedzieć: zasilacz nie wchodzi w zakres dostawy.

Samsung Galaxy Z Flip 3: Mój osobisty wniosek

Do dziś nie jestem pewien, czy mogę z czystym sumieniem polecić Flip 3.
Niepowtarzalny design i wysokiej jakości odczucia stoją na drodze przeciętnemu aparatowi, krótki czas pracy na baterii i wciąż dość wysoka cena (sugerowana cena detaliczna 1049 euro). Gdyby te dwa problemy zostały rozwiązane, Flip 3 byłoby znacznie łatwiej polecić.

Dla wszystkich, którzy chcą, aby ich smartfon był również stylowym akcesorium, widoki Flip 3 zdecydowanie są tego warte. Wszyscy inni wolą poczekać na kolejną generację urządzeń, a przynajmniej do obniżenia ceny w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Samsung Galaxy Z Flip 3 w teście: ocena

Kategoria Ocena (maks. 10) Wykonanie, haptyka i design 9 Wyświetlacz 9 Aparaty 7 Oprogramowanie 8 Wydajność 9 Telefonia i dźwięk 8 Pamięć 8 Bateria i codzienne życie 6 Razem 8,0

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android