Recenzja Razer Viper 8K Hz: Czy potrzebujesz 8000 Hz?

Recenzja Razer Viper 8K Hz: Czy potrzebujesz 8000 Hz?

Luke Little / Android AuthorityRazer zdecydował się wycofać klasyczną i ukochaną mysz Viper na rzecz Viper 8K Hz, myszy do e-sportu, która osiąga lepsze wyniki niż inne myszy do gier, których częstotliwość maksymalna wynosi 1000 Hz. Co to dla Ciebie oznacza i czy jest to godny następca? Sam to testowałem i mój werdykt znajdziecie tutaj, w recenzji Razer Viper 8K Hz.

Co musisz wiedzieć o Razer Viper 8K Hz

Jak wspomniano powyżej, Viper 8K Hz jest kontynuacją ukochanej myszy Viper. Viper 8K to oburęczna mysz przewodowa, która z zewnątrz nie różni się zbytnio od niektórych innych ofert Razera. Przyciski na kciuki zdobią obie strony myszy nad symetrycznymi gumowymi uchwytami, dzięki czemu można ją używać zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych, a mysz posiada przycisk zmiany DPI na dole. Ta mysz jest dostępna tylko w kolorze czarnym, pomimo niektórych zwariowanych opcji kolorystycznych Razera w innych produktach . Biorąc pod uwagę, jak niedawno pojawił się Viper 8K, nie zdziwiłbym się, gdyby Razer dodał w przyszłości nowe opcje.Razer Viper 8K HzLuke Little / Android Authority Prawdziwa gwiazda serialu kryje się w środku; czujnik 20 tys. DPI i częstotliwość odpytywania 8000 Hz to atrakcyjne funkcje dla rywalizujących graczy. Częstotliwość odpytywania 8K oznacza, że ​​mysz przesyła do komputera informacje o lokalizacji i ruchu znacznie częściej niż standardowa mysz 1 kHz — 1000 razy na sekundę w porównaniu z 8000. Dzięki temu ruch myszy jest oczywiście płynniejszy, dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Ten produkt ze średniej półki jest klasą samą w sobie pod względem współczynnika odpytywania. Za 80 dolarów nie jest to najtańsza rzecz na rynku, ale czy jest tu coś wartego?

Razer Viper 8K Hz: 79,99 USD/89,99 EUR/80 GBP/Rs. 5900

Co jest dobre?

Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem po wyjęciu myszy z dołączonego etui, było to, jak lekka jest mysz. Ponieważ jest to mysz przewodowa, nie ma w niej baterii, dzięki czemu jest znacznie lżejsza. Kolejnym czynnikiem wpływającym na gładkość myszy są nóżki z PTFE. PTFE to ten sam materiał, który sprawia, że ​​naczynia kuchenne z powłoką nieprzywierającą są nieprzywierające i doskonale sprawdza się w przypadku myszy Razer. W przypadku mojej podkładki waga myszy dopasowuje się do stóp, w związku z czym mysz wymaga minimalnego wysiłku do poruszania się. Te nóżki myszy dobrze radzą sobie również na gołym biurku bez podkładki pod mysz. Podczas użytkowania Viper 8K zaczyna sprawiać wrażenie przedłużenia własnego ramienia w stosunku do komputera.Razer Viper 8K HzLuke Little / Android AuthorityPonadto Razer wykonał niesamowitą robotę, tworząc mysz do gier o niemal zerowym opóźnieniu. Pochodząc z mojego Dark Core RGB, który odpytuje przy 1000 Hz, Viper 8K wydawał się szybszy – jakby zauważalnie lepiej dotrzymywał kroku mojej dłoni. Jest to niewątpliwie spowodowane częstotliwością odpytywania myszy wynoszącą 8000 Hz. Viper 8K sprawia wrażenie przedłużenia ramienia do komputera. Chociaż na myszy znajduje się tylko jeden element RGB — logo — oprogramowanie Razer Synapse oferuje szeroki zestaw opcji dostosowywania. Sama Synapse oferuje wbudowane profile, dostosowywanie przycisków, poprawki DPI, podstawowe dostosowywanie RGB i wiele więcej. Chroma Studio zapewnia bardziej zaawansowane efekty RGB i oferuje niemal przytłaczającą ilość możliwości dostosowania oświetlenia dla osób z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Jednakże nie mogłem z tym wiele zrobić, ponieważ mam obecnie w ręku tylko 2 myszy Razer (i Viper jest bardziej funkcjonalny), ale możliwości wydają się nieograniczone dla tych, którzy zainwestowali w ekosystem Razera. Gratulacje dla Razera za połączenie studia Synapse i Chroma w jedno oprogramowanie; im mniej programów muszę pobrać, tym lepiej.Interfejs studia Razer ChromaLuke Little / Android AuthorityEfekty nie oferują mi i mojemu akcesorium Chroma 1 niczego wielkiego. Podczas testowania myszy do gier częstotliwość odpytywania zdecydowanie poprawiła moją rozgrywkę. Śledzenie moich przeciwników za pomocą promienia Zaryi w Overwatch było o wiele łatwiejsze, a wykonywanie szybkich ruchów w Risk of Rain 2 było dokładniejsze. Chociaż nie jest to tytuł przeznaczony do rywalizacji, moje celowanie w gorących sekwencjach Terrarii również wydawało się bardziej precyzyjne. Coś jeszcze dostałem od Terarii; kółko przewijania jest całkiem niezłe. Nie ma tu o czym pisać, ale nacięcia są zdefiniowane i wyczuwalne w dotyku.
Zobacz też: Recenzja Razera Krakena Ultimate

Co nie jest takie dobre?

Viper 8K to jeden z tych produktów, w przypadku których większość negatywów wydaje się nijaka. Biorąc to pod uwagę, zamontowany na dole przycisk DPI najbardziej przeszkadza, ponieważ musiałem obrócić mysz, aby zmienić czułość w locie. Tak, to jest mysz do gier, ale każda mysz powinna sobie również poradzić z codziennym użytkowaniem, a do edycji zdjęć używam różnych czułości. Przełączanie między nimi stało się uciążliwe, gdy potrzebowałem wolniejszego DPI.Razer Viper 8K HzLuke Little / Android Authority Poza tym mniej uciążliwy dla mnie problem dotyczy dodatkowych przycisków pod kciukiem. Można je łatwo nacisnąć przez przypadek, szczególnie w grze. Na szczęście można je wyłączyć w Synapse, aby nic nie robiły, więc jest to dość małe.
Następny: Najlepsze laptopy Razer, jakie możesz kupić. Uważam też, że w ferworze gier trudno było znaleźć używane przyciski kciukowe. Przyzwyczajenie się do tego może zająć trochę czasu, ale przyciski powinny być nieco większe. Wreszcie, mam duże dłonie, a ta mysz jest trochę mniejsza, niż bym chciał. Zaskakująco pozostaje wygodny podczas użytkowania, ale nie jestem w stanie zmieścić na nim całej dłoni w uchwycie dłoniowym. Ze względu na rozmiar łatwiej było mi wysunąć rękę z myszy podczas próby jej poruszenia.

Recenzja Razer Viper 8K Hz: czy warto go kupić?

Razer Viper 8K HzLuke Little / Android Authority Jako cały pakiet ta mysz jest niesamowita i mogę ją z łatwością polecić każdemu, kto próbuje ulepszyć swoją konfigurację pod kątem gier rywalizacyjnych. Stopki z PTFE przesuwają się po podkładce pod mysz tak płynnie, jak to tylko możliwe, a Synapse oferuje niesamowity zestaw opcji dostosowywania. Uważam, że te funkcje, oprócz szybkości odpytywania 8K, uzasadniają cenę. Razer naprawdę zaoferował świetny zamiennik ukochanej myszy Viper. Jak wspomniano wcześniej, nie jest to najtańsza mysz do gier na rynku. Jest to jednak jedyny model z częstotliwością odpytywania 8000 Hz. Dla graczy zwracających uwagę na cenę Razer’s Deathadder Essential zaczyna się od 50 dolarów i często można go znaleźć w promocji, a Deathadder Elite zaczyna się od 70 dolarów, a wyprzedaże są równie częste.Mysz gamingowa Razer Viper 8KRazer Viper 8K Hz Mysz do gier Razer Viper 8K Mysz do gier Razer Viper 8K Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android