Przenieś Threema na nowy telefon – zabierz ze sobą czaty i dane

Przenieś Threema na nowy telefon – zabierz ze sobą czaty i dane

Jeśli masz nowy smartfon, możesz szybko i łatwo przenieść wszystkie dane i czaty z Threema na nowe urządzenie. Ale aby to zadziałało, musisz wykonać pewne prace przygotowawcze w aplikacji Threema na starym urządzeniu.

Oczywiście, jeśli zmienisz smartfon, nie będziesz musiał ponownie płacić za aplikację Threema. Zamiast tego możesz przenieść identyfikator Threema wraz ze wszystkimi kontaktami, czatami i ustawieniami na nowe urządzenie. Można to zrobić na wiele sposobów.

Jak przenieść Threemę na nowy telefon?

Jeśli zmienisz urządzenie w ramach tego samego systemu operacyjnego (Android lub iOS), możesz szybko przenieść Threema na nowy telefon. W przeciwieństwie do WhatsApp na przykład konto nie jest tworzone pod numerem telefonu komórkowego. Podczas przywracania danych nie ma znaczenia, czy masz stary, czy nowy numer. Najpierw utwórz kopię zapasową danych Threema w aplikacji na starym smartfonie:

Otwiera Aplikacja Threema na starym smartfonie. Kliknij w prawym górnym rogu trzy punkty.W nowym menu wybierasz „Kopie zapasowe„. Jeśli skonfigurowano zapytanie zabezpieczające, podaj Twój PIN włącza lub odblokowuje menu za pomocą odcisku palca.Steruje „ po prawej stronieBackup danych“na.z tyłu”ścieżka zapasowa‘ określasz, gdzie na smartfonie ma zostać zapisana kopia zapasowa. Znajdziesz go tam później, aby przenieść plik kopii zapasowej na nowe urządzenie. Naciśnij „+ Utwórz kopię zapasową danych„.Przeczytaj notatkę i potwierdź za pomocą „Kontynuuj mimo to„.Połącz swoje Smartfon z kablem do ładowania i potwierdź przyciskiem „OK”. hasło wyłącz, aby uniemożliwić innym użytkownikom przywracanie kopii zapasowej. Określ, czy masz również dużą kopię zapasową Multimedia, takie jak filmy i obrazy w kopii zapasowej chcesz zapisać. Pamiętaj, że w rezultacie tworzenie kopii zapasowej może potrwać znacznie dłużej. Potwierdzono za pomocą „OK‘ i rozpoczyna tworzenie kopii zapasowej. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej to zrobisz powiadomiony o tym.
Źródło obrazu: GIGA

Przenieś Threemę na nowy telefon

Możesz teraz przywrócić kopię zapasową na nowym smartfonie w Threemie:

Łączy stare Smartfon do komputera za pomocą kabla USB.wyszukiwania na stary smartfon po utworzeniu pliku kopii zapasowej. Określiłeś katalog w punkcie 6 powyżej. Skopiuj plik kopii zapasowej. Alternatywnie możesz umieścić je w jednym Prześlij usługę w chmurzejeśli masz wystarczająco dużo miejsca na dysku. Przenieś plik kopii zapasowej do a Katalog na nowym smartfonie.Uruchamia Threemę na nowym urządzeniu.Podczas konfiguracji wybierz „Przywracania kopii zapasowej„. Wybierz opcję”Backup danych“.Znaleźć plik kopii zapasowej z miejsca, w którym go wkleiłeś. Kliknij „Przywrócić“.Daj to hasło a. Potem tak się stanie Przywrócona kopia zapasowa. W zależności od tego, ile treści zapisałeś, proces ten zajmie kilka minut, po czym będziesz mieć dostęp do wszystkich Pliki, czaty, grupy i identyfikator Threema dostęp na nowym smartfonie. Dla bezpieczeństwa usuń Threema ID ze starego urządzenia poprzez ustawienia. Aby to zrobić, przejdź do „Mój profil”.

Przenieś Threema z Androida na iOS i odwrotnie

Nieco inaczej postąpisz, jeśli przeniesiesz Threemę na inny mobilny system operacyjny, czyli przełączysz się z Androida na iOS lub odwrotnie. Następnie działa poprzez Threema Safe:

Otwiera Threemę na starym urządzeniu.Naciska trzy taktyaby otworzyć Ustawienia. Steruje „Kopie zapasowe„wł. Wybierz tutaj”Sejf Threemy„-Kopia zapasowa wyłączona. Włącza tworzenie kopii zapasowych i Wybierz hasło za to. Po skonfigurowaniu możesz wrócić do Opcja „Threema Safe”..Wybierz tutaj “+ Cofnij się teraz„. Gdy tylko kopia zapasowa zostanie utworzona, zostaniesz o tym powiadomiony wyświetlony identyfikator Threema NA.

Teraz przełącz się na nowe urządzenie:

Zainstalowany tutaj Aplikacja Threema.Wybierz opcję “Przywracania kopii zapasowej„.Wybierz opcję”Sejf Threemy“.Dać Threema-ID a.Dotknij „Przywrócić“.Wprowadź hasło użyte do “Sejf Threemy„ wybrane. Postępuj zgodnie z instrukcje wyświetlane na ekranie. Być może będziesz musiał utworzyć blokadę szyfrową dla treści prywatnego czatu. Wtedy będziesz mieć dostęp do danych i czatów z poprzedniego profilu Threema na nowym urządzeniu z Androidem lub iPhonie.

Przenieść Threema bez starego telefonu i kopii zapasowej?

Jeśli nie masz już dostępu do swojego starego smartfona i nie utworzono kopii zapasowej, nie możesz przywrócić danych Threema. Musisz więc założyć nowe konto. Jeśli zbyt szybko zresetujesz stary smartfon, zawartość może zostać odzyskana z ogólnej kopii zapasowej danych.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android