Przegląd aplikacji do handlu kryptowalutami: Kupuj i sprzedawaj Bitcoin & Co. za pośrednictwem aplikacji

Przegląd aplikacji do handlu kryptowalutami: Kupuj i sprzedawaj Bitcoin & Co. za pośrednictwem aplikacji

Dziadkowie zainwestowali już swoje pieniądze w rachunek bieżący, lokatę terminową lub umowę kredytu budowlanego, a rodzice przenoszą się z akcjami. Ci, którzy chcą dziś zainwestować swoje pieniądze w nowoczesny sposób, mają inne możliwości: kryptowaluty fascynują coraz więcej osób. Odpowiednie aplikacje do handlu kryptograficznego chcą, aby kupowanie i sprzedawanie było tak łatwe, jak zakupy online. Przedstawiamy przegląd 5 aplikacji.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, nie są już nowe, ale ich potencjał jest daleki od wyczerpania. Zainteresowani technicznie i odważni eksperci finansowi inwestują od dawna, ale normalni ludzie wciąż się wahają i mają obawy. Nie można ich od razu odrzucić. Złożona technologia blockchain, podatność giełd Bitcoin i silne wahania cen wywołują u potencjalnych inwestorów mdłości.

Z drugiej strony wciąż jest nadzieja na mega zyski , co sprawia, że kryptowaluty są tak fascynujące. Ale bądź ostrożny: inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wysokim ryzykiem, którego nawet najlepsza aplikacja nie może zmienić. Jak zawsze: inwestuj tylko pieniądze, które możesz stracić, jeśli masz wątpliwości.

Kupuj kryptowaluty za pomocą aplikacji

Duże zainteresowanie kryptowalutami chce korzystać z aplikacji handlowych, które ułatwiają handel bezpośrednio na smartfonie. Przedstawiamy pięć aplikacji Bison, Coinbase, Etoro, Justtrade i Trade Republic.

Nazwa Bison Coinbase Etoro Justtrade Trade Republic Centrala Niemcy USA Cypr Niemcy Niemcy Liczba kryptowalut 7 70 42 13 7 Opłata handlowa 0,75% 0,5% (dodatkowe 1,49% opłaty za zamówienie plus zmienne koszty transakcji) 0,75 do 2,9% (każda według kryptowaluty) zmienna od 0,3% zmienne o 2% (dodatkowa opłata za zamówienie 1 euro) Opcje płatności przelew SEPA przelew SEPA, karta kredytowa przelew SEPA, Klarna, karta kredytowa, PayPal przelew SEPA, przelew SEPA, karty kredytowe, Apple Pay, konto testowe Google Pay dostępne? tak nie tak nie nie Informacje i pobieranie bisonapp.com coinbase.com/mobile etoro.com justtrade.com traderepublic.com

Bison: dla początkujących w krypto

Zrzuty ekranu aplikacji żubr

Bison (do dostawcy) to dobry wybór dla każdego, kto boi się, że zostanie oszukany przez podejrzane aplikacje Bitcoin. Za aplikacją Büffel znajduje się Giełda Papierów Wartościowych w Stuttgarcie – i reklamuje się nie tylko z Niemcami jako lokalizacją , ale także z powagą giełdy. Partnerem handlowym Bison jest Euwax AG, spółka zależna Boerse Stuttgart GmbH. Brzmi dobrze i jest łatwy w użyciu, możesz zarejestrować się na stronie internetowej lub bezpośrednio w aplikacji.

Wyświetlana jest siła hasła, ale użytkownicy mogą również używać słabych haseł. Konto można aktywować poprzez link potwierdzający. Po pierwszym zalogowaniu trafisz do trybu demo, w którym możesz przetestować aplikację w fikcyjnym zajezdni. Jeśli naprawdę chcesz zacząć, musisz przełączyć się na tryb prawdziwych pieniędzy. Wymaga to następnie procedury identyfikacji wideo, do której potrzebny jest ważny dowód osobisty lub paszport z fakturą wystawioną na Twoje nazwisko. Możesz aktywować nowe urządzenia do handlu, takie jak komputer w domu, za pomocą konta plus dodatkowy kod SMS.

Zakres kryptowalut w Bison jest nadal możliwy do opanowania, ale stale rośnie. Obecnie możesz kupować i sprzedawać między innymi Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum czy Litecoin. W Bison nie ma stałych opłat za transakcje , pieniądze zarabia się poprzez spread, czyli różnicę między ceną kupna i sprzedaży. Żubr chwyta 0,75 proc. Aby handlować, musisz połączyć konto bankowe obsługujące SEPA z aplikacją Bison. Następnie możesz przelać pieniądze z tego – gdy tylko dotrą do dostawcy, można rozpocząć handel. Wada: może to potrwać kilka dni i tak naprawdę nie pasuje do dynamicznej aplikacji do handlu kryptograficznego. Pożądane byłyby tutaj szybsze opcje płatności za pośrednictwem PayPal lub karty kredytowej.

Istnieje kilka interesujących funkcji zapewniających wygodę, takich jak radar kryptograficzny, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do oceny tweetów społeczności kryptograficznej. W ten sposób poznasz aktualne trendy. Interesujące są również alerty cenowe, automatyczne plany oszczędnościowe i zlecenia z limitem. Możesz więc elegancko pozwolić aplikacji pracować dla Ciebie.

Coinbase: Dla profesjonalistów z branży kryptograficznej

Nazwa Coinbase (dostawcy) jest znana wielu, przynajmniej od czasu debiutu giełdowego. Jeden lub drugi hack trafił na nagłówki gazet w przeszłości, ale dzisiaj za dostawcą przemawiają solidne partnerstwa, na przykład z Adidasem lub przejęciami innych firm kryptograficznych. Chociaż Coinbase ma siedzibę w USA, istnieje solidnie wykonana niemiecka strona internetowa, która reklamuje licencjonowanie w Niemczech . Prawdą jest również, że BaFin zezwolił Coinbase Germany GmbH na prowadzenie działalności w zakresie powiernictwa kryptowalut w połowie 2022 roku. Co się wyróżnia: jak tylko przejdziesz do szczegółów, zawsze otrzymasz angielskie opisy lub wsparcie w języku angielskim. Portfel jest już dostępny.

W Coinbase możesz handlować wszystkim, czego nie ma na drzewie o trzeciej, oferowanych jest około 70 kryptowalut. Pieniądze można wpłacać przelewem SEPA, kryptowaluty można też kupić droższą kartą kredytową. Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail są wymagane do rejestracji, konto jest aktywowane poprzez link potwierdzający. Wcześniej musisz skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Następnie zostaniesz zapytany o narodowość i miejsce urodzenia, a zakończysz weryfikację tożsamości. Dlatego niewiążący test nie jest możliwy.

Opłaty są wyższe niż u konkurencji: Coinbase pobiera 0,5% jako opłatę transakcyjną, ale także 1,49% zainwestowanej kwoty przy zakupie. Jeśli kupujesz kartą kredytową, to aż 3,99%. Wypłaty z konta Coinbase są pobierane w wysokości 0,18 USD. Oprócz spreadu pobierana jest zmienna opłata transakcyjna, która różni się w zależności od kwoty. W sumie jest to nie tylko bardzo skomplikowane, ale i kosztowne. Obecnie testowany jest model abonamentowy, który może wkrótce rozwiązać problem przy wysokich kosztach.

Etoro: handel społecznościowy

Zrzuty ekranu z aplikacji Etoro

Dwie rzeczy są natychmiast zauważalne w Etoro (dla dostawcy): po pierwsze, na platformie handluje się nie tylko kryptowalutami, ale także akcjami i funduszami ETF. Po drugie, dostawca szczególnie kładzie nacisk na temat handlu społecznościowego. Za tym stoi możliwość samodzielnego korzystania ze strategii inwestycyjnych innych użytkowników. Rejestracja jest bardzo prosta, weryfikacja nie jest konieczna na początku, jeśli nie wpłacisz więcej niż 2000 euro.

Możesz wypróbować konto demo poprzez „przełącz na wirtualne”. Otrzymasz tam 100 000 $ w gotówce na wypróbowanie aplikacji . Jeśli naprawdę chcesz zacząć, dostępne są różne opcje wypełnienia zadokowanego konta, takie jak karta kredytowa, Klarna, PayPal lub przelew bankowy. Opłata jest zmiennym spreadem, około 0,75% dla Bitcoina. Z Ethereum jest to 1,90%.

Istnieje wiele wykresów i narzędzi analitycznych, dzięki którym użytkownicy mogą śledzić wszystkie trendy w szybko zmieniającym się biznesie. Aby uzyskać lepszy przegląd, możesz tworzyć własne listy obserwowanych, aby mieć oko na kryptowaluty, które Cię interesują. Dogodnie jest osobny portfel, w którym można zabezpieczyć zakupione monety.

Justtrade: akcje i krypto w jednym

W Justtrade (do dostawcy do dostawcy) możesz nie tylko kupować kryptowaluty, ale także handlować akcjami , co z pewnością może zainteresować niektórych użytkowników, którzy szukają aplikacji, która może więcej. Niestety, zostaniesz poprowadzony przez pełną weryfikację, gdy otworzysz magazyn. Więc nie dostaniesz prostego środowiska testowego do zabawy tutaj.

Nacisk kładziony jest na handel akcjami, ale możesz także kupować kryptowaluty. Prawdziwe pieniądze są wpłacane za pomocą przelewu SEPA, PayPal lub karty kredytowej, co nie jest opcją. Obecnie w ofercie znajduje się 13 kryptowalut, których nie ma zbyt wiele, ale są tam znani gracze, tacy jak Bitcoin czy Ethereum.

Nie ma opłat transakcyjnych ani sieciowych, ale Justtrade pobiera zmienny spread, obecnie co najmniej 0,3 proc. Wartość ta zależy od wielkości zamówienia (50 do 50 000 euro) i wydarzeń rynkowych. Justtrade sama w sobie nie jest giełdą kryptograficzną, handel odbywa się za pośrednictwem hamburskiego Sutor Bank. Eksport do własnego portfela nie jest możliwy, wartości kryptowalut są przechowywane w zadokowanym portfelu za pośrednictwem banku von der Heydt.

Republika handlowa

W Trade Republic (do dostawcy) możesz głównie handlować akcjami i funduszami ETF, ale kryptowaluty są również reprezentowane przez kilka miesięcy. Do tej pory dostępne są obecnie kryptowaluty, w tym popularne klasyki Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin i Ethereum .

Niestety nie ma tu również trybu testowego, w którym można po prostu wypróbować aplikację. Użytkownicy są natychmiast kierowani przez cały proces onboardingu, w tym proces identyfikacji wideo. Możesz płacić na różne sposoby: przelew SEPA, karty kredytowe, Apple Pay lub Google Pay są dostępne do doładowania konta. BitGo Deutschland GmbH bezpłatnie przechowuje kryptowaluty.

Funkcje komfortu mogłyby być bardziej luksusowe. Na przykład nie ma planów oszczędnościowych. Również ważne: Bitcoinów i innych kryptowalut nie można wypłacić bezpośrednio ani przenieść do innego portfela.

Co robią aplikacje do handlu kryptograficznego?

Dzięki aplikacjom do handlu kryptograficznego możesz łatwo kupować i sprzedawać waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin lub Ethereum, ze swojego smartfona. Oferta różni się znacznie w aplikacjach, niektóre mają na początku tylko kilka walut, inne dziesięć razy więcej. Ale najważniejsze waluty są wszędzie.

Ponieważ za cały bitcoin musisz wydać dużo pieniędzy, możesz również kupić ułamki monet kryptograficznych. Oprócz aktualnych kursów walut aplikacje zawierają również dodatkowe informacje, które pochodzą np. z sieci społecznościowych i są przygotowane dla użytkowników. Aplikacje podają również wskazówki, kiedy kupować . Dzięki aplikacjom do handlu społecznościowego, takim jak etoro, możesz nawet kopiować strategie inwestycyjne innych użytkowników.

Aplikacje do handlu kryptowalutami: Rozpocznij w 3 krokach

Działanie aplikacji do handlu kryptograficznego nie jest trudne, zwykle zaczyna się w trzech krokach:

Instaluj aplikacje: wszyscy dostawcy dostarczają użytkownikom Androida i iOS, a zazwyczaj istnieje również opcja handlu w przeglądarce. Weryfikacja: Ustawodawca postawił różne wymagania, aby handel kryptowalutami nie był nadużywany do prania pieniędzy. Dlatego musisz zweryfikować się z aplikacjami. Niektóre dane osobowe są gromadzone wcześniej, następnie istnieje procedura identyfikacji wideo, do której potrzebny jest ważny dokument tożsamości. Doładuj swoje konto: Aby faktycznie móc kupować kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji, musisz przelać pieniądze na dołączone konto. Gdy pieniądze tam dotrą, możesz zacząć kupować krypto.

Tak działają aplikacje do handlu kryptowalutami

Aplikacje do handlu kryptograficznego są oparte na aplikacjach zakupowych. Oznacza to, że wybierasz walutę, którą chcesz kupić, wpisujesz kwotę i naciskasz przycisk kupna. W rzeczywistości kupowanie Bitcoin & Co. jest tak łatwe. W tę samą grę gra się podczas sprzedaży. Wybierz, ile z zapasów chcesz sprzedać, potwierdź sprzedaż i gotowe.

Bison i Etoro oferują konto testowe, na którym możesz po prostu inwestować wirtualnymi pieniędzmi. Jest to praktyczne, ponieważ możesz poradzić sobie z aplikacjami i nieprzewidywalnością kryptowalut. Możesz korzystać z wygodnych funkcji, takich jak listy obserwowanych, aby mieć oko na kryptowaluty i akcje, jeśli aplikacje to obsługują.

Czy aplikacje do handlu kryptowalutami są bezpieczne?

Przedstawione powyżej aplikacje wykorzystują technologię bezpieczeństwa powszechną w sektorze finansowym. Obejmuje to połączenia szyfrowane i uwierzytelnianie dwuskładnikowe . W przeciwieństwie do bankowości internetowej, nie każda transakcja musi zostać ponownie wyraźnie zatwierdzona. Coinbase wysyła normalne SMS-y do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Możesz to zrobić, ale są na to bezpieczniejsze sposoby.

Etoro narzeka na hasła, które są zbyt długie podczas konfiguracji, 32 znaki się skończyły. To powinno wystarczyć w praktyce, ale maksimum wydaje nam się w tym momencie zbyteczne. Jeśli nie ufasz dostawcom, powinieneś zwrócić uwagę na obsługę portfeli. Bison, Coinbase i Etoro oferują odpowiednie funkcje eksportu dla kryptowalut.

Jaką renomę cieszą się aplikacje do handlu bitcoinami?

Przedstawione powyżej aplikacje pochodzą od renomowanych dostawców. Możesz tu wejść bez wahania. Zaleca się ostrożność w przypadku aplikacji, które nie gromadzą danych osobowych i nie przeprowadzają uwierzytelniania, ponieważ jest to wymagane do handlu.

Analizując aplikacje na Androida, niestety potwierdziły się trendy, które obserwujemy w innych aplikacjach. W kodzie wbudowanych jest zbyt wiele elementów śledzących i wymaganych jest zbyt wiele autoryzacji. Wyjątkiem jest tu Justtrade, w tej aplikacji nie ma ani jednego trackera, Etoro zintegrowało aż osiem. Justtrade jest również najbardziej oszczędny, jeśli chodzi o autoryzacje, mając 13 lat, podczas gdy Coinbase chwyta 37.

Która aplikacja jest najlepsza dla Bitcoina?

Bez względu na to, czy jest to Bitcoin, czy inna kryptowaluta, nie ma czegoś takiego jak najlepsza aplikacja. Bison i Coinbase koncentrują się wyłącznie na pieniądzach kryptograficznych, inni również mają na początku papiery wartościowe. Jeśli jest to tylko kwestia wąchania „pieniędzmi wirtualnymi” i / lub zainwestowania kilku euro w Bitcoin, to Bison jest wart drugiego spojrzenia. Tutaj możesz łatwo śledzić, jak rozwija się Twój kapitał w wysokości 50 000 euro w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Etoro, Justtrade i Trade Republic również mają na początku kryptowaluty, ale obsługują również klasyczny handel akcjami.

Mój wniosek: kryptowaluty nigdy nie powinny być Twoją jedyną inwestycją. Ponadto powinieneś oczekiwać, że Bitcoin & Co. zniszczysz wszystkie zainwestowane pieniądze. Ryzyko jest bardzo duże, a całkowita strata nie powinna wpędzić Cię w kłopoty finansowe. Jeśli o tym wiesz, możesz łatwo rozpocząć pracę z przedstawionymi powyżej aplikacjami.

Żubr jest szczególnie dobry dla początkujących, a koszty są do opanowania. Aplikacja jest przejrzysta i można wypróbować tryb demonstracyjny. Coinbase jest dość drogi w porównaniu, ale oferuje wiele kryptowalut i ogromną bazę użytkowników, ale jest skierowany bardziej do zaawansowanych użytkowników. Etoro jest fajne, ponieważ laicy mogą korzystać ze strategii doświadczonych użytkowników w handlu społecznościowym. Podobnie jak w przypadku Justtrade i Trade Republic, nie jesteś ograniczony do kryptowalut.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android