Problemy Asus ROG Phone 5/5S i jak je naprawić

Problemy Asus ROG Phone 5/5S i jak je naprawić

Asus ROG Phone 5 i 5S należą do najlepszych telefonów dla graczy. Nie tylko wyglądają dobrze, ale są wyposażone w funkcje, które czynią z nich fantastyczne przenośne urządzenia do gier. Kiedy nie grasz w gry, te dwa są doskonałymi smartfonami z Androidem. Jednak nic nie jest idealne, a flagowce Asusa mają sporo problemów. Przyglądamy się niektórym typowym problemom Asus ROG Phone 5 i 5S i sposobom ich rozwiązywania.
Nasz werdykt: Asus ROG Phone 5 recenzja


Problem nr 1: Awaria płyty głównej i inne problemy sprzętowe

Ryan-Thomas Shaw / Android AuthorityJako telefony do gier, Asus ROG Phone 5 i 5S mogą obsłużyć prawie wszystko. Jednak niefortunna awaria sprzętu spowodowała wiele problemów dla właścicieli. Właściciele ROG Phone 5 napotkali różne problemy z powodu awarii płyty głównej. Jedynym rozwiązaniem jest naprawa lub wymiana telefonu. Ale poniższa lista daje wyobrażenie, że jeśli standardowe kroki rozwiązywania problemów (tryb awaryjny, czyszczenie pamięci podręcznej itp.) nie działają, może to być problem sprzętowy.

Telefon się nie włącza (problem z płytą główną): Wiesz, że to awaria płyty głównej, gdy telefon jest całkowicie martwy i się nie włącza. Dla większości użytkowników brak włączenia telefonu oznacza konieczność wymiany płyty głównej. Możesz spróbować podłączyć telefon do ładowarki i wykonać miękki reset (naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i klawisz zmniejszania głośności, aż telefon uruchomi się ponownie).
Telefon się nie włącza (problem z urządzeniem zewnętrznym): W przypadku niektórych użytkowników nasadka wentylatora AeroActive powoduje, że telefon wyłącza się i pozostaje wyłączony. W takim przypadku wyjmij akcesorium, podłącz telefon do ładowania i wykonaj miękki reset po 30 minutach, aby ponownie uruchomić telefon.
Głośnik dolny wydaje dźwięki lub nie działa: Właściciele Rog Phone 5 twierdzą, że problemy, z jakimi się borykali z niedziałającym dolnym głośnikiem telefonu lub robieniem dziwnych dźwięków, mają związek z awarią płyty głównej. W przypadku niektórych użytkowników wydaje się, że ciepło wytwarzane podczas nadmiernego grania spowodowało również pęknięcie głośników.
Wyzwalacze powietrzne nie działają: Wyzwalacze powietrza telefonu to kolejny element sprzętu, który wydaje się przestać działać, gdy płyta główna ulegnie awarii.
Karta SIM nie jest rozpoznawana: Niektórzy użytkownicy nagle tracą łączność z siecią komórkową, a telefon nie rozpoznaje już karty SIM. W przypadku niektórych użytkowników dzieje się tak, gdy przełączają się z chińskiej pamięci ROM na globalną pamięć ROM. W przypadku innych nastąpiło to z powodu luźnego połączenia w wewnętrznym sprzęcie.
Zniknął skaner linii papilarnych: Jeśli nie widzisz już skanera linii papilarnych jako opcji odblokowania, jest to spowodowane luźnym połączeniem pod maską.


Problem nr 2: Problemy z czułością dotyku

Asus ROG Phone 5 Game Genie w Real Racing 3Ryan-Thomas Shaw / Android Authority Właściciele ROG Phone 5 często mają problemy z wrażliwością na dotyk, biorąc pod uwagę, jak ważne są czasy reakcji w przypadku wielu gier. Oto kilka sposobów wprowadzania zmian w ustawieniach czułości dotyku telefonu. Potencjalne rozwiązania: Jeśli zastosowałeś zabezpieczenie ekranu lub chcesz ogólnie zwiększyć czułość telefonu na dotyk, przejdź do Ustawienia > Zaawansowane i włącz Tryb rękawiczek. Korzystając z aplikacji Armoury Crate, możesz także wprowadzać zmiany czułości dotyku w zależności od gry. Aby uzyskać ogólne ustawienia urządzenia, przejdź do Konsola płyta. Możesz wybierać spośród różnych wstępnie ustawionych trybów gry, takich jak X Mode, Dynamic i Ultra Durable, które oferują różne poziomy czułości na dotyk. Możesz także wybrać Zaawansowanydotknij Edytowaći ustaw poziomy czułości dokładnie tak, jak potrzebujesz. Możesz również wprowadzić te zmiany w zależności od gry. Stuknij w grę w Bibliotece, przejdź do Dotykać i dostosuj ustawienia czułości.


Problem 3: Problemy z powiadomieniami push

Asus ROG Phone 5 zbliżenie górnej części ekranu głównegoRyan-Thomas Shaw / Android Authority Niektórzy właściciele ROG 5S twierdzą, że nie otrzymują powiadomień push na swoje telefony i widzą je dopiero po otwarciu aplikacji. Największe skargi dotyczą aplikacji Gmail, ale użytkownicy napotykają ten problem również w innych aplikacjach. Potencjalne rozwiązania: Przejdź do Ustawienia > Zaawansowane > Menedżer mobilny. Przejdź do Automatyczny start ustawienia i upewnij się, że problematyczna aplikacja jest włączona. Możesz także wyłączyć aplikację na Super czysty Lista, jeśli masz włączony tryb Super Clean. W zależności od wersji oprogramowania telefonu możesz również znaleźć ustawienia automatycznego uruchamiania telefonu, przechodząc do: Ustawienia > Bateria > Menedżer automatycznego uruchamiania.
Iść do Ustawienia > Bateria > Optymalizacja bateriidotknij aplikacji powodującej problem i wybierz Nie optymalizuj.


Problem nr 4: komputer nie rozpoznaje telefonu

Asus ROG Phone 5 na spodzie urządzenia z widocznymi portamiRyan-Thomas Shaw / Urząd Androida Kilku użytkowników twierdzi, że ich komputery PC nie rozpoznają podłączonego telefonu i nie są w stanie przesyłać plików między urządzeniami. Potencjalne rozwiązania: Musisz włączyć tryb debugowania USB w opcjach programisty. Jeśli nie masz włączonego ukrytego menu, przejdź do Ustawienia > System > Informacje o telefonie > Wersja oprogramowania i dotknij Numer kompilacji siedem razy lub do momentu wyświetlenia komunikatu „Teraz jesteś programistą”. Teraz przejdź do Ustawienia > System > Opcje programisty i włącz debugowanie USB. Niektóre tanie kable innych firm mogą być używane tylko do ładowania telefonu i nie obsługują przesyłania danych. Najlepszą opcją jest użycie kabla, który otrzymałeś z telefonem. Powinieneś również wziąć pod uwagę te doskonałe kable innych firm. Twój telefon powinien wykryć, kiedy podłączyłeś go do komputera w celu przesłania plików. Jeśli nie nastąpi automatyczne przełączenie, otwórz panel powiadomień, dotknij ustawień połączenia USB i wybierz opcję: Transfer danych.


Problem nr 5: Boczny port ładowania nie działa

Asus ROG Phone 5 lewa strona urządzeniaRyan-Thomas Shaw / Android AuthorityNiewielu użytkowników twierdzi, że nie mogą ładować telefonu za pomocą bocznego portu ładowania, nawet za pomocą oficjalnej ładowarki i kabla. Potencjalne rozwiązania: Użytkownicy twierdzą, że włączenie trybu debugowania USB rozwiązuje problem. Musisz najpierw włączyć tryb programisty. Iść do Ustawienia > System > Informacje o telefonie > Wersja oprogramowania i dotknij Numer kompilacji siedem razy lub do momentu wyświetlenia komunikatu „Teraz jesteś programistą”. Teraz przejdź do Ustawienia > System > Opcje programisty i włącz debugowanie USB.


Problem #6: Losowe restarty

Ekran główny Asus ROG Phone 5 pod kątemRyan-Thomas Shaw / Android Authority Niewielu użytkowników ma problemy z automatycznym i losowym restartem Asus ROG Phone 5 i 5S nawet przy regularnym użytkowaniu. Potencjalne rozwiązania: winowajcą może być nieuczciwa aplikacja. Sprawdź, czy problem nadal występuje w trybie awaryjnym (instrukcje znajdziesz poniżej). Jeśli tak się nie stanie, usuń wszystkie ostatnio zainstalowane lub zaktualizowane aplikacje i sprawdź, czy problem zniknie. Możesz również przejść do Ustawienia > Zaawansowane > Menedżer urządzeń mobilnych i wyczyść pamięć podręczną aplikacji. Telefon umożliwia pobieranie i instalowanie dynamicznych motywów z wbudowanego sklepu z motywami. Kilku użytkowników stwierdziło, że motyw przestał działać zgodnie z oczekiwaniami po ostatniej aktualizacji oprogramowania i powodował przypadkowe ponowne uruchomienie. Wydaje się, że usunięcie i ponowne zainstalowanie motywu działa.


Problem #7: Wibracje nie działają

Asus ROG Phone 5 tył telefonu od lewej stronyRyan-Thomas Shaw / Android Authority Kilku użytkowników twierdzi, że telefon nie wibruje, gdy otrzymuje powiadomienia i alerty. Potencjalne rozwiązania: ta usterka ma łatwe rozwiązanie. Uruchom ponownie telefon. Iść do Ustawienia > Dźwięk i wibracje i reguluj głośność, aż przejdzie w tryb wibracji. Wyłącz i włącz Wibracje dotykowe. W tym menu można również dostosować intensywność wibracji.


Problemy wymagające aktualizacji oprogramowania

Konsola Asus ROG Phone 5 w Armor CrateRyan-Thomas Shaw / Android Authority Telefony Asus ROG Phone 5 i 5S mają kilka problemów, których obecnie nie można obejść, a jedyną opcją jest poczekanie na aktualizację oprogramowania.

Android 12 ma wiele błędów: Niektórzy użytkownicy doświadczają bardzo błędnych doświadczeń z aktualizacją Androida 12, która została wprowadzona w marcu 2022 roku. Asus wysłał od tego czasu wiele aktualizacji, aby wszystko ulepszyć. Przejdź do strony aktualizacji Asusa i znajdź aktualizację z 16 marca 2022 r., która mówi Wersja od Androida 12 do Androida 11. W zależności od wersji oprogramowania możesz przywrócić system Android 11, jeśli chcesz. Pamiętaj, że po określonej aktualizacji możesz nie być w stanie przywrócić oprogramowania.
Powolne ładowanie: Nawet przy korzystaniu z ładowarki 65W użytkownicy mówią, że ładowanie telefonu trwa bardzo długo, pomimo powiedzenia „hipercharge65”.
Wi-Fi wolniejsze niż oczekiwano: Użytkownicy twierdzą, że po aktualizacji Androida 12 prędkości połączenia Wi-Fi są niewiarygodnie wolne. Dla niektórych powrót do Androida 11 wydaje się naprawiać problem. Dopóki nie będzie dostępna stała poprawka, działa również przełączenie routera na pasmo 20 MHz.


Przewodnik — Jak ponownie skonfigurować wyzwalacze powietrza

Konfiguracja wyzwalaczy powietrznych Asus ROG Phone 5 w Game GenieRyan-Thomas Shaw / Android AuthorityJeśli nie skonfigurowałeś wyzwalaczy powietrza telefonu podczas fazy konfiguracji lub chcesz wprowadzić zmiany, przejdź do Ustawienia > Zaawansowane > Wyzwalacze powietrza i zmień poziomy siły ściskania.


Przewodniki — Uruchom w trybie awaryjnym, przywróć ustawienia fabryczne

Zbliżenie na dół telefonu Asus ROG Phone 5 Ultimate EditionRyan-Thomas Shaw / Urząd ds. Androida

Uruchom w trybie bezpiecznym

Jeśli telefon jest wyłączony

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się logo Asus. Gdy pojawi się logo, zwolnij przycisk zasilania i natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności, aż pojawi się ekran główny. Szukać Tryb bezpieczeństwa w lewym dolnym rogu ekranu.

Jeśli telefon jest włączony

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż zobaczysz opcje zasilania. Dotknij i przytrzymaj Wyłącz zasilanie opcja, dopóki nie zobaczysz Tryb bezpieczeństwa.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisz zwiększania głośności i przycisk zasilania. Gdy urządzenie wibruje, zwolnij tylko przycisk zasilania (przytrzymaj klawisz zwiększania głośności), aż zobaczysz tryb Fastboot. Użyj klawisza zmniejszania głośności, aby przejść do Tryb odzyskiwania. Następnie użyj klawiszy głośności, aby przejść do Wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych i użyj przycisku zasilania, aby potwierdzić. Wybierz TAk aby potwierdzić swój wybór. Po zakończeniu resetowania naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać Teraz uruchom system ponownie.


Czy napotkałeś inne problemy z Asus ROG Phone 5 i 5S? Daj nam znać w komentarzach poniżej, a postaramy się pomóc. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android