Po prostu gówno na Netflixie?  Znajdź naprawdę dobre rzeczy dzięki tej poufnej wskazówce

Po prostu gówno na Netflixie? Znajdź naprawdę dobre rzeczy dzięki tej poufnej wskazówce

Zasubskrybowałeś Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ i Co. i po pewnym czasie znajdziesz tylko śmieci. Jak więc szukać naprawdę dobrych rzeczy? Z moją następującą wskazówką dla wtajemniczonych, możesz to zrobić śpiewająco.

Przede wszystkim Netflix codziennie rzuca nowe filmy i seriale na ludzi streamingowych, ale konkurencja ze strony Amazon Prime Video, Disney+ i Co. w niczym nie ustępuje. Ponadto dostępne są bezpłatne oferty bibliotek mediów publicznych ARD, ZDF i ich podprogramów. Kto jeszcze może przez to przejrzeć i jak uniknąć wstrętnych „min lądowych”, treści, które można sobie bezpiecznie podarować?

Pozbądź się bzdur z Netflix and Co: po prostu filtruj za pomocą JustWatch

Sami dostawcy nie są zbyt pomocni, ponieważ praktycznie nie można filtrować, a jeśli tak, to tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Amazon na przykład czasami ukrywa oceny renomowanej IMDb (International Film Database) tu i ówdzie lub można je znaleźć tylko na drugi rzut oka. Inni gracze na boisku w ogóle nie oferują czegoś takiego – to po prostu chaos. Więc jeśli nie chcesz dowiedzieć się w środku filmu, że oglądasz bzdury, powinieneś być w stanie wcześniej określić jakość treści.

JustWatch (tutaj jako aplikacja na iPhone’a) oferuje wiele opcji filtrowania (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

Gdyby tylko istniała jakaś wyszukiwarka Netflix i innych usług przesyłania strumieniowego, wyszukiwanie, które uwzględnia również jakość. Na szczęście faktycznie istnieją i używam ich od dłuższego czasu. Mówię o “JustWatch” – możesz go używać jako strony internetowej (link) lub bezpośrednio jako aplikacji na iPhone’a i Androida (zobacz w App Store, w Google Play Store) Jeśli nie znasz jeszcze usługi, zdecydowanie powinieneś ją wypróbować, prawdziwa wskazówka dla poufnych.

Ten mały filtr IMDb robi różnicę, góra lub klapa (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

JustWatch mapuje katalogi prawie wszystkich serwisów streamingowych i bibliotek multimediów. W sekcji „Nowe” znajdziesz nowe dodatki w sekcji „Popularne” na końcu znajduje się cała oferta, którą możesz filtrować według swojego nastroju. Na przykład według typu treści (film, serial), roku wydania, gatunku, oceny FSK i wielu innych. To, co nas tutaj interesuje, to filtrowanie według oceny IMDb, wtedy w ogóle wyświetlane są tylko filmy i seriale z pożądaną liczbą punktów. I jak to pomaga nam znaleźć „perły”? Po prostu musisz być w stanie zrozumieć i zinterpretować wynik IMDb. Jest to bardzo pomocne, ponieważ duża liczba ocen daje bardzo realistyczny obraz filmów i seriali.

Tegoroczne zestawienia Netflix od naszych kolegów z Kino.de:

Jak poprawnie zinterpretować ocenę IMDb?

Po latach „praktyki” i doświadczeń, obecnie wymyślam następującą klasyfikację oceny IMDb. Przypominamy, że maksymalnie 10 punktów lub gwiazdek. Ale oczywiście nikt nie otrzymuje pełnej liczby punktów, więc obowiązuje następująca zasada:

Poniżej 5 punktów: Absolutne gówno, nie patrz na to.5 do 6 punktów: Niższa kategoria, jeśli nie masz nic innego do roboty, możesz zmarnować swój czas.6,1 do 6,9 punktów: W porządku, możesz rzucić okiem. Ale niczego nie przegapisz, jeśli tego nie zrobisz.7 do 7,9 punktów: To dobry film lub dobry serial. Warto zajrzeć.Od 8 punktów w górę: Absolutny obowiązek, musi i powinien być widziany.

W końcu możesz łatwo ukryć wszystkie treści, które Ci nie odpowiadają lub nie spełniają Twoich własnych standardów jakości. Takie podejście sprawdza się u mnie idealnie i z pewnością możesz z niego skorzystać w przyszłości. Mała wskazówka: Pracuję od góry do dołu, więc początkowo ustawiam filtr IMDb na przykład na 8.0, a następnie powoli go obniżam, gdy już widzę wszystkie dobre kawałki.

Jak myślisz, jak znaleźliśmy następujące wskazówki Netflix:

Warty wspomnienia: JustWatch jest darmowy sam w sobie. Jeśli jednak potrzebujesz więcej opcji filtrowania i nie chcesz widzieć żadnych reklam, musisz subskrybować wersję Pro – kosztuje 2,49 euro. Moim zdaniem jednak, aby w opisany sposób znaleźć prawdziwe perełki na Netflix and Co., członkostwo Pro nie jest absolutnie konieczne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android