Prezentacja Samsunga Galaxy S24, Plus i Ultra: telefony komórkowe AI w praktycznym filmie

Prezentacja Samsunga Galaxy S24, Plus i Ultra: telefony komórkowe AI w praktycznym filmie

Samsung przedstawił dziś trzy nowe smartfony z najwyższej półki: Galaxy S24, S24 Plus i S24 Ultra. Nowe modele zostały ulepszone technicznie w wielu obszarach. W tym roku nacisk położony jest wyraźnie na sztuczną inteligencję (AI) i wynikające z niej nowe funkcje. Udało nam się już uzyskać pierwsze wrażenie na praktycznych filmach.

Samsungi Galaxy S24, S24 Plus i S24 Ultra już tu są

Rewolucja?!  Przyjrzeliśmy się SAMSUNG GALAXY S24 i S24 Plus (S24+).

Długie oczekiwanie na nowe topowe smartfony dobiegło końca. Samsung oficjalnie zaprezentował smartfony Galaxy S24 i ujawnił wszystkie szczegóły. Już z góry było wiadomo, że nowa generacja smartfonów ulegnie zmianom, szczególnie w obszarze oprogramowania. Podobnie jak Google w przypadku smartfonów Pixel, Samsung w pełni polega teraz na „Galaxy AI”. To sprawi, że stanie się to rzeczywistością możliwe praktyczne funkcjeczego nie oferuje wiele innych smartfonów.

Samsunga Galaxy S24Samsunga Galaxy S24

Samsunga Galaxy S24

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 17 stycznia 2024 r. o godzinie 22:51

Samsunga Galaxy S24+Samsunga Galaxy S24+

Samsunga Galaxy S24+

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 17 stycznia 2024 r. o godzinie 22:51

Samsunga Galaxy S24 UltraSamsunga Galaxy S24 Ultra

Samsunga Galaxy S24 Ultra

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 18 stycznia 2024 r., godzina 1:52

Samsung w pełni angażuje się w sztuczną inteligencję

Samsung i Google ściśle współpracują nad funkcjami AI w Samsungu Galaxy S24. (Źródło obrazu: GIGA)

Najważniejszym wydarzeniem jest to Tłumaczenie rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym na inne języki. Jeśli rozmawiasz przez telefon ze swoim Galaxy S24, a druga osoba mówi w innym języku, smartfon Samsung przetłumaczy Ci to – w obie strony. Należy wcześniej pobrać odpowiednie pakiety językowe, a urządzenie zajmie się resztą. Wszystko czego potrzebujesz to Galaxy S24.

Model językowy postrzega to, co zostało powiedziane w formie audio lub tekstowej, i automatycznie tłumaczy to na inny język. W ten sposób ludzie powinni móc ze sobą rozmawiać, nawet jeśli nie mówią tym samym językiem. Działa podobnie Funkcja tłumaczaktóry nie wymaga połączenia z Internetem.

Podobnie jak telefony Pixel, Galaxy S24 również to potrafi Tłumaczenie tekstu w czasie rzeczywistym za pomocą klawiatury wykonać, a nawet dostosować tonację. Na przykład tekst można przetłumaczyć bardziej profesjonalnie lub luźniej. Dyktafon może wykorzystywać sztuczną inteligencję do nagrywania wszystkiego, rozpoznawania osób, podsumowywania tekstów i przesyłania ich do aplikacji notatki, gdzie możesz kontynuować z nimi pracę.

Nowoczesna seria S24 firmy Samsung charakteryzuje się między innymi praktycznymi funkcjami AI (źródło zdjęcia: Samsung)

Poza tym wola Wprowadzono krąg do wyszukiwania. Możesz zakreślić coś na ekranie i otrzymać dla niego wyniki wyszukiwania. Jeśli więc znalazłeś na zdjęciu piękną dekorację, której naprawdę pragniesz, zakreśl produkt, a telefon komórkowy Samsung go dla Ciebie znajdzie. Oczywiście doskonale współpracuje z rysikiem S Pen w Galaxy S24 Ultra. Google wprowadza tę funkcję także dla swoich smartfonów Pixel 8. Ogólnie rzecz biorąc, Samsung współpracuje z Google nad wszystkimi funkcjami AI i wykorzystuje do tego Gemini Nano.

AI odgrywa również dużą rolę w kamerach. (Źródło obrazu: GIGA)

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest także w oprogramowaniu aparatu. Nie tylko przy obliczaniu zdjęć, ale także podczas postprocessingu. Na przykład możesz automatycznie optymalizować swoje zdjęcie, później rozszerzać sekcje obrazu, wypełniać krzywe zdjęcia, przesuwać obiekty na zdjęciu i wiele więcej.

Podobnie wygląda to w przypadku filmów. Tam możesz np Utwórz film w zwolnionym tempie z ujęcia pełnego akcji, nawet jeśli nie zostało ono nagrane przy użyciu funkcji zwolnionego tempa. Samsung oznacza znaki wodne treści wygenerowanych przez sztuczną inteligencję.

Sprzęt został znacznie ulepszony

Wizualnie w nowych smartfonach Galaxy S24 niewiele się zmieniło, ale Samsung wprowadził sporo usprawnień pod względem sprzętowym. Przybyć zgodnie z oczekiwaniami Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus z Exynosem 2400 używany przez Samsunga. Na Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 3 firmy Qualcomm. Ogólnie wydajność powinna być podobnie wysoka, więc nie powinno być większych wad dla użytkowników Exynos.

Wyświetlacze serii Galaxy S24 są jaśniejsze niż kiedykolwiek. (Źródło obrazu: GIGA)

Wbudowane „Dynamiczne wyświetlacze AMOLED 2X” zostały znacznie ulepszone i teraz wszystkie działają w zakresie od 1 do 120 Hz i przy wysokiej Mają jasność do 2600 nitów. Zgodnie z oczekiwaniami, Galaxy S24 Ultra wykorzystuje płaski ekran, a ramkę wykonano z tytanu. Samsung instaluje także większe sensory aparatu, co w połączeniu ze zoptymalizowanym oprogramowaniem powinno zapewnić zauważalnie lepszą jakość obrazu.

Samsung ma Zainstalowano kilka nieco większych akumulatorów. Galaxy S24 ma teraz 4000 mAh, czyli o 100 mAh więcej niż Galaxy S23. W Galaxy S24 Plus Samsung zwiększył nawet 200 mAh w porównaniu do Galaxy S23 Plus i teraz instaluje akumulator o pojemności 4900 mAh. W przypadku Galaxy S24 Ultra z baterią 5000 mAh nadal bez zmian. Galaxy S24 również nadal ładuje się bardzo powoli, maksymalnie 25 watów. S24 Plus i S24 Ultra nadal mają maksymalnie 45 watów. Zasilacz musisz kupić sam.

Siedem lat aktualizacji oprogramowania

Podobnie jak Google ze smartfonami Pixel 8, Samsung oferuje teraz serię Galaxy S24 siedmioletnią gwarancję aktualizacji Na. Tak więc od bardzo dawna pojawiają się nowe wersje Androida i aktualizacje zabezpieczeń. Podstawą jest Android 14 z One UI 6.1.

Cena i dostępność

Do wyboru są różne kolory. (Źródło obrazu: GIGA)

Samsungi Galaxy S24, S24 Plus i S24 Ultra można już zamawiać w przedsprzedaży (sprawdź Samsung). Do 30 stycznia osoby, które złożą zamówienie w przedsprzedaży u Samsunga, skorzystają z promocji, w ramach której Powierzchnia magazynowa jest podwojona za darmo. Więcej pieniędzy zyskasz także, jeśli oddasz swój stary smartfon Samsungowi i kupisz Galaxy S24. Ceny są następujące:

Samsung Galaxy S24 od 899 euro, Samsung Galaxy S24 Plus od 1149 euro, Samsung Galaxy S24 Ultra od 1449 euro
Samsunga Galaxy S24Samsunga Galaxy S24

Samsunga Galaxy S24

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 17 stycznia 2024 r. o godzinie 22:51

Samsunga Galaxy S24+Samsunga Galaxy S24+

Samsunga Galaxy S24+

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 17 stycznia 2024 r. o godzinie 22:51

Samsunga Galaxy S24 UltraSamsunga Galaxy S24 Ultra

Samsunga Galaxy S24 Ultra

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 18 stycznia 2024 r., godzina 1:52

Galaxy S24 i S24 Plus są dostępne w kolorach Onyx Black, Marble Grey, Cobalt Violet i Amber Yellow. Dostępne wyłącznie w sklepie Samsung są także modele Jade Green, Sandstone Orange i Sapphire Blue.

Galaxy S24 Ultra jest oferowany w kolorach tytanowej czerni, tytanowej szarości, tytanowofioletowym i tytanowej żółci. Również w tym przypadku dostępne są wyłącznie w sklepie Samsung trzy dodatkowe kolory: Jade Green, Sandstone Orange i Sapphire Blue.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android