Praktyczna praca z klawiaturą Clicks Creator: czy Blackberry to jagoda?

Praktyczna praca z klawiaturą Clicks Creator: czy Blackberry to jagoda?

Czy pokazujemy swój wiek, jeśli pamiętamy stare, dobre czasy, kiedy telefony miały fizyczne klawiatury? Może, może nie. Było coś wyjątkowego w poruszaniu się po rzędach klawiszy i pisaniu w ciemności, nawet nie patrząc na telefon. Cóż, to, co stare, nagle znów stało się nowe. Kilku stałych bywalców dziennikarstwa technologicznego połączyło siły i wymyśliło nowe akcesorium do iPhone'a, które przywraca podstawową funkcję Blackberry i nazwało je Klawiatura Clicks Creator.

Co to jest klawiatura Clicks Creator?

Ryan Haines / Android AuthorityTeraz dla tych, którzy nie pamiętają czasów świetności Blackberry czy Palm Pixi, klawiatura Clicks Creator może wymagać bliższego wprowadzenia. Zasadniczo firma Clicks opracowała fizyczną klawiaturę dla Twojego iPhone'a, którą można podłączyć przez port ładowania — nie jest wymagane połączenie Bluetooth. Łączy rzędy podświetlanych klawiszy o wygodnych rozmiarach z wąską silikonową obudową, która nadaje najnowszym produktom firmy Apple (iPhone 14 Pro i Pro Max oraz iPhone 15 Pro i Pro Max) odrobinę stylu retro. Jak nam wyjaśniono, główna zaleta Klawiatury Twórcy — poza satysfakcjonującym doświadczeniem podczas pisania — polega na przywróceniu Ci powierzchni ekranu, która w przeciwnym razie byłaby utracona na rzecz cyfrowej klawiatury iPhone'a. Przesuwając klawisze poza wyświetlacz, możesz zobaczyć więcej wiadomości w historii czatów lub odpowiedzieć komentatorom w transmisji na żywo bez umieszczania tych komentarzy na treści.
klika tylny panel klawiaturykliknięcia wysokość przycisku klawiatury
Oprócz swojej podstawowej funkcjonalności jako alternatywy do pisania, Klawiatura Creator obsługuje także pełną listę skrótów klawiaturowych wbudowanych w iPadOS. Zespół powiedział nam, że najłatwiej jest pomyśleć o klawiaturze Creator Keyboard jako o klawiaturze iPada, która była zbyt długo wystawiana na słońce i która posiada tę samą funkcjonalność. Z jednej strony oznacza to, że zespół nie musiał spędzać dodatkowego czasu na kodowaniu poszczególnych skrótów, z drugiej strony oznacza to, że sam wciąż odkrywa nowe skróty. Klawiatura Clicks Creator obsługuje pełną listę skrótów klawiaturowych wbudowanych w iPadOS. Obecnie klawiatura Clicks Creator jest dostępna tylko w dwóch kolorach: Bumblebee, żółto-czarnym, oraz London Sky, szaro-czarnym, pasującym do wesołego nieba nad miastem. Zespół Clicks planuje w przyszłości poszerzyć swoją ofertę o nowe kolory i kompatybilność, choć nie podano nam informacji, czy będzie ona rozszerzana o obsługę telefonów z systemem Android.

Kreator kliknięć Wrażenia z klawiatury: czy po prostu klika?

kliknie klawisze klawiatury London SkyRyan Haines / Android AuthorityBędę całkiem szczery – nigdy nie miałem BlackBerry ani Palm Pixi. Tak naprawdę nie korzystałem z telefonu z fizyczną klawiaturą jeszcze zanim wziąłem do ręki swój pierwszy smartfon. Dlatego też podchodziłem do pracy z klawiaturą Clicks Creator z większą ciekawością niż nostalgią. Po wysłuchaniu odprawy Michaela Fishera (lepiej znanego jako Mr. Mobile) z chęcią sięgnąłem po próbną klawiaturę Creator Keyboard z iPhonem 15 Pro już wstawiony i mam w głowie mnóstwo pytań. Nie byłem pewien, czy pisanie będzie sprawiało mi przyjemność i czy klawiatura Creator Keyboard zmieści się w mojej kieszeni. No cóż, co do pierwszego punktu nadal nie ma rozstrzygnięcia — okazuje się, że nie jest łatwo przyzwyczaić się do pisania na iPhonie z obniżonym środkiem ciężkości i nieco zmienionym położeniem przycisków już po kilku minutach. Samo wciśnięcie przycisku było przyjemne, a podświetlenie było spójne na całej klawiaturze (funkcja, którą można włączać i wyłączać jednym naciśnięciem przycisku). To powiedziawszy, dostosowanie się z płaskich, cyfrowych przycisków do podwyższonych, fizycznych przycisków już po kilku minutach jest trudne. Zauważyłem, że zaśmiecam wiadomości błędami tylko dlatego, że przyciski nie znajdowały się tam, gdzie moje kciuki automatycznie tego oczekiwały. Nie używam też wielu skrótów klawiaturowych, więc prawdopodobnie musiałbym zmienić sposób korzystania z iPhone'a, zanim zagłębię się w klawiaturę Twórcy. Jest coś satysfakcjonującego w dotyku, który pojawia się po każdym naciśnięciu klawiatury Creator. Jeśli chodzi o drugą kwestię – rozmiar – klawiatura Clicks Creator z zaskakującą łatwością wsunęła się do kieszeni moich spodni. Co prawda korzystałem z mniejszej wersji iPhone'a 15 Pro, ale nie czułem, żeby przyciskał mnie do nogi, gdy wstawałem lub siadałem. Większą zmianą podczas korzystania z Creator Keyboard jest przyzwyczajenie się do wyżej położonego środka ciężkości. Nie jest tak ciężka jak niektóre telefony, takie jak Google Pixel 6 Pro, ale plastikowa klawiatura nie zapewnia zbyt dużej przeciwwagi dla samego telefonu. Klawiatura Clicks Creator wydaje się całkiem dobrze wyposażona jak etui na iPhone'a, chociaż nie jest zbudowana dla tej samej publiczności co Otterbox. Zapewnia ochronę przed światłem dzięki silikonowej ramce i podwyższonej krawędzi wokół wybrzuszenia aparatu. Nie miałem żadnych problemów z włączaniem i wyłączaniem klawiatury Creator Keyboard na iPhone’ach, które miał pod ręką zespół Clicks, ale ciekawi mnie, jak dobrze złącza Lightning lub USB-C będą działać z upływem czasu. Będziesz mógł wybrać w nadchodzących tygodniach możesz kupić własną klawiaturę Clicks Creator za 139 USD, ale pamiętaj, że pierwsza premiera obejmuje tylko najnowsze modele iPhone'a Pro firmy Apple. Wkrótce pojawią się inne modele i kolory, ale na ich dotarcie trzeba będzie trochę poczekać. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android