Powinieneś zrobić wiosenne porządki w swoim inteligentnym domu

Powinieneś zrobić wiosenne porządki w swoim inteligentnym domu

Chociaż inteligentny dom może być wygodny, jego skonfigurowanie wymaga trochę pracy. Ku zaskoczeniu niektórych, inteligentny dom wymaga również konserwacji, aby działał płynnie — zwłaszcza jeśli chcesz pozostać w czołówce, tak jak my, dziennikarze techniczni. Naprawdę warto od czasu do czasu zrobić „wiosenne porządki” w domowej technologii, czy to raz w roku, czy też za każdym razem, gdy następuje poważna zmiana. W tym celu przedstawiamy listę kontrolną rzeczy, które należy zrobić, aby utrzymać inteligentny dom w doskonałym stanie.

1. Usuń nieużywane procedury i sceny automatyzacji

Odświeżenie aplikacji Google Home 2022 1Platformy takie jak Amazon Alexa i Google Home sprawiają, że budowanie automatyzacji jest stosunkowo łatwe. Można jednak stać się nadgorliwym, a nawet wyluzowani inteligentni właściciele domów mogą stopniowo gromadzić procedury i sceny, z których rzadko (jeśli w ogóle) korzystają. Na przykład nie potrzebujesz, aby Twój dom eksplodował czerwonymi, białymi i niebieskimi efektami świetlnymi za każdym razem, gdy nadchodzi 4 lipca. Czyszczenie niepotrzebnych automatyzacji odciąża aplikacje i zmniejsza ryzyko nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak uruchamianie wentylatorów w wyniku ruchu czujnik do innego pomieszczenia. Zapobiega to również wzajemnemu zakłócaniu się rutyn — rutyna oświetleniowa oparta na czujnikach może kolidować z rutyną opartą na przesunięciach wschodu i zachodu słońca, co prowadzi do tego, że światła pozostają włączone, kiedy powinny. Niektóre marki urządzeń (takie jak Nanoleaf i Philips Hue) mają możliwość eksportowania swoich natywnych scen do platform inteligentnego domu innych firm, takich jak Alexa i Assistant. W takim przypadku możesz chcieć przejść do aplikacji tych marek, aby usunąć nieużywane sceny i/lub wyłączyć synchronizację scen.

2. Usuń nieużywane akcesoria

Inteligentne światło lifx z aplikacją i Google Home Natural LightRyan Haines / Android Authority Pozostawienie akcesoriów inteligentnego domu połączonych z aplikacjami/platformami może być kuszące, gdy nic nie robią lub nawet gdy są całkowicie offline. W końcu oszczędza to kłopotów z przywracaniem ustawień, jeśli i kiedy zaczniesz ich ponownie używać. Brzydka prawda jest taka, że ​​jeśli nie używasz akcesorium przez kilka miesięcy, prawdopodobnie nie będziesz go z powrotem do działania (z wyłączeniem lampek świątecznych, tutaj). Lepiej przyznać się do tego i usunąć akcesorium z odpowiednich aplikacji, ponieważ odciąża to panele sterowania i zapobiega powtarzającym się komunikatom o błędach, jeśli akcesorium jest offline. W rzeczywistości jeszcze ważniejsze jest odłączanie nieużywanych akcesoriów, jeśli nadal są online. Zużywają niepotrzebnie energię i przepustowość, co może potencjalnie przeciążyć router i spowodować awarię innych urządzeń. Jest to mało prawdopodobne, jeśli dokonałeś aktualizacji do Wi-Fi 6 lub 6E, ale zagrożenie istnieje.

3. Utwórz schowek na wszystkie swoje kody parowania

Google Keep został skopiowany na Dysk GoogleJoe Hindy / Android Authority Podczas gdy niektóre akcesoria można parować bezprzewodowo, wiele z nich polega na kodach QR lub alfanumerycznych, aby połączyć się z aplikacjami i platformami. Jeśli zgubisz jeden z tych kodów lub stanie się on nieczytelny, możesz zostać SOL, jeśli będziesz musiał zresetować pasujący sprzęt. Dobrym zabezpieczeniem przed awarią jest baza danych ze skanami wszystkich kodów twojego domu. Możesz użyć czegoś takiego jak Excel lub Arkusze Google, ale często prostszym rozwiązaniem jest tworzenie notatek w aplikacjach takich jak Google Keep. Ułatwia to wstawianie obrazów i tekstu, a jeśli szukasz nazwy akcesorium, informacje powinny pojawić się od razu. Oczywiście zeskanowanie kodu QR przez zrobienie zdjęcia jednego urządzenia innym urządzeniem może być trudne, ale jest wykonalne. Rozważ użycie menedżera haseł do stworzenia podobnej bazy danych haseł do kont inteligentnego domu. Znienawidzisz siebie, jeśli ty lub twój partner nie pamiętacie, jak dostać się do aplikacji kontrolujących podstawowe elementy, takie jak światła i odkurzacze automatyczne.

4. Uruchom ponownie lub zresetuj wadliwe urządzenia

Amazon echo 2019 górny kątWiele inteligentnych produktów domowych może działać bez żadnych problemów przez całe życie. Jeśli sprawiają ci sporadyczne problemy — na przykład nie reagują na polecenia głosowe lub nie potwierdzają nowych ustawień — warto spróbować zrestartować komputer lub przywrócić ustawienia fabryczne, jeśli to nie zadziała. Resetowanie powinno zawsze być ostatecznością, z oczywistego powodu, że będziesz musiał ponownie skonfigurować urządzenie tak, jakby było nowe. Może być również konieczne zrekonstruowanie wszelkich automatyzacji, których częścią było urządzenie. Ponowne uruchomienie często można wykonać po prostu przez odłączenie urządzenia, a następnie ponowne podłączenie go. Resetowanie jest najlepiej obsługiwane przez natywną aplikację urządzenia, chociaż zazwyczaj istnieje metoda fizycznego resetowania jako kopia zapasowa . Dokładnie sprawdź instrukcje, aby dowiedzieć się, co robić.

5. Sprawdź nowe funkcje w aplikacjach inteligentnego domu

Apple ogłasza wsparcie Matter dla HomeKit na WWDC 2022Jako zwykły użytkownik inteligentnego domu łatwo przegapić nowe funkcje oparte na aplikacjach, chyba że programista zrobi wszystko, aby je podkreślić. Czy wiesz na przykład, że aplikacja Alexa na Androida obsługuje teraz parowanie akcesoriów Matter? Możesz nawet nie wiedzieć, dlaczego Matter jest ważny, jeśli wszystko, przez co przechodzisz, to informacje o wydaniu i opakowanie akcesoriów. A czy widziałeś odnowioną aplikację Google Home z bardziej niezawodnymi automatyzacjami? Tego rodzaju zwrot sprawia, że ​​warto grzebać w aplikacjach w poszukiwaniu przeoczonych funkcji. Zamiast jednak ślepo eksplorować, sugerujemy przeszukanie oficjalnych stron internetowych lub zastanowienie się nad rodzajami rzeczy, które chciałbyś zrobić, a następnie przeszukanie odpowiednich menu w aplikacji. Tutaj w Android Authority mamy również przewodniki po wszystkich głównych platformach inteligentnego domu, w tym nie tylko Alexa i Google Home, ale także Samsung SmartThings i Apple HomeKit.

6. Upewnij się, że Wi-Fi działa płynnie

Router Wi Fi Eero Pro 6E na biurkuJeśli borykasz się z okazjonalnym wypadaniem akcesoriów, wiosenne porządki to dobry czas na rozwiązanie tego problemu. Upewnij się, że routery Wi-Fi i wszelkie przedłużacze znajdują się na otwartej przestrzeni i nie są zasłonięte przez duże obiekty, ponieważ bariery zakłócać sygnał Wi-Fi. Oznacza to, że nie należy wpychać routera do szuflady, szafy ani za telewizorem. Podnieś też router z podłogi. Podobne zasady dotyczą akcesoriów. Możesz na przykład chcieć umieścić kilka inteligentnych głośników poza zasięgiem wzroku, ale może to być powód, dla którego czasami przestają reagować. Jeśli przerwy są częste, może to oznaczać, że musisz zaktualizować konfigurację Wi-Fi. Większość inteligentnych domów powinna korzystać z Wi-Fi 6 lub 6E, ponieważ Wi-Fi 5 (inaczej 802.11ac) ma trudności z nadążaniem za dziesiątkami urządzeń. A jeśli niektóre pokoje wydają się mocno dotknięte, być może będziesz musiał zainwestować w przedłużacze lub system routera siatkowego, przy czym ten drugi jest preferowany, ponieważ akcesoria inteligentnego domu powinny idealnie mieć ten sam identyfikator SSID (identyfikator sieci Wi-Fi).

7. Twórz nowe automatyzacje dla rzeczywistych problemów

Nanoleaf Skylight 8x Wejście RGBSkrajnym przeciwieństwem naszego pierwszego punktu jest to, że po wyeliminowaniu codziennych automatyzacji można zapomnieć o niszowych przypadkach, w których automatyzacja jest nadal przydatna. Sztuczka polega na rozpoznaniu, co pomogłoby więcej niż jeden raz na niebieskim księżycu. Przykładem od mojej koleżanki z pracy jest rutyna „czasu sprzątania”, którą stosuje, gdy przychodzi czas na wyszorowanie mieszkania. To włącza kilka świateł, włącza muzykę i uruchamia jej robota odkurzającego. W moim własnym domu mam polecenie głosowe „światła do gier”, które ustawia oświetlenie biura tak, jak lubię, gdy gram w coś takiego jak PUBG lub Cyberpunk 2077.

8. Zawęź swoje marki i platformy

Kuchnia oświetlona inteligentnymi żarówkami i listwami świetlnymi LifxObowiązuje tutaj kluczowa zasada: im więcej marek i platform używasz, tym bardziej skomplikowany staje się inteligentny dom. Być może najlepszym sposobem zilustrowania tego są inteligentne żarówki. Załóżmy, że kupujesz paczkę żarówek Philips Hue, ale potem zauważasz kilka przecenionych żarówek Wyze i dodajesz je do miksu. Będziesz musiał skonfigurować każdą markę za pomocą oddzielnych aplikacji i chociaż obie marki oferują takie rzeczy, jak planowanie i procedury snu, będziesz musiał skonfigurować te funkcje również w osobnych aplikacjach, chyba że możesz stworzyć ujednoliconą procedurę w Alexa lub Google Home. Wyze nie obsługuje również HomeKit, co może odciąć niektóre urządzenia Apple od pętli. Matter powinien ostatecznie rozwiązać tego rodzaju konflikty, ale dopóki nie zostanie szerzej przyjęty, najlepiej wybrać jedną nadrzędną platformę i kupować od jak najmniejszej liczby możliwe kompatybilne marki. Jeśli możesz, użyj jednej marki dla wszystkich swoich świateł, innej dla wszystkich kamer bezpieczeństwa i tak dalej. W miarę wycofywania starych akcesoriów możesz poprawić spójność za pomocą zamienników. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android