Pomiń Google Family Link – jest to możliwe i rodzice powinni na to zwrócić uwagę

Pomiń Google Family Link – jest to możliwe i rodzice powinni na to zwrócić uwagę

Dzięki aplikacji „Family Link” wielu rodziców chce po prostu chronić swoje dzieci przed niechcianymi treściami, na które dzieci w ich wieku nie są jeszcze gotowe. Jednak aplikację chroniącą dzieci można również ominąć. Wyjaśniamy tutaj, na co rodzice powinni zwrócić uwagę.

Aplikacja „Google Family Link” przeznaczona jest dla matek i ojców, którzy chcą chronić swoje dzieci przed niechcianymi treściami w Internecie. Smartfon dziecka można w pewnym stopniu monitorować. Na przykład rodzice mogą blokować określone aplikacje, określać ich lokalizację i ustalać konkretny czas ich użycia. Zatem aplikacja z pewnością może być przydatna. Można go jednak również postrzegać jako zbyt silne narzędzie nadzoru.

Ponadto Google tworzy odpowiednie profile danychjeśli korzystasz z aplikacji, co firma może następnie ocenić. Oznacza to, że sam Google również ma dobry obraz tego, jak młodzi ludzie korzystają z technologii. Jednak Google otrzymuje wystarczającą ilość pieniędzy z dowolnego rodzaju konta Google oprócz aplikacji dane ilościoweaby uchwycić całe procesy życiowe. Jeśli chcesz być konsekwentny, korzystaj z Androida bez Google.

Poniższe triki mają na celu wyjaśnienie rodzicom, w jaki sposób dzieci mogą potencjalnie zastąpić i obejść funkcje „Google Family Link”. Metody zależą od producenta smartfona dla dzieci. Ponieważ jednak Google regularnie usuwa luki w zabezpieczeniach, niektóre z wymienionych sztuczek mogą już nie działać.

Do smartfonów Samsunga

Kontynuuj korzystanie z aplikacji pomimo zablokowania

Pierwotnie funkcja ta miała umożliwiać obsługę telefonu komórkowego Samsung jedną ręką. Można go jednak wykorzystać do innych celów.

Otwiera „Ustawienia„ > „Dostępność„ > „Interakcja i umiejętności„. Ustawia przełącznik w pozycji „Menu kreatora” NA “A„.

Spowoduje to wyświetlenie małej ikony, gdy ekran będzie zablokowany, dzięki czemu dzieci będą mogły nadal korzystać z ostatnio otwartych aplikacji, nawet jeśli zostały zablokowane lub ograniczone przez zasady Google Family Link.

Na smartfonach Samsung możesz tworzyć tak zwane „bezpieczne foldery”. Foldery te są chronione hasłem, aby osoby obce nie miały do ​​nich dostępu. Jednak „Family Link” również nie może uzyskać dostępu do tych folderów. Dzieci mogą używać tego do przechowywania aplikacji i własnych treści.

Otwiera „Ustawienia„ > „Bezpieczeństwo i prywatność” Lub “Dane biometryczne i bezpieczeństwo„. Wybiera „Bezpieczny folder” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ustawić hasło lub wzór jako zabezpieczenie. Dzieci mogą następnie otwierać folder według własnego uznania i korzystać z niego Symbol plusa Dodaj aplikacje. Dostęp do plików można uzyskać poprzez trzy punkty dodać. Ta metoda działa tylko wtedy, gdy aplikacje i treści z folderu zostały otwarte i użyte przed aktywacją blokady telefonu poprzez „Family Link”.

Na smartfonach Huawei istnieje następująca metoda obejścia limitu czasowego „Google Family Link”.

Uruchamia ponownie smartfon na krótko przed upływem limitu czasu. Następnie otwórz go Ustawienia i klika „Paczka baterii„. Włączony “Ultraoszczędność energii„. W rezultacie „Family Link” nie działa już poprawnie, a dzieci mogą korzystać z telefonu komórkowego dłużej, niż chcieli tego rodzice.

Dla wszystkich modeli: Zmień czas

Ta sztuczka jest bardzo stara i była używana we wszystkich rodzajach oprogramowania w celu obejścia limitu czasu. To zależy od modelu smartfona, czy sztuczka zadziała, czy nie. Włożyłeś Ustawienia Po prostu czas (i/lub datę), aby „Family Link” nigdy nie osiągnął ustawionego limitu czasu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android