Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Odcinek 3 zapewnia długo oczekiwane spotkanie

Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Odcinek 3 zapewnia długo oczekiwane spotkanie

To drugi tydzień Obi-Wana Kenobiego w Disney Plus, a serial Star Wars ustawia się w środowym przedziale czasowym. Oznacza to, że wróciliśmy z kolejnym podsumowaniem Obi-Wana Kenobiego. W limitowanej serii występuje Ewan McGregor, wcielający się w swoją kultową rolę z prequeli. Minęło 10 lat od wydarzeń z Gwiezdnych wojen: Część III — Zemsty Sithów i upadku Republiki i Jedi. Starzejący się mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi przebywa na Tatooine, bacznie obserwując młodego Luke’a Skywalkera, podczas gdy liga imperialnych „Inkwizytorów” poluje na wszystkich pozostałych Jedi w galaktyce.
Zobacz też: Weź udział w quizie Gwiezdne Wojny i sprawdź swoje umiejętności Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się w tym tygodniu w Obi-Wan Kenobi, co naszym zdaniem to wszystko oznacza i dokąd to zmierza. Jeśli chcesz nadrobić zaległości przed przeczytaniem naszego podsumowania Obi-Wana Kenobiego, możesz obejrzeć pierwsze trzy odcinki, klikając poniższy link. Jak zwykle, poniższe podsumowanie będzie zawierało kilka spoilery z dotychczasowej serii.
Główny ekran Disney Plus 3Roczna subskrypcja Disney Plus12 miesięcy w cenie 10 Usługa przesyłania strumieniowego jest domem wszystkich filmów Pixara, Marvela i Gwiezdnych Wojen. Zawiera również kilka ekscytujących oryginałów, takich jak The Mandalorian, The World według Jeffa Goldbluma i nie tylko.

Gdzie przerwaliśmy dwuczęściową premierę

Ewan McGregor jako Obi Wan KenobiJedną z największych niespodzianek premiery było włączenie młodej księżniczki Lei i jej przybranego ojca Baila Organy. Vivien Lyra Blair, która gra Leię, i Jimmy Smits, który powraca jako Bail Organa, byli całkowicie nieobecni w żadnych materiałach marketingowych przed występem. Ponieważ Kenobi przebywał na samo-wygnaniu na Tatooine, można było założyć, że serial skupi się bardziej na Luke’u niż na jego siostrze bliźniaczce. Nie wspominając o tym, że trzymałby się blisko pustynnej planety. Niektóre znajome postacie pojawiły się niespodziewanie w zeszłotygodniowych odcinkach. Zamiast tego seria wciągnęła Obi-Wana Kenobiego z powrotem do owczarni, z Inkwizytorem — tajemniczą Revą, zawziętą w schwytaniu Obi-Wana — porywającym młodą Leię, by wywabić Jedi z ukrycia, by pomóc swojemu staremu przyjacielowi . Plan zadziałał, a ona prawie go złapała, ujawniając, że jego starym uczniem był teraz Lord Sithów Darth Vader. Podczas gdy Reva i Inkwizytorzy zdołali dogonić Obi-Wana, był poza planetą podczas swojej misji ratunkowej. Tak więc, gdy wiadomość wróci do Vadera lub Imperatora, nie będzie ona zaprzeczać żadnej istniejącej historii. Drugi odcinek zakończył się tym, że Obi-Wan uchronił Leię przed niebezpieczeństwem, z cięciem na leczenie Vadera w zbiorniku z bactą.

Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Co wydarzyło się w odcinku 3?

Obi Wan Kenobi odcinek 3Prawie każda klatka przedstawiona w zwiastunie Obi-Wana Kenobiego pojawiła się w pierwszych dwóch odcinkach. Oznacza to, że trzeci odcinek miał premierę całkiem niezepsutą. Odcinek przedstawiał Obi-Wana i Leię lądujących na planecie górniczej, aby spotkać się z połączeniem, które sprowadzi ich do domu. Zostały one przerwane przez Inkwizytorów i starego ucznia Kenobiego, Dartha Vadera. Poniżej kilka kluczowych wniosków i spostrzeżeń z trzeciego odcinka Obi-Wana Kenobiego: Obi-Wan Kenobi nadal drażni się z powrotem Qui-Gon Jinn. Odcinek rozpoczyna się mediacją Obi-Wana i próbą komunikowania się ze swoim zmarłym mentorem. W Zemście Sithów Yoda powiedział Obi-Wanowi, że może porozmawiać z Qui-Gonem, ale wymaga to treningu. „W twojej samotności na Tatooine, trening mam dla ciebie. Stary przyjaciel nauczył się ścieżki do nieśmiertelności” – wyjaśnił stary Mistrz Jedi. Wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że Liam Neeson powróci jako Qui-Gon Jinn pod koniec serii. W innym miejscu Reva zgłasza się do Dartha Vadera, który obiecuje jej tytuł Wielkiego Inkwizytora, jeśli mu zaimponuje. Prowadzi to do napięć z innymi Inkwizytorami, w szczególności z Piątym Bratem, który twierdzi, że jest następny w kolejce. Warto zauważyć, że James Earl Jones powraca, by głosować Vadera. Jones, podobnie jak niektórzy inni starsi aktorzy, nie byli wcześniej wymieniani w materiałach marketingowych Disneya. Obi-Wan ma wizję Anakina, nie jako Vadera, ale takiego, jakim go pamięta, granego przez Haydena Christensena. Obi-Wanowi i Lei pomaga imperialny oficer o imieniu Tala. Pracuje z Hają Estree, fałszywym Jedi, który pomógł Obi-Wanowi i Lei w odcinku drugim. Obaj są częścią ruchu oporu, który zapewnia ludziom, w tym Jedi, bezpieczeństwo. W serii tuneli ucieczki, znanych jako Ścieżka, Obi-Wan widzi ślady pozostawione przez Quinlana Vosa, Jedi, który pozornie przeżył „Rozkaz 66” i może pojawić się później w Obi-Wanie Kenobie lub innym tytule z Gwiezdnych Wojen. Przed ucieczką w bezpieczne miejsce Obi-Wan spotyka Vadera. To ich pierwsze spotkanie od czasu Revenge of the Sith, kiedy Obi-Wan zostawił swojego ucznia całkowicie zbrukany i ledwo żywy. Jest to również jedyne znane spotkanie między nimi przed ich fatalnym pojedynkiem w oryginalnych Gwiezdnych Wojnach z 1977 roku. Po krótkiej walce na miecze świetlne Vader pogrąża Obi-Wana w płomieniach — ukłon w stronę własnego cierpienia w Zemście Sithów — ale stary Jedi zostaje uratowany przez Talę i droida. Odcinek kończy się, gdy Reva dogania Leię, gdy czeka na Obi-Wana, zbliżając ją o krok do tytułu Wielkiego Inkwizytora, jednocześnie przedłużając misję Obi-Wana poza Tatooine.


Oto nasze zestawienie tego, co wydarzyło się w tym tygodniu w trzecim odcinku Obi-Wana Kenobiego. Wrócimy w przyszłym tygodniu z podsumowaniem czwartego odcinka Obi-Wana Kenobiego, transmitowanym w środę, 8 czerwca. Co myślisz o trzecim odcinku Obi-Wana Kenobiego? Jakie są twoje ulubione nowe lub powracające postacie? Jakieś prognozy na to, co nadejdzie w dalszej części sezonu? Daj nam znać w komentarzach lub na Facebooku lub Świergot! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android