Po prostu gówno na Netflixie?  Dzięki tej poufnej wskazówce znajdziesz dobrą treść

Po prostu gówno na Netflixie? Dzięki tej poufnej wskazówce znajdziesz dobrą treść

Czy subskrybujesz Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ i Co. i znajdujesz tylko śmieci? Czy widziałeś wszystkie dobre treści? Jak więc znaleźć naprawdę dobre rzeczy? Dzięki mojej następującej poufnej wskazówce działa to wspaniale.

Przede wszystkim Netflix codziennie rzuca w streamujących nowe filmy i seriale, ale konkurencja ze strony Amazon Prime Video, Disney+ i Co. wcale nie ustępuje. Ponadto dostępne są bezpłatnie oferty bibliotek mediów publicznych ARD, ZDF i ich podprogramów. Kto jeszcze może to przejrzeć i jak uniknąć paskudnych „min przeciwpiechotnych”, treści, które możesz sobie bezpiecznie podarować?

Pozbądź się śmieci z Netflix i Co: po prostu poprawnie filtruj za pomocą JustWatch

Sami dostawcy nie są zbyt pomocni, ponieważ prawie nie można filtrować, a jeśli tak, to tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Na przykład Amazon czasami ukrywa tu i ówdzie oceny renomowanej IMDb (International Film Database) lub można je znaleźć tylko na drugi rzut oka. Inni gracze na boisku w ogóle nie oferują niczego takiego – to po prostu chaos. Jeśli więc nie chcesz się dowiedzieć w połowie filmu, że oglądasz gówno, powinieneś mieć możliwość wcześniejszego określenia jakości treści.

JustWatch (tutaj jako aplikacja na iPhone’a) oferuje wiele opcji filtrowania (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

Gdyby tylko istniała jakaś wyszukiwarka Netflixa i innych serwisów streamingowych, która uwzględniałaby również jakość. Na szczęście one naprawdę istnieją i używam ich od dłuższego czasu. Mowa o „JustWatch” – możesz go używać jako strony internetowej (link) lub bezpośrednio jako aplikacji na iPhone’a i Androida (zobacz w App Store, w Google Play Store) Jeśli jeszcze nie znasz usługi, zdecydowanie powinieneś ją wypróbować, prawdziwa wskazówka.

Ten mały filtr IMDb robi różnicę, na górze lub na flopie (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

JustWatch mapuje katalogi prawie wszystkich usług przesyłania strumieniowego i bibliotek multimediów. Pod „Nowości” znajdziesz nowe dodatki pod „Popularne” na końcu znajduje się cała oferta, którą możesz filtrować według swojego nastroju. Na przykład według rodzaju treści (film, serial), roku wydania, gatunku, oceny FSK i wielu innych. Interesuje nas tutaj filtrowanie według oceny IMDb, wtedy w ogóle wyświetlane są tylko filmy i seriale z pożądaną oceną. A potem, jak to pomaga nam znaleźć „perły”? Po prostu musisz być w stanie zrozumieć i zinterpretować wynik IMDb. Jest to dość pomocne, ponieważ duża liczba ocen daje zatem bardzo realistyczny obraz filmów i seriali.

Tegoroczne najważniejsze filmy Netflix od naszych kolegów z Kino.de:

Jak dokładnie interpretujesz ocenę IMDb?

Po latach „praktyki” i doświadczenia, obecnie wymyślam następującą klasyfikację oceny IMDb. Przypominamy, że maksymalnie można uzyskać 10 punktów lub gwiazdek. Ale oczywiście nikt nie otrzymuje pełnej liczby punktów, więc obowiązują następujące zasady:

Poniżej 5 punktów: Absolutna bzdura, nie patrz na to.5 do 6 punktów: Niższa kategoria, jeśli nie masz nic innego do roboty, możesz marnować czas.6,1 do 6,9 punktów: W porządku, możesz rzucić okiem. Ale niczego nie przegapisz, jeśli tego nie zrobisz.7 do 7,9 punktów: To dobry film lub dobry serial. Warto rzucić okiem.Od 8 punktów wzwyż: Absolutny obowiązek, musi i powinien być widziany.

Ostatecznie możesz łatwo ukryć wszystkie treści, które Ci nie odpowiadają lub nie spełniają Twoich własnych standardów jakości. Takie podejście sprawdza się u mnie doskonale i na pewno możesz z niego skorzystać w przyszłości. Mała wskazówka: Pracuję w dół od góry do dołu, więc najpierw ustaw filtr IMDb na przykład na 8.0, a następnie powoli go obniżaj, kiedy już zobaczę wszystkie dobre kawałki.

Jak myślisz, w jaki sposób znaleźliśmy następujące wskazówki Netflix:

Warty wspomnienia: JustWatch jest darmowy sam w sobie. Jeśli jednak potrzebujesz więcej opcji filtrowania i nie chcesz widzieć żadnych reklam, musisz wykupić subskrypcję wersji Pro – kosztuje 2,49 euro. Moim zdaniem jednak, aby znaleźć prawdziwe perełki na Netflix and Co. w opisany sposób, członkostwo Pro nie jest absolutnie konieczne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android