Pixel Tablet: Google popełnił trzy fatalne błędy

Pixel Tablet: Google popełnił trzy fatalne błędy

Google popełnia trzy duże błędy z tabletem Pixel. (Źródło obrazu: Google)


Po wielu miesiącach oczekiwania Google oficjalnie zaprezentował swój Pixel Tablet ze stacją dokującą z głośnikiem. Moje oczekiwania były wysokie. Jednak po bliższym przyjrzeniu się tablet z Androidem nie wygląda już tak elegancko. I jest to również niepotrzebnie drogie.

Google

Komentarz Piotra Hryciuka

Google Pixel Tablet nie tak dobry, jak oczekiwano

Naprawdę nie mogłem się doczekać tabletu Google Pixel. Wreszcie tablet z Androidem, który obsługuje wszystkie funkcje mojego telefonu Pixel, a także ma niesamowitą stację dokującą z głośnikiem, która zastąpi mój Nest Hub. Po obejrzeniu kilku filmów o tablecie Pixel nie jestem już tak entuzjastycznie nastawiony. Wynika to z trzech punktów:

Wyświetlacz: Google instaluje 10,95-calowy wyświetlacz LCD w tablecie Pixel, który działa tylko przy 60 Hz. Firma powtarza więc błąd popełniony przy Pixelu 6a. Pomimo szybkiego procesora i zoptymalizowanego interfejsu, wyświetlacz nie powinien być tak płynny, jak mógłby być. Zamiast uczyć się od Pixela 6a (test) i instalować wyświetlacz 90 Hz, taki jak Pixel 7a, nic się nie wydarzyło. Ekran jest w zasadzie najważniejszą cechą tabletu. Jestem mocno zawiedziony, bo wyświetlacze 120 Hz są też dostępne w tanich tabletach pokroju Xiaomi Pad 5 (test).
Stacja dokująca z głośnikiem: Uważam, że pomysł stacji dokującej z głośnikami jest genialny. Pixel Tablet zawsze ma swoje miejsce, a po zadokowaniu służy jako głośnik Nest z wyświetlaczem. Ale co Google myślał, że stacja dokująca z głośnikiem byłaby absolutnie bezużyteczna bez tabletu. Nie ma wbudowanego mikrofonu, więc Asystent Google może używać poleceń głosowych, a stacja dokująca nie może być używana jako głośnik Bluetooth. Moim zdaniem to kompletnie bez sensu. Zamiast wymieniać Nest Hub lub inteligentny głośnik, będę musiał je zatrzymać, jeśli nie chcę cały czas nosić ze sobą tabletu Pixel. Bardzo ciekawy.
Cena: A co właściwie stało się z ceną Pixel Tablet w Niemczech? W USA tablet kosztuje 499 dolarów. W Niemczech jest to 679 euro (patrz Amazon). Stacja dokująca z głośnikiem jest dołączona w obu krajach. Dodatkowy koszt jest bardzo dziwny. Nie będę nawet wchodził tutaj w kwestie podatkowe. Podatki są dodawane w USA. Ale w porównaniu z Pixelem 7a. To również kosztuje 499 USD w USA. W Niemczech Pixel 7a kosztuje 509 euro. Dlaczego Pixel Tablet kosztuje 170 euro więcej, mimo że cena wywoławcza jest taka sama? Nie ma też promocji na zamówienia w przedsprzedaży. Pixel 7a jest dostarczany ze słuchawkami, a Pixel Fold jest nawet wyposażony w Pixel Watch. Wygląda na to, że Google w ogóle nie chce sprzedawać Pixel Tablet. To nie ma absolutnie sensu.

Tablet Google Pixel ze stacją ładującą i głośnikiem — 128 GB — porcelana

Tablet Google Pixel ze stacją ładującą i głośnikiem — 128 GB — porcelana

Produkt nie jest już dostępny. Ostatnio sprawdzane: 14.05.2023 14:30

Tablet Pixel można zobaczyć na filmie:

Wprowadzenie tabletu Google Pixel

Właściwie chciałem kupić Pixel Tablet

Po tym, jak kilka miesięcy temu Google po raz pierwszy pokazał tablet Pixel, byłem przekonany, że kupię ten tablet z Androidem i wreszcie wymienię swojego prawie pięcioletniego tableta Samsunga. Jednak wysoka cena w tej chwili mnie odstrasza. Za to też mógłbym dostać dobrego iPada. A jeśli chcę stację dokującą z głośnikiem, mogę wybrać rozwiązanie od Lenovo za 170 euro (sprawdź na Amazon). W teście dokładnie przyjrzę się Pixelowi Tabletowi. Może będę mile zaskoczony.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android