Oto, co tracisz, nie kupując iPhone’a 15 Pro

Oto, co tracisz, nie kupując iPhone’a 15 Pro

Robert Triggs / Android Authority Różnica cenowa pomiędzy podstawowym iPhonem 15 a modelem Pro firmy Apple wynosi 200 dolarów, co sprawia, że ​​wybór pomiędzy nimi jest trudny. Jednak w związku z tym, że najnowsza i najlepsza technologia Apple jest coraz częściej zarezerwowana dla modeli Pro i Pro Max, przepaść pomiędzy podstawowym a elitarnym iPhonem staje się coraz większa. Czy warto więc przeskoczyć na droższy wspornik iPhone’a? Oto kluczowe funkcje, które przegapisz, nie kupując iPhone’a 15 Pro.

Nowy projekt

Przełącznik wyciszenia iPhone'a 3Robert Triggs / Android Authority Po przekroczeniu bariery Pro dostępne są różne wersje kolorystyczne. Modele Pro firmy Apple są zbudowane z najwyższej jakości materiałów. Nowy przycisk akcji. Po pierwsze, iPhone 15 i iPhone 15 Pro wyglądają inaczej. Ten pierwszy jest dostępny w kolorowych wersjach kolorystycznych; różowy, zielony, niebieski i żółty, ze standardową opcją czarną, jeśli zależy Ci na stonowanym wyglądzie. Tymczasem Pro jest dostępny w kolorze czarnego tytanu, białego tytanu, niebieskiego tytanu i naturalnego tytanu. Jak sama nazwa wskazuje, iPhone 15 Pro ma solidną obudowę zewnętrzną wykonaną ze stopu tytanu, a nie z aluminium. Najnowsze iPhone’y 15s firmy Apple różnią się nie tylko kosmetycznie. Model Pro może pochwalić się nowym przełącznikiem Action firmy Apple. W zwykłym modelu zastosowano długo działający przełącznik wyciszenia Apple z boku telefonu. Być może nie jest to wielka sprawa; szybkie wyciszenie telefonu jest przecież nadal wygodne i nie da się szybko sprawdzić, czy model Pro jest wyciszony, wystarczy spojrzeć na przełącznik. Jednak nowy przycisk otwiera drzwi do znacznie bardziej konfigurowalnych wrażeń na iPhone’ach 15 Pro i Pro Max. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkie uruchomienie ulubionej aplikacji, czy o bardziej zaawansowane skróty.

Najnowocześniejsza wydajność

Mocniejszy procesor A17 Pro (3 nm). Sprzętowy ray tracing dla gier z najwyższej półki. Szybsze prędkości USB 3.2 w porównaniu z USB-C. Jeśli potrzebujesz szybkości, iPhone 15 Pro oferuje krok naprzód. Podobnie jak miało to miejsce przez ostatnie kilka lat, Apple rezerwuje swój najnowszy krzem dla swoich droższych telefonów, a nowy chip A17 Pro można dostać w swoje ręce wyłącznie iPhonem 15 Pro lub Pro Max. Procesor twierdzi, że 10% wzrost wydajności procesora i 20% wzrost wydajności procesora graficznego w porównaniu z modelem A16, a także poprawę efektywności energetycznej w porównaniu z pierwszym procesorem mobilnym zbudowanym w 3 nm węźle TSMC. Co więcej, A17 Pro to pierwszy chip Apple obsługujący sprzętową obsługę ray tracingu, co powinni wziąć pod uwagę zaawansowani gracze mobilni. A17 Pro z funkcją ray tracingu jest zarezerwowany dla iPhone’a 15 Pro i Pro Max. Nowy procesor jest także wyposażony w szybszy kontroler USB, co oznacza znacznie szybszy transfer danych przez nowy port USB-C telefonu. iPhone 15 Pro obsługuje prędkość transmisji danych do 10 Gb/s (z odpowiednim kablem), podczas gdy zwykły model utknął na powolnym poziomie 480 Mb/s. Przenoszenie filmów 4K HDR na zwykłego iPhone’a 15 i z powrotem w tym tempie zajmie wieki.

Ładniejszy wyświetlacz

Apple iPhone 14 Pro Max zawsze na wyświetlaczu AODRobert Triggs / Android Authority Płynniejszy wyświetlacz ProMotion 120 Hz. Zawsze włączone funkcje wyświetlania. Pozostając przy tematyce multimedialnej, iPhone 15 Pro wygląda ładniej w przypadku różnych treści. Obsługa częstotliwości odświeżania 120 Hz oznacza jedwabiście płynne przewijanie w Internecie i brak drgań w grach. Po wypróbowaniu wysokich częstotliwości odświeżania powrót do panelu 60 Hz iPhone’a 15 wydaje się wręcz powolny. Szczerze mówiąc, nie wiemy, dlaczego Apple utrzymuje w swoim budżetowym iPhonie częstotliwość 60 Hz, skoro szybsze panele są powszechne w systemie Android, nawet w tańszych smartfonach. Tylko 60 Hz sprawia, że ​​iPhone 15 sprawia wrażenie wyświetlacza budżetowego. Podobnie funkcje Always-on Display (AoD) firmy Apple są zarezerwowane dla wyświetlaczy ProMotion o zmiennej częstotliwości odświeżania. Dzięki temu możesz zobaczyć przyciemnioną, energooszczędną wersję ekranu blokady na iPhonie 15 Pro, dzięki czemu data, godzina i alerty są widoczne nawet wtedy, gdy telefon jest zablokowany. Nie ma takiego szczęścia, jeśli kupisz zwykły model.

Najlepsze funkcje aparatu Apple

Większy główny czujnik obrazu z funkcją portretów nocnych Obiektyw z zoomem optycznym 3,2x. Nagrywanie wideo ProRes i Log. Zwykły aparat iPhone’a 15 nie jest bynajmniej opcją budżetową, ale model Pro jest na topie. Na początek może pochwalić się nowszym i większym głównym czujnikiem obrazu z pikselami o wielkości 2,4 µm w porównaniu do 2,0 µm w zwykłym modelu. Pomoże to w gorszych warunkach oświetleniowych i trudnych sytuacjach HDR. Ponadto iPhone 15 Pro obsługuje przechwytywanie obrazów RAW w rozdzielczości 48 MP. Podobnie, podczas gdy iPhone 15 wykorzystuje technologię przycinania 2x firmy Apple w celu uzyskania zoomu, iPhone 15 Pro jest wyposażony w obiektyw z zoomem optycznym 77 mm (3,2x), który zapewnia lepsze fotografowanie z dużej odległości. Co więcej, ogniskowa 77 mm pomoże Ci uchwycić lepiej wyglądające portrety z bardziej realistycznymi kształtami twarzy i miękkim, naturalnym rozmyciem bokeh. A skoro mowa o portretach, tylko modele Pro obsługują fotografię portretową w trybie nocnym, a także tryby makro z ultraszerokokątnego czujnika. Jeśli chodzi o wideo, Apple blokuje funkcje nagrywania ProRes również w modelach Pro. To „wizualnie bezstratny” format wideo firmy Apple do postprodukcji, który jest dostępny w plikach o mniejszych rozmiarach niż tradycyjne bezstratne formaty nagrywania. Jednak we wszystkich modelach nadal znajdziesz opcje 4K/60 i zwolnione tempo, umożliwiające przechwytywanie wideo w bardziej standardowy sposób.

iPhone 15 vs iPhone 15 Pro: czy warto?

Plecy Apple iPhone 14 vs iPhone 14 Pro MaxRobert Triggs / Android Authority iPhone 15 Pro ma także kilka mniejszych dodatków. Obsługuje Wi-Fi 6E w porównaniu ze zwykłym Wi-Fi 6 w iPhonie 15, jest gotowy na inteligentny dom Thread i ma skaner LiDAR z tyłu. 200 dolarów to niemała kwota, więc oczywiście warto rozważyć, czy będziesz korzystać z dodatkowych funkcji Pro. Chociaż dodatkowa wydajność w większości przypadków może nie jest aż tak namacalna, z pewnością odczujesz korzyści płynące z Przycisk akcji i wyświetlacz ProMotion. Ogólnie rzecz biorąc, iPhone 15 Pro to bardziej wszechstronny telefon flagowy i solidna alternatywa dla najlepszych telefonów z Androidem. Zwłaszcza jeśli będziesz robić dużo zdjęć i filmów. Słabszy wyświetlacz i parametry fotograficzne zwykłego iPhone’a 15 nie są tak konkurencyjne, przez co standardowy model wydaje się nieco zawyżony w porównaniu z konkurentami z Androidem i Pro. Jeśli masz gotówkę, skuszę się na model Pro lub poczekam, co przyniesie nadchodzący Google Pixel 8 lub Samsung Galaxy S24. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android