Oszustwo związane z kartą upominkową Google Play: Oszustwo z fałszywą nagrodą

Oszustwo związane z kartą upominkową Google Play: Oszustwo z fałszywą nagrodą

Najpierw rzekomo wygrałeś pieniądze, potem powinieneś zapłacić. Raz za razem oszuści odnoszą sukces dzięki metodzie, w której powinieneś mieć gotowe karty Google Play, aby otrzymać zysk. Oto jak działa oszustwo.

Karty podarunkowe Google Play są jak gotówka i całkowicie anonimowe. Dlatego ten „wirtualny środek płatniczy” od dawna jest celem sprytnych oszustów. Najprostszą praktyczną zasadą jest to, że jeśli ktoś prosi Cię o użycie kart upominkowych Google Play do czegokolwiek, rozłącz się i zablokuj numer.

Jak działa oszustwo Google Maps?

Karty upominkowe Google Play można kupić, a następnie przekazać komuś, kto może nimi płacić za różne produkty w Google. Ty, jako nabywca kart podarunkowych, nie dowiesz się, kto wykorzystał kartę i za co za nią zapłacił. Dzięki temu oszuści mogą wykorzystać taką kartę Google, nie dając się złapać.

Jak działają oszuści:

Otrzymujesz połączenie od – głównie przez „podrabianie identyfikatora połączenia” fałszywy numer telefonu. Dzwoniący mówią coś w stylu „Źródło zysku‘i daj znać, że masz jeden wygrał dużą kwotę pieniędzy. Potem robi się dziwnie, bo zamiast po prostu przelać kwotę, podobno należy to przekazać osobiście. Na przykład Posłaniec pieniędzy przychodzi z prawnikiemczego powinieneś się spodziewać. Aby całość była jeszcze bardziej wiarygodna, dostajesz jeden Termin i wtedy twój też powinien Przygotuj identyfikator.
A teraz nadchodzi prawdziwe oszustwo: Zakochaj się w tej usłudze koszty transportu umrzeć ty płacisz musi.

Aby to zrobić, należy dodać sumę 1000 euro w postaci kart upominkowych Google Play gotowy.

Wszystko w tym jest głupie: dlaczego pieniądze nie są przekazywane? Dlaczego warto płacić za transport? Dlaczego płatność nie miałaby być dokonywana w formie pieniężnej, ale jako karty upominkowe Google?

Oszuści nawet nie zadają sobie trudu, aby nikogo wysłać. Wtedy powinni mieć przy sobie Twój „zysk”. Po prostu ci pozwolili odczytaj kody kart podarunkowych przez telefon.

Co zrobić, jeśli wpadłeś w oszustwo Google Maps?

Ta metoda oszustwa jest powszechna na całym świecie. I właśnie dlatego Google utworzyło również dedykowaną stronę z raportami o oszustwach związanych z kartami podarunkowymi Google Play. Tam możesz zgłosić problem przez e-mail lub na niemieckim czacie. Jeśli nie masz własnego konta Google, możesz użyć formularza, aby zgłosić oszustwo związane z kartą podarunkową. Potrzebujesz Numery seryjne karty podarunkowej. Poza tym możesz Prześlij zdjęcia kart podarunkowych.

Dodatkowo Google chce Zdjęcie dowodu zakupu mieć, abyś mógł udowodnić, że kupiłeś karty podarunkowe.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Google może zablokować karty, zanim kwota zostanie wydana. Przy odrobinie szczęścia otrzymasz zwrot pieniędzy za bilety. W każdym razie należy również złożyć zawiadomienie na policji.

GIGA poleca

Najczęściej czytane wskazówki dla konsumentów

czy nagrywasz swoje kamery?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android