Jak dodać widżety do iPhone’a i iPada

Jak dodać widżety do iPhone’a i iPada

Jedną z funkcji, którą Android miał od wieków, ale Apple dopiero co wprowadził, są widżety ekranu. Widżety są niezwykle przydatne do wyświetlania potrzebnych informacji na ekranie bez konieczności otwierania rzeczywistej aplikacji. Jeśli chcesz poznać pogodę lub na przykład uruchomić Apple Music, po prostu spójrz na widżet lub dotknij go. Jeśli chcesz zacząć używać widżetów na iPhonie lub iPadzie, oto jak je dodać, zarządzać nimi lub je usunąć.
Czytaj więcej: Poradnik kupującego Apple iPhone 13 — wszystko, co musisz wiedzieć

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby dodać widżet do ekranu iPhone’a lub iPada, po prostu przytrzymaj palec na ekranie, aż ikony zaczną się trząść. A + pojawi się znak w lewym górnym rogu. Dotknij tego, a pojawi się galeria widżetów. Wybierz żądany widżet i dotknij Dodaj widżet przycisk, aby pojawił się na ekranie. Przesuń go palcem we właściwą pozycję.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak dodawać widżety na iOS

Mark O’Neill / Android Authority Aby dodać widżet, najpierw przytrzymaj palec na ekranie, aż ikony zaczną się trząść. Kiedy to robią, a + w lewym górnym rogu pojawi się znak.ikona ekranu iosDotknij tego, a pojawi się galeria widżetów.Galeria widżetów na iOSWybierz żądany widżet i dotknij Dodaj widżet przycisk, aby pojawił się na ekranie. Zwykle istnieje kilka różnych stylów widżetu, w zależności od tego, jak duży chcesz.ios dodaj widżetGdy znajdziesz się na ekranie, przesuń go palcem we właściwą pozycję. Domyślnie trafi na twój główny ekran, który przesunie tam wszystkie ikony. Więc możesz chcieć to na innym ekranie. Po prostu przeciągnij widżet na prawą stronę ekranu, aby przejść do następnego ekranu.widżety na iPhone'aMark O’Neill / Android Authority

Jak zarządzać widżetami na iOS

Jeśli jesteś schludnym maniakiem lub chcesz mieć wiele widżetów na ekranie bez bałaganu, istnieje funkcja o nazwie układanie w stos. W tym miejscu możesz mieć praktycznie niezliczone widżety zajmujące to samo miejsce na ekranie — wystarczy je przeglądać, aby znaleźć ten, który chcesz. Jest jednak jedno zastrzeżenie. Możesz układać tylko widżety o tym samym rozmiarze, a nie o różnych rozmiarach. Nie możesz więc łączyć małego widżetu i dużego widżetu. Wszystkie małe muszą być ułożone razem, a wszystkie duże są ułożone razem osobno. Aby je ułożyć, po prostu umieść widżety osobno na ekranie. Następnie przeciągnij palcem jeden po drugim. Zwolnij palec, a następnie przesuń w górę iw dół. Teraz powinieneś być w stanie bez wysiłku poruszać się między widżetami.

Jak usunąć widżety na iOS

Jeśli chcesz usunąć widżet w dowolnym momencie, wystarczy go długo nacisnąć, a pojawi się menu.Widżet usuwania iOSCzy jakakolwiek aplikacja może być widżetem na iPhonie lub iPadzie? Nie, firma stojąca za aplikacją musi poświęcić trochę czasu na stworzenie widżetu i zatwierdzenie go przez Apple. Nie wszystkie firmy czują taką potrzebę i prawdopodobnie nie mają budżetu ani liczby użytkowników, aby uzasadnić tworzenie widżetu. Czy możesz zainstalować widżety innych firm stworzone przez programistów na iPhonie lub iPadzie? Nie, widżety są ściśle kontrolowane przez firmę Apple ze względów bezpieczeństwa, a obecnie programista nie może stworzyć własnego widżetu Gmaila i sprzedawać go w aplikacji Sklep. W przyszłości może się to zmienić, ale Apple na razie nic na ten temat nie powiedział. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android