Oszczędzaj żywność: te aplikacje i strony pomogą Ci

Oszczędzaj żywność: te aplikacje i strony pomogą Ci

Zrównoważony rozwój odgrywa również ważną rolę w żywieniu, ponieważ marnowanie żywności jest również problemem w tym kraju. Jednym z rozwiązań jest oszczędzanie żywności.

Zrównoważony rozwój i odżywianie łączą się nie tylko w wegetariańskim lub wegańskim stylu życia. Świadoma, regionalna i sezonowa dieta oraz Walka z marnowaniem żywności. Federalne Ministerstwo Wyżywienia i Rolnictwa podaje, że co roku tylko w Niemczech wyrzuconych ponad 11 milionów ton żywności stać się. Obejmuje to nie tylko niejadalne, ale także jadalne resztki i niesprzedaną żywność. Liczba jest przerażająca. Dlatego chcemy przedstawić Ci różne platformy i dać wskazówki, jak możesz oszczędzać żywność.

Oszczędzanie żywności: dzięki tym aplikacjom to dziecinnie proste

Zbyt dobry, by iść

Pierwszą aplikacją, którą chcemy Ci przedstawić, jest Too Good To Go. Nazwa mówi sama za siebie: po utworzeniu profilu zostaną wyświetlone restauracje, kawiarnie, piekarnie i supermarkety w Twojej okolicy niesprzedane artykuły spożywcze i posiłki po obniżonej cenie oferta. Możesz użyć aplikacji, aby zarezerwować odpowiednie oferty i zapłacić przez Paypal. Następnie możesz odebrać jedzenie w określonym czasie.

Nasza wskazówka: Najlepiej zabrać ze sobą własną miskę lub torbę. W przeciwnym razie w większości przypadków trzeba uiścić dodatkową opłatę za kontener.

Dzielenie się jedzeniem

Czy nadal masz wystarczająco dużo artykułów spożywczych w domu? Wtedy też możesz zrobić z tym coś dobrego i podzielić się tym z innymi. W tym celu powstała aplikacja Foodsharing. Jeśli zarejestrowałeś się w aplikacji, możesz wskazać jaką żywność chcesz przekazać. Możesz także nawiązywać kontakty z innymi osobami dzielącymi się jedzeniem.

Jeśli chcesz ponownie oszczędzać żywność, musisz najpierw Quiz zróbcie sobie jak Oszczędzanie żywności udowodnić. Zdaniem firmy pytania te są niezbędne do sprawdzenia rzetelności w celu przyjemnej współpracy i pełnej zaufania pracy. Jeśli to minęło, możesz Oszczędzanie żywności z fabryk i rozpowszechniać.

W swoim filmie nasi koledzy z Desired przedstawiają różne formy żywienia:

Jedz mądrzej

Masz jeszcze trochę zakupów w lodówce, ale brakuje ci kreatywności, by wyczarować z nich coś pysznego? W takim razie aplikacja Eat Smarter jest idealna. W aplikacji wyświetlane są różne przepisy: Czy to dla Przystawki, dania główne, desery lub przekąski. Ponadto możesz filtrować, jak trudny powinien być przepis, czy wolisz określoną dietę lub dietę, jaka powinna to być kuchnia.

Ponadto możesz nie tylko określić, ile składników chcesz użyć, możesz zrobić jedno i drugie włączać lub wykluczać określone produkty spożywcze. Idealne, jeśli chcesz wykorzystać zakupy spożywcze w lodówce.

chwytać za usta

Ostatnią aplikacją (na Androida), którą chcemy wam zaprezentować, jest Mundraub. Trzeba przyznać, że w tej aplikacji mniej chodzi o oszczędzanie jedzenia. Zamiast tego aplikacja pokazuje, że jesteś publicznie dostępny Drzewa owocowe, krzewy orzechowe i zioła jadalne w twoim środowisku. Ważną rzeczą jest: Szanuj prawa własności i przyrodę. Uważaj więc na rośliny i nie używaj ich nadmiernie.

Chcesz dać coś naturze? Następnie po prostu weź udział w Pielęgnacja poszczególnych drzew, krzewów i łąk. Możesz też po prostu samodzielnie wprowadzić punkty odbioru w aplikacji.

Na mapie Mundraub można zobaczyć różne lokalizacje publicznych punktów zbiórki (źródło zdjęcia: GIGA)

4 strony internetowe pomagają oszczędzać żywność

etepetete

Chcesz obchodzić się z jedzeniem świadomie iz szacunkiem, ale nie masz ochoty na zakupy? W takim razie Etepetete jest miejscem dla Ciebie. Firma postawiła sobie za cel dostarczenie Państwu owoce i warzywa zapewnić go ze względu na określone standardy piękna nie dotarł do supermarketu ma. Etepetete chce pokazać, że jedzenie jest nadal dobre i smaczne, nawet jeśli nie wygląda tak ładnie.

Możesz spotkać się w Etepetete wybierać spośród różnych pudełek: Czy mają to być tylko warzywa czy owoce? A może wolisz mieszankę? Możesz także wybrać jeden z dwóch rozmiarów (Classic i Family) oraz określić, za ile tygodni ma zostać do Ciebie wysłana skrzynka ratunkowa.

SirPlus

Firma SirPlus działa bardzo podobnie do Etepetete. Tutaj też będzie Walka z marnowaniem żywności. Asortyment obejmuje produkty różnych producentów i hurtowników, które nie były ani sprzedawane, ani odbierane z Tafel. Możesz także zamówić różne artykuły spożywcze (owoce, warzywa, sosy, przekąski itp.) w jednym pudełku. Jeśli chcesz kupić tylko pojedyncze produkty, SirPlus również je oferuje Sklep internetowy Na. Znajdziecie tam również produkty drogeryjne i domowe.

Dwóch mężczyzn stoi przed sklepem i trzyma warzywa.  Sklep to SirPlus.W SirPlus możesz kupić uratowaną żywność online (źródło zdjęcia: Imago / Photopress Müller)

Za dobre na śmietnik

Inicjatywa „Too good for the bin” była Federalne Ministerstwo Wyżywienia i Rolnictwa (BMEL) powołany do życia. Celem jest zwiększenie świadomości na temat żywności. Na stronie znajdziesz liczne materiały informacyjno-edukacyjne, przepisy, porady dotyczące prawidłowego przechowywania żywności i wykorzystania resztek.

Sam znasz lub pracujesz nad jednym projekt lub start-upprzeciwdziałać marnotrawieniu żywności? Następnie możesz przesłać go za pośrednictwem strony internetowej „Too good for the bin”. Zostanie to następnie opublikowane na stronie internetowej.

ChatGPT

OK, był kapelusz ChatGPT zagubiony w naszym wyborze? Bardzo proste: możesz także pozwolić, aby sztuczna inteligencja stała się dla Ciebie kreatywna. Po prostu opisz, jakie artykuły spożywcze masz jeszcze w domu i to wszystko opracuje dla ciebie przepis.

Wyjaśniamy, jak zalogować się do ChatGPT:

Wskazówki dotyczące świadomego obchodzenia się z żywnością

Przedstawiliśmy Ci teraz różne platformy, które pomogą Ci bardziej świadomie obchodzić się z jedzeniem. W końcu chcemy, żebyś był z nami porady zapewnić Państwu dodatkowe wsparcie.

Kupuj sezonowo: Dowiadując się, jakie owoce i warzywa są uprawiane w jakich miesiącach w danym kraju, wspierasz regionalny rynek. Dla lepszego przeglądu jest na przykład kalendarz sezonowy (widok na Thalię).Weź datę przydatności do spożycia dosłownie: Ponieważ nacisk kładziony jest na „minimum”. Nawet jeśli data minęła, produktami zwykle można się cieszyć przez długi czas.Zrób plan posiłków: Jeśli regularnie wyrzucasz zbyt dużo jedzenia, pomocne może być zaplanowanie posiłków na nadchodzący tydzień. Więc wiesz, jakiego i ile jedzenia potrzebujesz. I na koniec wskazówka: Kontenery są (niestety) zabronione. Chociaż mnóstwo jadalnej żywności ląduje codziennie w koszach na śmieci w supermarketach, nie plądruj jej.

Chcesz przeczytać więcej o zrównoważonym rozwoju? W takim razie mamy dla Ciebie więcej artykułów tutaj:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android