Oppo twierdzi, że jego układ audio Bluetooth zapewnia jakość przewodową

Oppo twierdzi, że jego układ audio Bluetooth zapewnia jakość przewodową

Eric Zeman / Android AuthorityTL;DR Oppo zaprezentowało drugą generację swojego MariSilicon SoC. Firma zaprezentowała swój nowy monitor zdrowia 6 w 1. Oppo pochwaliło się także swoimi nowymi okularami AR. Z Oppo’s Inno Day 2022 w pełnym rozkwicie, firma ma kilka ogłoszeń, które chce zrzucić z piersi. Ogłoszenia te obejmują najnowszy dodatek do rodziny MariSilicon, monitor zdrowia i kilka nowych okularów AR.

MariSilicon Y

MariSiliconSamodzielnie opracowany MariSilicon NPU został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2021 roku wraz z MariSilicon X. Podczas Inno Day 2022 Oppo zaprezentowało następcę zeszłorocznego układu — MariSilicon Y. Oppo twierdzi, że ten nowy SoC audio Bluetooth jest pierwszym SoC wykorzystującym proces N6RF technologia. Mówi się również, że chip jest pierwszym, który przesyła ultra czysty, bezstratny dźwięk 24-bitowy / 192 kHz przez Bluetooth. Ten układ zwiększy przepustowość Bluetooth o 50% do 12 Mb/s w porównaniu z obecnym układem Bluetooth o najwyższych parametrach. Ponadto będzie miał nowy kodek o nazwie bezstratny kodek o ultra-rozdzielczości (URLC) i niezależnie zapewni 590GOP w czasie rzeczywistym przetwarzanie dźwięku i obciążenia sztucznej inteligencji. Oppo twierdzi również, że MariSilicon Y będzie w stanie izolować dźwięk określonych obiektów i zapewnić renderowanie przestrzenne. Krótko mówiąc, powinien być w stanie zapewnić łączność bezprzewodową z dźwiękiem porównywalnym z połączeniem przewodowym. Niektóre inne korzyści, o których mówi się, że pochodzą z chipa, to o 66% mniejsze zużycie energii przez transceiver, a chip będzie o 33% mniejszy.

OZdrowie H1

OZdrowie H1W zeszłym roku firma Oppo założyła Oppo Health Lab, aby opracowywać produkty związane ze zdrowiem, a teraz widzimy owoce jej pracy. Monitor zdrowia OHealth H1 będzie pierwszym produktem w kategorii inteligentnego zdrowia Oppo. Opisany jako przeznaczony do użytku rodzinnego, Oppo mówi, że OH1 to urządzenie 6 w 1, które może mierzyć tlen we krwi, EKG, osłuchiwanie serca i płuc, tętno , temperaturę ciała i śledzenie snu. Urządzenie o wadze 95 g zostało zaprojektowane tak, aby można je było łatwo zabrać ze sobą w dowolne miejsce i nie trzeba go nosić do monitorowania snu. Może znajdować się obok ciebie lub przy twojej poduszce i podobno nadal będzie rejestrować dokładne pomiary. W przypadku takiego urządzenia ważne jest, aby pomyśleć o prywatności danych. Aby chronić twoje informacje zdrowotne, OH1 podobno domyślnie przechowuje dane lokalnie, dzięki czemu możesz kontrolować sposób ich wykorzystania.

Oppo Air Glass 2

Szkło powietrzne 2Podczas wydarzenia Oppo zaprezentowało demo swoich nowych okularów AR — Oppo Air Glass 2. Podobnie jak w przypadku Air Glass, firma nie opisuje tego gadżetu jako rzeczywistości rozszerzonej, zamiast tego nazywa go „rzeczywistością wspomaganą”. Z czasem Oppo zdecydowało się na projekt bardziej przypominający zwykłe okulary. Podczas gdy oryginalny Air Glass wyglądał bardziej na bardziej zaawansowaną wersję Google Glass z tamtych czasów. Ponieważ jest więcej sprzętu, Air Glass 2 waży więcej niż Air Glass, ale niewiele. Air Glass ważył 30 g, a Air Glass 2 będzie ważyć 38 g, co powinno być wystarczająco lekkie, aby zażegnać dyskomfort związany z wagą. Oppo twierdzi, że jego nowe okulary AR pozwolą użytkownikom wykonywać połączenia, działać w czasie rzeczywistym tłumaczenie, zapewniają nawigację opartą na lokalizacji, konwertują głos na tekst i nie tylko. Pomimo mile widzianego zrzutu informacji, firma nigdy nie podała daty premiery żadnego z wymienionych produktów. Jednak prawdopodobnie zobaczymy Marisilicon Y w przyszłorocznych flagowych telefonach. Jeśli chodzi o inne produkty, musimy po prostu poczekać i zobaczyć. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android