OnePlus 10T: Czy w końcu dostaniemy długo oczekiwany OnePlus 10?

OnePlus 10T: Czy w końcu dostaniemy długo oczekiwany OnePlus 10?

OnePlus zapowiedział 10T. Jak zwykle w przypadku modeli T, smartfon chce przyciągnąć uwagę mocniejszym wykonaniem. Czy mógłby zastąpić długo wyczekiwany OnePlus 10?

Niby OnePlus 10 Pro, ale nieco inny

Od czasu OnePlus 3 chiński producent wielokrotnie wprowadzał na rynek modele T, które z jednej strony nawiązują do poprzedników odpowiednich serii, ale z drugiej strony mają też pewne innowacje – Tak też jest w przypadku OnePlus 10T.

Z OnePlus 10 Pro łączy poręczna przekątna wyświetlacza 6,1 cala. Dostajemy również wyświetlacz AMOLED, który działa z częstotliwością do 120 Hz. Ponieważ zainstalowano technologię LTPO, częstotliwość odświeżania dostosowuje się do Twojego zastosowania: Na przykład, jeśli czytasz GIGA News, zmniejsz odpowiednio częstotliwość odświeżania, jeśli grasz w wymagającą grę, zwiększ ją.

OnePlus 10T działa pod kontrolą systemu Android 12, więc możesz również korzystać z usług Google (źródło obrazu: GIGA).

I tak, hazard jest zdecydowanie możliwy. Snapdragon 8 Gen 1 był już zainstalowany jako system na chipie w 10 Pro, a następca Snapdragon 8 Plus Gen 1 bije teraz w 10T. Podobnie jak w poprzednich modelach T, 10T również kładł nacisk na wydajność .

OnePlus 10T jest również wyposażony w nowy interfejs użytkownika OxygenOS 13 dostarczony. Według producenta system powinien nie tylko działać wydajniej, ale także być bardziej zorientowany na użytkownika. Ponadto obiecuje się odpowiedni wzrost rozrywki, który pasuje do wydajnego procesora, który jeszcze bardziej kładzie nacisk na gry, wideo i dźwięk. Oczywiście dostajemy Androida 12 na system operacyjny, dzięki czemu można korzystać z usług Google. Test ostatecznie pokaże, jak dobrze działa oprogramowanie.

Oszczędność baterii i aparatu

Wciąż były oszczędności – zrozumiałe, przecież OnePlus 10 Pro nie ma za nic suffixa „Pro”. Np. teleobiektyw w aparacie (gdzie współpraca z Hasselbladem nie obowiązuje) został wymieniony na obiektyw makro i jest brak nagrywania wideo w 8K możliwe, co jest do zniesienia z wyświetlaczem telefonu komórkowego. Do tego przedni aparat nie pracuje już z 32 megapikselami, a tylko z połową. Jednak ponownie możemy spodziewać się optycznego i cyfrowego stabilizatora obrazu w głównym i przednim aparacie.

Przy 4800 mAh bateria OnePlus 10T ma mniejszą pojemność niż 10 Pro. Producent przeprasza za obniżkę z oprogramowaniem do oszczędzania energii. Dodatkowo 150-watowy zasilacz powinien zapewnić szybkie ładowanie od 1 do 100 procent w mniej niż 20 minut. Nasz praktyczny test pokaże, jak faktycznie działa bateria.

Pokazano tył OnePlusa 10T, na którym zainstalowano potrójny aparat.  Na tym telefonie komórkowym nie ma napisu Hasselblad z powodu braku współpracy.Nie było współpracy z Hasselbladem na OnePlus 10T (źródło zdjęcia: GIGA)

Dlaczego nie stał się OnePlus 10?

Modele T zawsze łączą w jedną serię cechy modeli normalnych i Pro. Ale teraz mamy „problem” z serią 10, że normalna OnePlus 10 nigdy nie został wydany w Niemczech jest. Rodzi to pytanie, dlaczego OnePlus nie stworzył po prostu OnePlus 10 z nowym odgałęzieniem.

10T osiąga (przynajmniej na papierze) lepszą wydajność niż model Pro, a także z jego projektem należy do 10 serii. Ponownie musi zmagać się z pewnymi słabościami, które czynią go gorszym od swojego starszego brata, który ponownie przemawiałby za normalnym OnePlus 10. W końcu to nowy procesor jest powodem nazwy T OnePlusa.

OnePlus 10T: premiera, kolory i ceny

Jeśli nie chcesz przegapić OnePlus 10T, możesz zdobyć urządzenie Zamów w przedsprzedaży na Amazon od 11 sierpnia 2022 r. Od 25 sierpnia będzie on swobodnie dostępny w sklepach, w różnych wersjach: 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej za 699 euro oraz 16 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej za 799 euro (pamięci wewnętrznej nie można rozbudować). Smartfon jest dostępny w kolorach Moonstone Black i Jade Green.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android