Odwiedziłem nowe doświadczenie Google dla odwiedzających w Mountain View i oto, jak to wygląda!

Odwiedziłem nowe doświadczenie Google dla odwiedzających w Mountain View i oto, jak to wygląda!

Może trudno w to uwierzyć, ale do października tego roku istniały tylko dwa oficjalne sklepy Google Store – oba w Nowym Jorku. W siedzibie Google w Mountain View w Kalifornii znajdował się należący do Google sklep, w którym sprzedawano różne produkty Google, ale niepodobne na przykład do oficjalnego sklepu Google Store na Manhattanie. Jednak na początku października 2023 r. Google w końcu otworzył prawdziwy sklep na swoim terenie. Co więcej, trzeci sklep Google Store jest częścią większego kompleksu znanego jako Google Visitor Experience. Mountain View nie jest popularnym miejscem turystycznym, więc wielu fanów Google może nigdy nie znaleźć się w tej okolicy. Kolejną najlepszą rzeczą było zatrzymanie się w budynku Visitor Experience, aby zobaczyć go na własne oczy i podzielić się zdjęciami, filmami i przemyśleniami!

Sklep Google w Mountain View

C. Scott Brown / Android Authority Nic dziwnego, że Google Store w Mountain View przypomina te w Chelsea i Brooklynie. Jest bardzo otwarty, zawiera wiele naturalnych odcieni drewna i zapożycza kilka aspektów ze sklepów Apple, takich jak porzucenie idei formalnej strefy kasowej. Dostępna jest także część wypoczynkowa z dużym logo „G”, punkt pomocy technicznej i napraw oraz mały kącik dla dzieci, w którym można zająć najmłodszych. O tak, są też produkty Google wszędzie. Musiało być kilkanaście stanowisk z Pixelem 8 lub Pixelem 8 Pro, dzięki czemu każdy w sklepie mógł grać wybranym telefonem bez konieczności czekania w kolejce. Większość produktów nie była nawet połączona na uwięzi — właściwie czułem się dziwnie, mogąc po prostu wziąć do ręki w pełni działający Google Pixel Fold i wędrować z nim. Oczywiście istnieją kamery, ochroniarze i inne systemy, które uniemożliwiają komukolwiek wyjście z produktem, ale i tak było to godne uwagi. Nawet w większości sklepów Apple, w których byłem, produkty są przywiązane do stołu. Oprócz najnowszych telefonów Pixel, pojawiły się także stacje dla Pixel Watch, Pixel Buds, Pixel Tablet, a nawet produktów innych niż Pixel, jak te od Nest i Fitbit. W ofercie było także mnóstwo akcesoriów do Twojego nowego gadżetu, takich jak etui na telefony, paski do zegarków i nie tylko. Sklep Google w Mountain View jest bardzo podobny do dwóch pozostałych w Nowym Jorku, ale mimo to jest ekscytującym miejscem na zakupy. Są to oczywiście wszystkie produkty, które można kupić w Internecie lub u innych sprzedawców stacjonarnych. Jednak w sklepie Google Store w Visitor Experience znajduje się także sekcja z gadżetami, wypełniona czapkami, t-shirtami, butelkami z wodą, długopisami, podkładkami i innym sprzętem marki Google. Wiele z tych rzeczy, jak mi powiedziano, nie można kupić w wielu innych miejscach. Co zaskakujące, była to najbardziej ruchliwa część sklepu, ponieważ turyści z całego świata kupowali pamiątki i prezenty dla ludzi w domu. W sklepie jest jeden klejnot, który jest nieco ukryty na widoku. Przy stoliku do odbioru zamówień mobilnych znajdziesz wyświetlacz wszystkich głównych telefonów Pixel, od oryginału po Pixel 7. Jest to schludne spojrzenie na ewolucję telefonu i prawdopodobnie zostanie pominięte przez większość turystów, ponieważ nie będą oni mieli powód, aby odwiedzić mobilny punkt odbioru zamówień.
Tabliczka wyświetlająca historię pikseli Google Store z widokiem na góryGoogle Store Witryna z widokiem na góry Google Pixel z historią
Co ciekawe, w sklepie na Manhattanie nie było wyspecjalizowanych stanowisk. Nie było budki do selfie ani miejsca, w którym można byłoby przekonać się, jak wygląda życie w inteligentnym domu Google. Z pewnością nie było pokoju Stadia (Google usunął to ze sklepu na Manhattanie w pewnym momencie w 2022 r.). Przypuszczam, że skoro Google Visitor Experience ma o wiele więcej do zaoferowania poza sklepem, Google uznał, że nie są one potrzebne. A skoro już o tym mowa, odwiedźmy miejsce tuż obok nowego sklepu Google Store w Mountain View.

Kawiarnia Google Visitor Experience

Google Store Widok na góry Google Cafe WnętrzeC. Scott Brown / Android AuthorityNa prawo od Google Store znajdziesz kawiarnię. Zajmuje prawie tyle samo miejsca co sklep i ma dość rozbudowane menu obejmujące śniadania, lunche, przekąski i napoje. Większość pozycji w menu pochodzi od lokalnych kalifornijskich firm, a niektóre z nich dobrze znałem. Jednak najbardziej interesującą rzeczą w tej kawiarni jest to, że nie jest ona zbyt interesująca. To urocza kawiarnia z dobrym jedzeniem i wspaniałą atmosferą. Nie ma produktów Google, żadnych ciekawostek z historii Google ani żadnych zachęt, abyś uwierzył w filozofię Google. To tylko kawiarnia. Jedyne, co udało mi się znaleźć, choć trochę powiązane z Google, to specjalny napój o nazwie „Noogler”, czyli gotowane na parze mleko owsiane z cynamonem. Gdybyś nie wiedział, gdzie się znajduje, nigdy nie założyłbyś, że ta kawiarnia ma coś wspólnego z Google. Wiąże się to z całą ideą Visitor Experience, która zakłada, że ​​powinna to być przestrzeń publiczna otwarta dla wszystkich. Nawet jeśli szukasz po prostu filiżanki dobrej kawy lub miejsca do pracy, ta kawiarnia jest dla Ciebie dostępna. Nie musisz kupować biletu, aby wejść lub być częścią większej grupy wycieczkowej. Jak w przypadku każdej innej restauracji, wystarczy zaparkować samochód na parkingu i wejść do środka. Zamiar Google dotyczący wspierania społeczności jest jeszcze bardziej widoczny w trzeciej części Doświadczenia gości.

Huddle: Wolna i publiczna przestrzeń

Miejsce do rezerwacji w Google Store z widokiem na góryC. Scott Brown / Android AuthorityNa prawo od kawiarni znajdziesz przestrzeń zwaną Huddle. Jest to bezpośrednio połączone z kawiarnią, ale nie musisz nic kupować w kawiarni, aby odwiedzić Huddle. Zasadniczo Huddle to bezpłatna przestrzeń spotkań, w której każdy może spędzać wolny czas tak długo, jak chce. Zakładając, że nie sprawiacie żadnych problemów (cały czas jest pod ręką pracownik Google), możecie przyjść z laptopem i spędzić tam cały dzień bez żadnych nękań ze strony ochrony. Dzięki Huddle Google otworzył swoje drzwi dla każdego, kto potrzebuje miejsca do pracy lub spotkań. Wewnątrz Huddle znajduje się również zarezerwowana przestrzeń na wydarzenia. Jest to również bezpłatne, jeśli zarejestrujesz się wcześniej, aby zarezerwować miejsce i nie używasz go do celów komercyjnych. Google chce, aby było to wykorzystywane do czatów społecznościowych, spotkań organizacji non-profit i innych wydarzeń, podczas których ludzie potrzebują miejsca, aby się spotkać, aby omówić ważne kwestie, ale nie chcą wydawać na to mnóstwa pieniędzy. Nie jest przeznaczony do spotkań towarzyskich. Huddle ma również niewielką sekcję zarezerwowaną dla lokalnych firm, w której mogą pochwalić się swoimi towarami. To miejsce będzie okresowo się zmieniać, umożliwiając lokalnym sprzedawcom prezentację i sprzedaż swoich produktów szerokiemu gronu odbiorców.

Doświadczenie gości Google: więcej niż tylko sklep z pamiątkami

Widok na góry w sklepie Google Store z zewnątrzC. Scott Brown / Android AuthorityJak wspomniano wcześniej, Google miał kiedyś w Mountain View półstandardowy sklep z pamiątkami. Zostało to wyraźnie zaprojektowane, aby uspokoić turystów i gości, i obejmowało zwykłe koszulki, czapki i inne pamiątki. Google zamknął ten sklep w 2021 r. Google Visitor Experience zastępuje ten sklep z pamiątkami, ale to także znacznie więcej niż nowy sklep z artykułami turystycznymi. Sklep Google Store, kawiarnia i Huddle nie są przeznaczone wyłącznie dla turystów. Są dla każdego. Jeśli mieszkasz w Mountain View, masz teraz nową, uroczą kawiarnię i bezpłatne miejsce do pracy zdalnej, jeśli jej potrzebujesz. Jeśli mieszkasz w okolicznych miastach i miasteczkach, masz bezpłatne miejsce na zorganizowanie kolejnego wydarzenia społecznościowego lub non-profit oraz pełnoprawny sklep Google Store, w którym możesz kupić swój kolejny telefon lub inny gadżet. A jeśli odwiedzasz siedzibę Google z dowolnego miejsca, do którego dzwonisz, masz do dyspozycji cały gadżet Google, jakiego potrzebujesz. Okoliczne tereny również stanowią część doświadczenia gości. Jest tu mnóstwo otwartej zielonej przestrzeni na pikniki, fantastyczne rzeźby do obejrzenia i szansa na zobaczenie słynnego Googlera udającego się na jakieś ważne spotkanie. Nadal polecam tylko zagorzałym fanom Google wyprawę do Mountain View. Doświadczenie zwiedzającego zajęłoby najwyżej jedno popołudnie. Pobliskie Muzeum Historii Komputerów będzie fantastycznym miejscem do odwiedzenia, a w centrum Mountain View znajduje się kilka wspaniałych restauracji. Jeśli jednak Twoja wizyta nie obejmuje również pobytu w pobliskim San Francisco lub innym większym miejscu w Kalifornii, siedziba główna Google nie wystarczy, aby zbudować wokół niej całe wakacje. Jeśli jednak będziecie w okolicy, na pewno warto się zatrzymać. Koniecznie spróbujcie makaronu maślanego w kawiarni – był pyszny! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android