Od Samsunga po Google, nie znajdziesz tych funkcji w tradycyjnym aparacie

Od Samsunga po Google, nie znajdziesz tych funkcji w tradycyjnym aparacie

Eric Zeman / Android AuthoritySmartfony wyewoluowały daleko poza ich wczesne podstawowe tryby robienia zdjęć. Panoramy, portrety, ujęcia poklatkowe, tryby sztucznej inteligencji, profesjonalne sterowanie i wiele innych funkcji są dostępne na dzisiejszych urządzeniach. Nawet niedrogi telefon podwaja się jako elastyczna platforma aparatu. W rzeczywistości istnieje argument, że nowoczesne smartfony mogą być bardziej wszechstronne i lepiej wykorzystywać fotografię obliczeniową i inne zaawansowane opcje fotografowania niż tradycyjne aparaty. Nie wierzysz nam? Oto kilka funkcji wprowadzonych przez smartfony, których nie znajdziesz w większości samodzielnych aparatów.

Kontrola podwójnej ekspozycji

Każdy smartfon pozwala dostosować wartość ekspozycji w wizjerze przed naciśnięciem przycisku migawki, dostosowując poziomy światła, aby uzyskać jaśniejszy lub ciemniejszy ogólny obraz. Ale co, jeśli chcesz zrównoważyć szczegółowość cieni, aby uzyskać lepszy ogólny wynik? Generalnie musisz to zrobić w edytorze zdjęć, ale Google dostarczyło świetne rozwiązanie w 2019 roku.
Przegląd długoterminowy: Google Pixel 6 Pro ponownie — dobre i złe sześć miesięcy późniejSeria Pixel 4 zadebiutowała z podwójną kontrolą ekspozycji, umożliwiającą dostosowanie jasności lub ciemności podświetleń i cieni w scenie przed naciśnięciem klawisza migawki. Podwójna ekspozycja nadal występuje w najnowszej serii Pixel 6, ale nadal jest ekskluzywna dla Google. Mimo to jest to świetny przykład na to, jak inteligentna fotografia obliczeniowa może pomóc w uchwyceniu idealnego ujęcia i poświęceniu mniej czasu na późniejszą edycję.

Tryb nocny

W ciągu ostatnich kilku lat stał się stałym elementem prawie każdego smartfona, ale na dobre lub na złe, nadal nie znajdziesz trybu nocnego w wielu aparatach typu „wskaż i zrób zdjęcie”. Mówiąc najprościej, dzisiejszy tryb nocny wykonuje kilka ekspozycji, a następnie łączy je i dopasowuje, aby uzyskać znacznie jaśniejsze zdjęcie o wyższej jakości niż standardowe ujęcie z aplikacji aparatu.
Wyjaśnienie: Co to jest tryb nocny i jak działa? Nowoczesne tryby nocne są wygodniejszym rozwiązaniem niż ręczne układanie i edytowanie obrazów, co wymaga pewnej ręki i dogłębnej znajomości programu Photoshop. Tryb nocny jest również szybszy i mniej wybredny niż używanie trybu ręcznego telefonu do robienia zdjęć z długim czasem naświetlania. W przeciwieństwie do długiej ekspozycji w trybie ręcznym, nie potrzebujesz statywu do trybu nocnego i jest on również przydatny do robienia szybkich zdjęć akcji. Na wielu telefonach można znaleźć przyzwoity tryb nocny. Producenci obsługujący tryb nocny to m.in. Google, Huawei, Motorola, OnePlus, Oppo, Samsung, Vivo i Xiaomi. Niektóre z tych marek podjęły nawet krok naprzód i wprowadziły również tryb astrofotografii, umożliwiający robienie zdjęć gwiazd jednym kliknięciem i statywem.

Wymazywanie obiektów/cieni/odbić

Magazyn samochodowy Pixel 6 Pro Magic EraserFunkcja wymazywania obiektów istnieje już od prawie dekady, a Samsung oferuje ją jako dedykowany tryb w Galaxy S4 z 2013 roku. Od tego czasu powrócił na ostatnie telefony Samsung, podczas gdy Huawei, Xiaomi i Google również oferują tę funkcję.
Związane z: 13 zabawnych i śmiesznych przykładów Magic Eraser Pixela 6 Założenie jest dość proste: przechwytywanie wielu klatek pozwala wybrać usunięcie zbłąkanych obiektów/obiektów ze sceny (np. kogoś w tle). Ta funkcja oznacza, że ​​nie musisz później zagłębiać się w edytor zdjęć, aby usunąć fotobombę. Jednak wyniki mogą się różnić od świetnych do bardzo złych, w zależności od zastosowanych technik. Postępy w uczeniu maszynowym przynoszą znacznie bardziej imponujące wyniki (patrz Magic Eraser Google) i jest to kolejna opcja, której nie znajdziesz w tradycyjnych aparatach. W rzeczywistości Huawei i Samsung podniosły stawkę, oferując możliwości usuwania odbić. Dzięki temu osoby robiące zdjęcie przez okno mogą usunąć odbicia okienne i mieć wyraźny widok na zewnątrz. Samsung wprowadził nawet funkcję usuwania cieni w zeszłym roku, tworząc naprawdę imponujący pakiet.

Nadpróbkowanie/binning pikseli

Binding pikseli Isocell firmy SamsungNokia była jedną z pierwszych, która wprowadziła rozwiązanie z 41-megapikselowym telefonem Nokia 808 PureView i Lumią 1020. Fińska marka zastosowała technikę zwaną oversamplingiem, aby połączyć dane z sąsiednich pikseli w celu dostarczenia obrazów o wyższej jakości (ale niższej rozdzielczości) i technologii bezstratnego zoomu. Nadpróbkowanie ustąpiło od tego czasu podobnej funkcji we współczesnych telefonach, zwanej łączeniem pikseli. Binding pikseli łączy dane z sąsiednich pikseli, aby zapewnić niższą rozdzielczość, ale czystszy i jaśniejszy obraz (zwykle nie jest używany do bezstratnego powiększania). Wszystkie smartfony z Androidem i aparatami o wysokiej rozdzielczości używają dziś łączenia pikseli. Ostatecznie ta technika oznacza, że ​​nie musisz wybierać między kamerą o ultrawysokiej rozdzielczości i słabą jakością obrazu przy słabym oświetleniu, a kamerą o niższej rozdzielczości i dobrą wydajnością przy słabym oświetleniu.

Style fotograficzne (jabłko)

Style fotografii AppleHadlee Simons / Android AuthorityScreenshot To nie jest funkcja Androida, ale zdecydowanie uważamy, że style fotograficzne Apple to jeden z ciekawszych i bardziej użytecznych pomysłów na aparaty, jakie widzieliśmy. Mówiąc najprościej, pozwala to dostosować profil kolorów zdjęć zrobionych za pomocą aplikacji aparatu iPhone’a.
Więcej reportażu fotograficznego: Najlepsze obecnie aplikacje do edycji zdjęć na Androida Oprócz standardowego profilu kolorów dostępne są cztery domyślne profile (chłodny, ciepły, bogaty kontrast, żywy). Nie dbasz o te profile? Następnie możesz również dostosować ustawienia ciepła i tonu, aby utworzyć i zapisać własny profil kolorów. Zdecydowanie chcielibyśmy, aby producenci OEM z systemem Android przyjęli podejście oparte na profilach firmy Apple i na nim bazowali. W końcu jest to prosty sposób na zapewnienie użytkownikom większej elastyczności w zakresie profili kolorów bez zagłębiania się w oprogramowanie do edycji lub używania filtrów.

Wymiana nieba

Xiaomi AI Skyscaping oryginalne zdjęcie budynków i parkingu z błękitnym niebem i białymi chmurami.Oryginalne zdjęcie.Skyscapes Xiaomi AI "czyste Niebo" możliwość zabudowy i parkinguOpcja „czystego nieba”.Opcja zachodu słońca Xiaomi AI Skyscaping budynku z parkingiemOpcja zachodu słońca. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zrobić zdjęcie krajobrazu w pochmurny dzień, ale żałowałeś, że zamiast tego nie było jasnego dnia? Takie jest założenie funkcji AI Skyscaping Xiaomi w aplikacji galerii MIUI, która pozwala szybko zastąpić niebo na danym zdjęciu wybranym przez siebie niebem.
Zasięg Xiaomi: Wszystko, co musisz wiedzieć o telefonach Xiaomi.Dostępne opcje w trybie skyscaping to czyste niebo, gwiaździste niebo, zachód słońca i nie tylko. Możemy zobaczyć, jak może to być funkcja polaryzująca, ponieważ wykracza daleko poza drobne edycje lub wymazywanie małych obiektów i zamienia je w scenę, która w ogóle nie istniała. Dla niektórych konsumentów może to być jednak bardzo przydatne, zapewniając idealne niebo do zdjęć z wakacji, jeśli rzeczywista pogoda jest pochmurna. Tak czy inaczej, nie znajdziesz tej funkcji w konwencjonalnym aparacie (na lepsze lub gorsze).

Super stabilna stabilizacja wideo

Marki smartfonów dostarczyły również ważne innowacje, jeśli chodzi o nagrywanie wideo. Nie mówimy tutaj o nagrywaniu w super zwolnionym tempie lub 8K, ale raczej o stabilizacji wideo Super Steady. Samsung był jedną z pierwszych marek, które zaoferowały ten tryb, zasadniczo przycinając obraz z ultrapanoramicznego aparatu do nagrywania wideo. Innymi słowy, jest podobny do EIS w kamerach 1x, ale ultraszeroka perspektywa oznacza, że ​​jest jeszcze więcej możliwości zmniejszenia drgań.
Więcej czytania: Co to jest stabilizacja obrazu? OIS, EIS i HIS wyjaśniły, że Samsung i inne firmy połączą to rozwiązanie ze sprzętową optyczną stabilizacją obrazu, aby uzyskać jeszcze lepsze nagrywanie wideo Super Steady. Rozwiązanie Vivo może być jednak najlepsze, łącząc ultraszeroką kamerę ze sprzętem do stabilizacji mikrogimbala, aby zapewnić niespotykane, super stabilne rezultaty wideo. Sprawdź powyższą próbkę stabilizacji, którą nagraliśmy w zeszłym roku. Tak czy inaczej, super stabilne tryby wideo zmniejszają potrzebę konfiguracji gimbala, pozwalając na przechwytywanie wideo bez drgań bez użycia dodatkowego sprzętu.

Super res lub zoom hybrydowy

Hybrydowa technologia zoomu nie jest nowa, ale nadal jest niezbędną funkcją aparatu. Ta funkcja oprogramowania łączy wiele klatek sceny (z tej samej kamery lub dwóch różnych kamer), aby zapewnić lepszy zoom. Dedykowany obiektyw zmiennoogniskowy jest nadal ogólnie preferowany, ale ta technika umożliwia uzyskanie wyższej jakości zoomu niż konwencjonalny zoom oparty na przycinaniu.
Wyjaśnione: Jak działa zoom optyczny, cyfrowy i hybrydowy? Firmy, które obsługują dziś technologię zoomu hybrydowego, to między innymi Huawei, Samsung, Oppo. Google prawdopodobnie zapewnia najlepsze wyniki dzięki funkcji Super Res Zoom, wykorzystując naturalne drżenie ręki do przechwytywania klatek, które nieznacznie różnią się od siebie, a następnie łącząc je w celu uzyskania lepszego przybliżonego obrazu. Nowoczesne smartfony łączą również hybrydowy zoom z dedykowane teleobiektywy lub obiektywy peryskopowe, pozwalające telefonom na jeszcze większe przybliżenie. Na przykład Galaxy S22 Ultra ma 10-krotny aparat peryskopowy, ale zastosowanie technologii hybrydowego zoomu pozwala uchwycić odpowiednie wyniki aż do 30-krotnego zoomu. Podczas gdy ogromny obiektyw i tradycyjny aparat nadal zapewniają doskonałe wyniki, hybrydowy zoom oznacza Twój telefon będzie nadal dostarczał użyteczne zdjęcia, jeśli nie ma dedykowanego teleobiektywu. Technologia ta wypełnia również lukę w zakresie zoomu między aparatem głównym a teleobiektywem w smartfonach premium.

Przesuwanie akcji (Google)

Aparat Google Pixel 6 Pro przykładowe samochody akcji i światła neonoweRita El Khoury / Android AuthorityPixel 6 Pro panorama akcji Robienie panoramy za pomocą samodzielnego aparatu lub typowego smartfona wymaga dużo praktyki, gdy próbujesz sfotografować szybko poruszający się obiekt z rozmyciem ruchu w tle. Zwykle wymaga to od użytkownika panoramowania urządzeniem i zastosowania krótkiego czasu otwarcia migawki. Jednak seria Pixel 6 firmy Google ułatwia sprawę dzięki opcji Action Pan.
Więcej zasięgu pikseli: Recenzja Google Pixel 6 — warta każdego grosza. Możesz po prostu nacisnąć przycisk migawki w serii Pixel 6, aby uchwycić ujęcie Action Pan. Możesz również fizycznie przesuwać telefon, ale nie jest to konieczne, ponieważ i tak wykonuje większość pracy, aby uzyskać to słodkie rozmycie. To kolejny dowód na to, jak nowoczesne smartfony ułatwiają życie w porównaniu z tradycyjnymi aparatami.


Oczywiście aparaty typu „wskaż i strzelaj” i lustrzanki cyfrowe również mają swoje zalety i nadal są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o czystą jakość obrazu. Ale sprytne wykorzystanie inteligentnych rozwiązań sprzętowych i programowych z pewnością pomogło smartfonom zmniejszyć tę lukę, aw niektórych obszarach wyprzedzić się. Powiadom nas. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android