Obejście zakazu w USA? Huawei i Nokia wspólnie budują smartfon z Androidem

Obejście zakazu w USA? Huawei i Nokia wspólnie budują smartfon z Androidem

Chiński producent Huawei podlega amerykańskiemu zakazowi, co oznacza, że firma nie ma już dostępu do wszystkich technologii i ma problemy z produkcją smartfonów. Ten amerykański zakaz został teraz nieco zniesiony poprzez wspólne przedsięwzięcie – a przynajmniej tak się wydaje.

Huawei i Nokia sprzedają TD Tech N8 Pro z 5G

Podczas gdy sam Huawei ma ogromne trudności z wbudowaniem modemów 5G w nowe smartfony, TD Tech N8 Pro nie wydaje się mieć z tym problemu. TD Tech początkowo brzmi jak nieznany chiński producent, ale tak nie jest. Jest to wspólne przedsięwzięcie Huawei i Nokii, które zostało założone w 2005 roku i sprzedaje rozwiązania sieciowe. Teraz masz w programie TD Tech N8 Pro, który jest sprzedawany nawet jako telefon komórkowy Huawei przez niektórych sprzedawców (źródło: Notebookcheck).

TD Tech N8 Pro nie jest nowością, a jedynie kopią zaprezentowanego rok temu Huawei Nova 8 Pro. W tamtym czasie Huawei podlegał już amerykańskiemu zakazowi, więc jest bardzo zaskakujące, że nagle ten TD Tech N8 Pro ma modem 5G , podczas gdy na rynek wchodzą nowe modele, takie jak Nova 9 i Nova 8i z modemami 4G. Rozsądne wydaje się założenie, że Huawei w pewnym stopniu wykorzystuje zakaz nałożony na USA poprzez wspólne przedsięwzięcie z Nokią.

Technicznie rzecz biorąc, smartfon nie jest do końca aktualny. Na przykład zainstalowany jest Kirin 985. To może być również powód, dla którego ten smartfon z Androidem ma procesor 5G. Całkiem możliwe, że Huawei wciąż ma ich wiele na stanie i nie chce ich instalować w nowych modelach . Oczywiście nie ma tu usług i aplikacji Google, ponieważ Huawei Nova 8 Pro pojawił się na rynku, gdy obowiązywał już zakaz w USA, a zatem nie był certyfikowany przez Google.

Najnowszy smartfon Huawei zaprezentowany na filmie :

Co Nokia i Huawei chcą swoim smartfonem udowodnić?

Tak więc w sumie bardzo ciekawa sytuacja i jedno zastanawianie się, co właściwie zamierzają Huawei i Nokia. Smartfon jest w zasadzie z końca 2020 roku i nadal kosztuje równowartość ponad 500 euro . Dlaczego nie sprzedać Huawei Nova 8 Pro od razu i zamiast tego polegać na nieznanej etykiecie? To będzie ekscytujące zobaczyć, czy TD Tech przejmie w przyszłości więcej telefonów Huawei.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android