Test termometru gorączkowego 2022: Dobre modele firmy Beurer, Braun, Nokia & Co.

Test termometru gorączkowego 2022: Dobre modele firmy Beurer, Braun, Nokia & Co.

Dobry termometr kliniczny powinien być obowiązkowy w każdym gospodarstwie domowym. GIGA przedstawia najbardziej niezawodne i popularne termometry doodbytnicze, ustne i pachowe.

Termometr medyczny 2022: Wszyscy zwycięzcy testów i rekomendacje w skrócie

Bestseller w Amazon Bestseller w Otto Zwycięzca testu bezdotykowy termometr kliniczny Stiftung-Warentest-Sieger model termometru sztyftowego Beurer Express FT 15 / 1I Braun ThermoScan 5 Nokia Thermo (Withings Thermo) Domotherm Rapid 10s Cena (w przybliżeniu) 10 euro 60 euro 85 euro 7 euro Zaleta Elastyczna końcówka pomiarowa Szybki i wygodny pomiar w podczerwieni Rozbudowane funkcje za pomocą aplikacji na telefon komórkowy Nieco długi czas pomiaru Wada Wyświetlacz nie od razu zrozumiały Zamienne nasadki generują dodatkowe koszty Relatywnie drogi czas pomiaru Oferta Amazon Otto Amazon Aponeo Porównaj ceny idealo idealo idealo idealo

Termometr kliniczny nie może się leczyć, ale nadal jest niezbędnym instrumentem w przypadku podejrzeń lub wcześniejszych chorób. Regularny pomiar temperatury ciała zapewnia obiektywne odczyty i jest bardziej pomocny niż subiektywne odczucie własnego stanu zdrowia. W przypadku niemowląt i małych dzieci obowiązkiem rodziców jest upewnienie się, że ich stan jest prawidłowy. Zgodnie z zaleceniem portalu zdrowia niemieckich farmaceutów termometr kliniczny należy do „podstawowego wyposażenia” w gospodarstwie domowym .

Bestseller termometru gorączkowego na Amazon: Beurer Express FT 15/1

Zalety:

Elastyczny alarm gorączki końcówki pomiarowej

Niekorzyść:

Gotowość do użycia jest sygnalizowana zagadkowym „Lo” na wyświetlaczu

Stale aktualizowana lista bestsellerów „Termometry doodbytnicze, do jamy ustnej i pod pachami” na Amazon zawiera dobre informacje na temat zalecanych termometrów. Termometr kontaktowy Beurer FT 15/1 można regularnie znaleźć wysoko. Ocena klientów wynosi 4,3 na 5 gwiazdek, a nadesłano ponad 500 recenzji.

Praktyczną cechą jest elastyczna końcówka pomiarowa, która ma ułatwić pomiary w jamie ustnej lub odbycie. Komunikat „Lo” na wyświetlaczu może być nieco mylący: Oznacza to, że termometr kliniczny jest gotowy do użycia (patrz instrukcja obsługi). Od temperatury ciała 37,8 ° C Beurer Ft 15/1 emituje dźwiękowy sygnał ostrzegawczy (30 krótkich sygnałów dźwiękowych w ciągu 10 sekund). Stiftung Warentest (wydanie 09/2022) ocenił Beurer FT15 / 1 na 2,3 („dobry”), co wystarczyło na trzecie miejsce w polu testowym (8 termometrów sztyftowych).

Bestseller termometru gorączkowego w Otto: Braun ThermoScan 5 IRT6020

Zalety:

Szybki i wygodny pomiar w podczerwieni Higieniczne osłony ochronne

Niekorzyść:

W przypadku bardzo wysokich wartości gorączki niedokładne zatyczki zastępcze generują dodatkowe koszty

Braun ThermoScan 5 zawsze znajduje się na szczycie listy bestsellerów termometrów w drugim co do wielkości niemieckim sklepie internetowym Otto. Jest to termometr douszny na podczerwień, a klienci Otto byli prawie całkowicie pozytywnie nastawieni do niego. Obsługa została sklasyfikowana jako „łatwa”. Jednak według Stiftung Warentest „mierzy dokładnie tylko do 40 stopni”, powyżej „stał się mniej precyzyjny”.

Jednorazowe nasadki ochronne do Braun ThermoScan 5 są higieniczne, ale generują również odpady i inne koszty. 40 wymiennych nasadek jest dostępnych w sklepach za około 7 euro:

Zwycięzca testu bezdotykowy termometr kliniczny: Nokia Thermo (Withings Thermo)

Zalety:

Szybki i dokładny Brak kontaktu ze skórą Rozbudowane inteligentne funkcje za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy

Niekorzyść:

Stosunkowo drogi Nie można skonfigurować w sieciach WLAN 5 GHz

Magazyn TESTBild (wydanie 01/2018) przetestował 15 termometrów klinicznych, w tym modele bezdotykowe. Zwycięzcą testu w tej kategorii z oceną „dobry” (2.4) jest „ Nokia Thermo ”, którą można również znaleźć w sklepach jako „Withings Thermo”. Powód różnych nazw: Nokia sprzedała swój dział zdrowia firmie Withings w 2018 roku.

Nokia / Withings Thermo mierzy dokładną wartość w trzy sekundy – bez kontaktu ze skórą. Aby to zrobić, przeprowadź go wzdłuż czoła z niewielką odległością (pomiar na tętnicy skroniowej). Kosztujący prawie 100 euro model jest niezwykle kosztowny, ale wyróżnia się na tle konwencjonalnych termometrów klinicznych licznymi przydatnymi funkcjami. Jednym z nich jest synchronizacja przez WLAN, w której zarejestrowane wartości pomiarowe są przechowywane w powiązanej aplikacji (iOS i Android). Stworzony w ten sposób protokół zdrowia dla maksymalnie 8 użytkowników może być pomocny podczas wizyty u lekarza.

Film producenta pokazuje, jak skonfigurować Withings Thermo i zsynchronizować dane z aplikacją:

Zwycięzca Stiftung Warentest 2022: Domotherm Rapid 10s

Zalety:

Bardzo dobra dokładność pomiaru Niedrogie

Niekorzyść:

Nieco długi czas pomiaru (ok. 14 sekund przy 38,5°C)

Jeśli możesz obejść się bez inteligentnych funkcji i szukasz termometru, który po prostu precyzyjnie mierzy temperaturę ciała, możesz kupić Domotherm Rapid 10s . Można go znaleźć w sklepach za około 7 euro i zajął pierwsze miejsce wśród termometrów sztyftowych w bieżącym teście Stiftung Warentest (wydanie 09/2022). Ogólna ocena to 1,9 („dobry”).

Bateria w Domotherm Rapid 10s może być wymieniona przez użytkownika, stosowane są standardowe ogniwa guzikowe (SR41, 1,55 V).

Najlepsze termometry kliniczne: tak zestawiam zalecenia

W tym podsumowaniu uwzględniłam głównie badania w czasopismach specjalistycznych, ale także własne doświadczenie. Zaprezentowane zostaną modele termometrów gorączkowych, które cieszą się szczególnym uznaniem prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Wykorzystane źródła: TESTBild (wydanie 01/2018, dostępne cyfrowo w Readly), Stiftung Warentest (wydanie 09/2022; artykuł online 09/2015). Procedura testowa Stiftung Warentest została szczegółowo wyjaśniona na odpowiedniej stronie internetowej.

Kupowanie termometru klinicznego: co powinieneś wiedzieć

Gorączka i COVID-19

Z aktualnych powodów: Jednym z najczęstszych „objawów koronowych” jest gorączka, jak wynika z badania Instytutu Roberta Kocha z czerwca 2022 r.:

Niezawodny termometr kliniczny z pewnością może pomóc w ustaleniu początkowego podejrzenia. Ostateczną diagnozę może postawić tylko badanie lekarskie!

Termometry kliniczne: dawniej rtęciowe, teraz cyfrowe i inteligentne

Tak zwane termometry rozprężne z toksyczną rtęcią były wcześniej szeroko rozpowszechnione i od ponad dziesięciu lat nie były dopuszczone do sprzedaży w Europie. Jeśli nadal masz taki okaz w domu i chcesz się go pozbyć, powinieneś oddać go do punktów recyklingu z punktami zbiórki zanieczyszczeń, ponieważ jest to odpad niebezpieczny.

Obecnie najczęściej stosuje się cyfrowe termometry kliniczne , w których za pomiar temperatury odpowiada czujnik elektroniczny. Istnieją trzy rodzaje:

Termometr kontaktowy : Jeśli potrzebujesz kontaktu cielesnego, zmierz temperaturę ustnie (w ustach) lub doodbytniczo (w odbycie). Termometry douszne : są krótko trzymane w przewodzie słuchowym. Zmierz promieniowanie cieplne błony bębenkowej. Termometry bezdotykowe : mierzą promieniowanie cieplne ciała z odległości kilku centymetrów.

Zakres cen termometrów klinicznych jest szeroki. Modele użytkowe są dostępne za 3-10 euro. W przypadku wysokiej klasy termometrów z aplikacją i funkcją nagrywania należy zapłacić do 100 euro. Jednak z powodu kryzysu koronowego czasami zdarzają się zbyt wysokie ceny, po których dostawca próbuje zarobić na obecnej sytuacji.

Gdzie jest najlepsze miejsce do pomiaru gorączki?

W przypadku termometrów kontaktowych decydujące znaczenie ma właściwy punkt pomiarowy na ciele, co w połączeniu z wystarczającym czasem pomiaru prowadzi do prawidłowej wartości pomiarowej. „Pomiar rektalny w odbycie jest najbardziej wiarygodny. Temperatura pod językiem jest o 0,3 do 0,5 stopnia niższa, pomiary pod pachami lub innymi obszarami skóry są niewiarygodne ”- mówi dr. Wesiack, specjalista chorób wewnętrznych z Hamburga, powiedział T-Online.

Pomiar temperatury dzieci jest szczególnym wyzwaniem, ponieważ na przykład podczas pomiaru w jamie ustnej „mogą oddychać przez nos tylko przez kilka minut, nie otwierać ust ani nie gryźć termometru”, według stowarzyszenia zawodowego pediatrów m.in. V. notatki.

Termometry na podczerwień do ucha mogą ułatwić pomiar dzieciom, ale rodzice muszą upewnić się, że są one skierowane na błonę bębenkową i że nie ma nieprawidłowego pomiaru z powodu woskowiny (patrz „Ząbkowanie od A do Z” dr. med. Petera Voitla ).

Kiedy ma się gorączkę?

Stowarzyszenie zawodowe niemieckich internistów m.in. V. wymienia następujące wartości temperatury (mierzone w stopniach Celsjusza) do określenia gorączki:

36,5°C – 37,4°C: normalna temperatura 37,5°C – 38,0°C: temperatura podgorączkowa („temperatura podwyższona”, jeszcze brak gorączki) 38,1°C – 38,5°C: łagodna gorączka 38,6°C – 39,0°C: umiarkowana gorączka 39,1°C – 39,9°C: Wysoka gorączka 40,0°C – 42,0°C: Bardzo wysoka gorączka Uwaga we własnym imieniu

Gorączka to poważny problem zdrowotny. GIGA nie może tutaj udzielić żadnej profesjonalnej porady, a jedynie przedstawia przegląd aktualnie dostępnych termometrów klinicznych, które mogą pomóc w rejestrowaniu stanu zdrowia. W przypadku silnej gorączki lub innych dolegliwości konieczne jest zasięgnięcie porady lekarskiej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech