Nowy iPhone 14 – czy warto czekać dłużej na zakup?

Nowy iPhone 14 – czy warto czekać dłużej na zakup?

IPhone 14 można oficjalnie zamawiać w przedsprzedaży od 9 września 2022 roku. Będzie dostępny w sklepach od 16 września 2022 roku. Ale czy warto kupować nowe modele bezpośrednio, czy warto czekać? Porównywarka cen idealo dotarła do sedna sprawy i kilka dni temu opublikowała prognozę cenową.

Ceny wywoławcze iPhone’a 14

W porównaniu z poprzednimi seriami ceny nowych modeli Apple’a wzrosły. Prosty iPhone 14 jest dostępny od 999 euro, a zatem jest o 100 euro droższy niż iPhone 13. W przeglądzie czterech nowych urządzeń koszty są następujące:

– iPhone 14 999 Euro
– iPhone Plus 14 1.149 Euro
– iPhone Pro 14 1.299 Euro
– iPhone Pro Max 14 1.449 Euro

Cena zakupu pozostałych wariantów również ponownie wzrosła. Wzrost ten jest uzasadniony m.in. innowacjami, które mają imponować urządzeniami.

Dłuższa żywotność baterii i lepsze zdjęcia

Dzięki 48-megapikselowemu aparatowi i 65-procentowemu większemu czujnikowi aparatu z tyłu, możliwe jest robienie ostrych jak brzytwa i jasnych zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Możliwe jest również dalsze powiększanie zdjęć bez znacznej utraty jakości.

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, oprócz opcji wyższej jakości podczas robienia zdjęć i filmów, oprócz ultraszerokokątnego mają teleobiektyw.

Poważna irytacja dla wielu właścicieli: krótki czas pracy baterii, gdy iPhone jest stale używany. To, że bateria wystarcza na jeden dzień, od dawna jest wyjątkiem, a nie regułą dla nowoczesnych smartfonów. W przypadku iPhone’a 14 powinno być teraz możliwe ładowanie tylko co 24 godziny.

Imponująca jest również szybkość, z jaką można ładować akumulator. W końcu 50 procent można osiągnąć w ciągu 30 minut. W przypadku iPhone’a Pro Max zajmuje to tylko trochę więcej czasu.

Rozmiar ekranu to 6,1 cala dla wariantów iPhone 14 i iPhone 14 Pro. Jeśli większy wyświetlacz jest dla Ciebie ważny, powinieneś preferować iPhone’a 14 Plus i iPhone’a 14 Pro Max, ponieważ każdy z nich ma 6,7 ​​cala.

Czekam z zakupem iPhone’a 14 – wykorzystaj potencjał oszczędności

Dokładna prognoza rozwoju cen nie jest oczywiście możliwa. Na podstawie poprzednich serii i rozwoju kosztów można jednak założyć, że ceny spadną zauważalnie po czterech do sześciu miesiącach. Jednak prawdopodobnie będzie to wolniejsze niż zwykle.

Ogólnie podwyższony poziom cen w prawie wszystkich obszarach może zatem opóźnić redukcję kosztów, a tym samym wymagać większej cierpliwości.

Po czterech miesiącach w przypadku iPhone’a 14 można spodziewać się od dziesięciu do dwunastu procent. Dotyczy to jednak tylko wariantu prostego. Zgodnie z tym założeniem koszty akwizycji powinny zostać zredukowane do mniej niż 900 euro.

Obraz: idealny

W przypadku iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max obniżka ceny jest jeszcze długa. Obecnie przyjmuje się, że oszczędności na poziomie od 11 do 13 procent można się spodziewać dopiero po około sześciu miesiącach. Tylko czas może powiedzieć, czy tak się stanie i jak rzeczywiście będą się kształtować ceny.

Jednak podstawa i doświadczenie pokazują, że warto czekać. Każdy, kto poradzi sobie bez nowego modelu jeszcze przez kilka miesięcy, przynajmniej nie będzie musiał w przyszłym roku grzebać zbyt głęboko w kieszeniach. W obliczu rosnących kosztów życia cierpliwość opłaca się gotówką. Ponieważ seria iPhone’a 14 ma tylko kilka innowacji, trzymanie go w dłoniach nie powinno być zbyt trudne do później.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android