Nowy elektryczny samochód koncepcyjny Lincolna wykorzystuje rytmy lo-fi i „zapachy”, aby poprawić Twój stan umysłu

Nowy elektryczny samochód koncepcyjny Lincolna wykorzystuje rytmy lo-fi i „zapachy”, aby poprawić Twój stan umysłu

Lincoln, luksusowa marka Forda, zapowiada, że ​​do 2026 r. wypuści cztery nowe pojazdy elektryczne, z czego 50% światowej sprzedaży będą stanowić pojazdy elektryczne. Firma ujawniła również swój Lincoln Star Concept jako sposób na wprowadzenie nowego języka projektowania, który będzie definiował nadchodzącą zelektryfikowaną linię. A co to za koncepcja! Drzwi wagonu, kuferek, który wysuwa się jak szuflada, aby zwiększyć ilość miejsca do przechowywania, pełen zestaw zmysłowych nastrojów we wnętrzu oraz elegancki, aerodynamiczny profil, który sprawia wrażenie bardziej Faradaya Future niż Forda. Lincoln Star Concept został zaprojektowany jako „ostateczne sanktuarium” dla bogatych elit, które wolą być szoferem przez zespolone megalopolie przyszłości. Lincoln od miesięcy rozważał plany zelektryfikowania swojego portfela Lincoln od miesięcy rozważał plany zelektryfikowania swojego portfela. Firma miała nadzieję na współpracę z tętniącym życiem start-upem EV Rivian nad elektrycznym SUV-em, ale ten plan został zniweczony przez pandemię. Później Lincoln rozważał wprowadzenie co najmniej pięciu nowych SUV-ów zasilanych bateriami do 2026 r., wynika z raportu Reutersa z lutego ubiegłego roku. Obejmuje to modele z napędem akumulatorowym, które mają zastąpić lub uzupełnić Lincoln Corsair, Nautilus, Aviator i Navigator, podał newswire. Widok siatki

Wydaje się, że w obecnej iteracji nieco się to zgadza: trzy nowe w pełni elektryczne pojazdy do 2025 r., a czwarty do 2026 r. Lincoln zauważa również, że ostatnio odnotował najlepszą roczną sprzedaż globalną od 21 lat, co stanowi wzrost o 7 procent w stosunku do 2021 r. Firma twierdzi, że planuje „wykorzystać swój impet dzięki niedawnym premierom zupełnie nowego Zephyra w Chinach i nowego Navigatora w Ameryce Północnej”. Lincoln Star Concept ma również zainteresować klientów tym, co spada na szczupaka. Producent twierdzi, że koncepcja będzie wykorzystywać „projekt, światło, wyświetlacze, zapachy i dźwięki, aby stworzyć wciągające wrażenia dla klientów”. Będzie to obejmować trzy różne ustawienia nastroju, które łączą cyfrową grafikę, oświetlenie i różnorodne zapachy, aby pomóc pasażerom przenieść się do spokojniejszego stanu umysłu. Ustawienia nastroju obejmują:

Coastal Morning wykorzystuje delikatne, oceaniczne dźwięki, zapach morskiej mgły i delikatny, ciepły blask słońca z dynamicznym oświetleniem, aby odtworzyć spacer po plaży o wschodzie słońca. Mindful Vitality ma na celu ożywienie zmysłów za pomocą ożywczego, optymistycznego dźwięku, dynamicznej, abstrakcyjnej grafiki, miękkiego, świecącego światła i kwiecistego zapachu. Evening Chill odzwierciedla zmierzch dzięki uspokajającej nocnej ścieżce dźwiękowej skoordynowanej z filmem z nocnego nieba i wiecznie zielonym zapachem.

Ponieważ jest to tylko koncepcja, Lincoln nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczących układu napędowego, akumulatora, zasięgu ani ładowania. Możemy założyć, że luksusowa marka będzie ściśle współpracować ze swoją firmą macierzystą, Fordem, która przygotowuje się do rozpoczęcia dostarczania klientom wyczekiwanego pickupa F-150 Lightning. Ford ma już dwie platformy EV, które mogą być wykorzystywane w przyszłych elektrycznych luksusowych SUV-ach. Wydaje się możliwe, że firma może w niedalekiej przyszłości ogłosić elektrycznego nawigatora opartego na F-150 Lightning (co byłoby ciekawą odpowiedzią na elektryczny Hummer GM) oraz crossovera opartego na Mustangu Mach-E. Producent samochodów powiedział, że do 2030 r. zamierza wydać 30 miliardów dolarów na pojazdy elektryczne i akumulatory.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android